SağlıkMüstahzarlar

'Nazol Bebek' preparatı: kullanım talimatları

Kaşıntı burun genellikle günlük hayatta rahatsızlık verir. Aynı zamanda, tamamen önlemek neredeyse imkansızdır ve tüm çocukların çoğu maruz kalmaktadır. Onu ortadan kaldırmak için doğru tedaviyi seçmeniz gerekir. Diğer ilaçlar arasında, "Nazol Bebek" damlalarını, uygun fiyatlı ve son derece etkili şekilde ayırt edebilirsiniz.

Bu ilaç renksiz şeffaf damla şeklinde üretilir. Unutulmamalıdır ki 6 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedirler. İlacın ana etken maddesi fenilefrin hidroklorürdür. Örneğin, nafasalin veya ksilometazolin'den daha etkilidir; bu etkiler zamanla bu maddelerden daha uzun süre korunur. İlacın "Nazol Bebek" talimatı ek bileşenleri arasında polietilen glikol, gliseron, sodyum fosfat, saf su vb.

İlacın etkisi, kan damarlarının daralması nedeniyle mukozanın ödeminin giderilmesinden oluşur. Sonuç olarak, solunum birkaç dakika sonra normalleştirilir. Bu etki 12 saate kadar sürebilir, vücudun duyarlılığına ve hastalığın seyrine bağlıdır. Rinit (alerjik köken dahil), sinüzit, saman nezlesi ve üst solunum yollarının diğer hastalıkları gibi hastalıklarda solunumu kolaylaştırmak için bir çare atayın.

Aynı zamanda, "Nazol Bebek" talimatı, rinit bir alerjiden kaynaklanıyorsa, o kadar hızlı gitmemesini 3 günden fazla almayı önermektedir. Bu ilacın, ilacın etkisinin daha yumuşak ve nazik olmasından ötürü% 0.125 (çoğu durumda% 0.25 olan yetişkin formların aksine) içeren bir aktif madde çözeltisi içerdiğine dikkat edilmelidir. Bileşimde bulunan benzalkonyum klorür antimikrobik ve anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

Yaşamın ilk yılında Nazol Bebek ilacı, 6 saatlik aralıklarla 1 damla damlatmaya talimat verir. 6 yaşına kadar olan bebekler dozajı 2 damla arttırılır. Yaşlı çocuklar ve yetişkinler, bu ilaç 4-4 aralıklarla 3-4 damla reçete edilir. İlaç hamilelik ve emzirme döneminde önerilmez, çünkü bu süre boyunca neredeyse hiçbir klinik veri yoktur.

Kabulün kontrendikasyonu aynı zamanda ilaç, hipertansif kriz bileşenleri için aşırı duyarlılıktır . Hastada diyabet öyküsü varsa, ilaç önerilmez. Yanma, burnunda karıncalanma gibi yan etkilerin görülmesi olasılığı. Baş ağrısı, uyuşukluk, baş dönmesi, uyku bozuklukları gibi belirtiler de görülebilir. Bu durumda bir uzman danışma gereklidir.

Bir yıl dönmeyen çocuklar için , ilaç sadece fenilefrin'in sistemik absorpsiyonu ve yan etkileri riski nedeniyle yetişkin hastalardan daha yüksek olduğu için doktor tavsiyesi üzerine kullanılır. Özel forumlarda "Nazol Baby" adlı ilaç incelemesi temelde olumlu. Birçoğu, özellikle çocuklarda nefes almayı zorlaştıran güçlü bir burun tıkanıklığı ile etkinliğini belirtmektedir. Doktorlar, soğuk algınlığı altındaki çocukların durumunu ARVI, alerji veya diğer hastalıklardan kaynaklı hafifletmek için gerekli olduğunda bu ilaca da tavsiyede bulunur.

Etkili bir şekilde, "Nazol Bebek" ilacı, içindeki talimatlara uyarsanız uygulamanın detaylarını açıklayan talimattır. Doğru dozajın kullanılması özellikle önemlidir. Eğer gözlenmezse yan etkilerin ortaya çıkması ve yoğunlaşması meydana gelebilir. Aşırı dozdan kaynaklanan ilk rahatsız edici belirtilerde, semptomatik tedaviyi harcayacakları tıbbi kuruluşta veya ilgili sağlık kuruluşunda hitap etmek gereklidir.

MAO inhibitörlerinin kaldırılmasından sonra , bu ilaç, kardiyovasküler sistemden kaynaklanan yan etkilerin riski arttığı için iki hafta boyunca reçete edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.