Haber ve ToplumDoğa

Kuşlar göç Neden. Ne kuşlar göçmendir ve ne - yerleşti

biz kuşlar göç ve ne hakkında konuşmak ise - biz göç işleminin kendisi hayvanlar, yanı sıra farklı sürümleri göçmen kuşların listesinin çok daha ilginç tarif olduğunu düşünüyorum çünkü hayır, yapmak istemediği bütün bir makale, ayırabilirim , yutkunur, vinçler, leylek, ördek ve diğer tüylü yaratıklar yeri tarif eder. Onların gelişi kısa sürede ve yaz aylarında demektir bahar, başlangıcıdır! Daha önce tatil geçirmek, iyi vakit insanların onuruna, yeni sezon - çünkü taze ve zengin hasat var!

her şeyi bilir ... İncil!

İncil kuşlar varış saati bahseder ne göç kuşlar. Devletler ve basitçe dev çekirge istilası, sekizinci salgınlar olarak adlandırılmıştır. çekirgeler birkaç gün sploshnyakom Çünkü (tam olarak, daha sonra üç) Mısırdan kapladı. Hiçbir itibaren kurtarılamadı: evlerde veya dağlarda ya! Tüm diyor tek şey: İncil'in metinleri - bu tanımlayan ilk yazılı belgelerden biridir hayvanların göçü ve kuşlar!

Ne İsrailliler kurtarıldı göçmen kuşlardır ve burada balık yok oluyor?

Aç, yorgun, güçsüz İsrailliler, Sayıların kitabına göre ... çölde öldü toprağa kuvvetli rüzgar geldi göçmen bıldırcınların açlık sürüleri, onları kurtardı. Eski Ahit hayvanların göç konuştuğu zaman, sürekli hayvan ve kuşların hayatının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır bu fenomenin düzenlilik vurguladı olması önemlidir. Bu arada, mevsimsel fenomen havada ve karada ve denizler, göller ve nehirlerde sadece kendini göstermektedir. O zaman, insanlar yine birkaç ay içinde balık kaybolur yıl ve neden belirli saatlerinde nerede anlayamadı. öyle, neden ve hangi hakkında Ebedi sorular o ciddi tedirgin zihin ve eski insanların hayalinde, yerleşmiş, ne bazı göçmen kuşları olur ve nasıl. Onlar sadece sonunda bütün ipuçlarını almak zorunda kaldı!

Sürüm, gerçekleri galiba ...

Büyük bilim adamı ve filozof Aristoteles onun kitaplarından birinde hayvanların ve kuşların bu davranışı bir açıklama vermeye çalıştık. Birkaç bin yıl, bu versiyon yadsınamaz olmuştur. Prensip olarak, onun görüşleri gerçeklere, gerçeğe karşılık gelmez kadar kişisel önsezi ve fikirler olarak tutulur. Kesinlikle yılın belli zamanlarında göç etmek tüm hayvanları ve kuşları bölünmüş ve (kış için uzağa gitmiyor olanlar) yerleşti. Örneğin, o zeminde kış için kalan uçup olmaz aynen göçmen kuşları ve ne sadece neyi açıkladı, hem de onlara canlıların davranışlarını gözlemleyerek onun bakımını gösterir örnekler açtı. Örneğin, pelikan, yutkunur, vinç göç. Aynı zamanda, Aristo kuşu sıcak soğuk gelen güneyden kuzeye uçmaya olanlar çok daha kilolu olduğunu vurguladı! Daha sonra, onun gözlemleri tam olarak doğrulandı.

Diğer versiyonlar, görüşler, tahmin kesinlikle harika teoriler vardı ... vardır. Örneğin, kuşlar kış için uçup ... aya çıkmış! Ama nasıl o ay yolunun, çünkü hafif deyimiyle, küçük kuşlar olmak, yakın değildir. Bunun bu şekilde açıklamaktadır: küçük kuşlar "toplu taşıma" gibi büyük istismar. evlerine dönen baharında genel, ancak ve göçmen kuşlar olarak - bu sıcak günlerin başlangıcı bir tartışılmaz işaretidir, yeni hasat ve genel olarak büyük bir yaz ruh hali!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.