Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Nasıl Windows üzerinde 7 basit yolunu parlaklığını değiştiririm

Birçok kullanıcı kişisel nedenlerden dolayı, bilgisayar çok fazla zaman harcamak zorunda olmadığını, görev alınarak belirlenir. Ve işin konforunda son rol parlaklık ve monitör veya dizüstü görüntünün kontrastını oynar. doygunluk veya kötü ışığıyla gözleri yorgun alabilirsiniz. Şimdi birkaç basit araçları kullanarak gerekli ayarlamaları yapmak için nasıl görelim.

Nasıl bir sabit bilgisayarda Windows 7'nin (veya başka sistemi) üzerinde parlaklık değiştiririm

Başlamak için, sistem başlatma zamanını düşünün. Bir Karşılama ekranını izlemek için, normal görüntü algılama modu genellikle kullanıcı ile ilişkilidir. Artık sadece onun görünüşü o gözleri tarafından nasıl algılandığı rahat karar olabilir. Derhal, dikkatleri üzerlerine ve parlaklık ve kontrast çizin. masaüstü bilgisayarlarda ayarlardan birini değiştirin oldukça basit olabilir.

Bu masaüstü bilgisayar veya iş istasyonu sistemi birimi ve bir monitör (veya daha fazla) ayrı olarak kullanılmaktadır sır değil. Onların tasarım ön panelden, parlaklığı artırmak veya azaltmak için bir veya iki düğme bulunur şekildedir.

tabiri caizse, eğer ek olarak, ekran parlaklığını veya monitörde görüntülenir ne kontrastını nasıl değiştirileceği ile ilgili konularda, biraz daha derine kazmak, her monitör kendi menüsü vardır fazlalaştı, orada ileri edildiği özel bir düğme olarak adlandırılan Gördüğünüz gibi benzeri görüntü kaydırma modunda, onun germe veya kasılma ve dahil ayarları. d., kişiselleştirme yeterince basittir.

Bir dizüstü bilgisayarda ekran parlaklığını ayarlamak için nasıl

dizüstü bilgisayarlar ile bu olup ve bu daha kolaydır. Ekran bütün yapının ayrılmaz bir parçası olduğundan tek başına monitörler için öngörülen, bu özel düğmeleri yoktur. Bununla birlikte, Windows 7 veya başka herhangi bir sisteme (prensipte hiçbir fark yoktur) üzerine parlaklığını değiştirmek için nasıl soru, özel klavye kısayolları kullanarak çözüldü.

Tipik haliyle, parlaklık parametresi Fn değişim yukarı ve oklar ve güneş biçiminde şekle aşağı üzerinde mevcut olan fonksiyon tuşları, bir düğmeye veya kombinasyon halinde vasıtasıyla gerçekleştirilir. Örneğin, dizüstü bilgisayarlar Fujitsu bu tuş F7 (parlaklık artış) ve F6 (azaltma), diğer yandan - F2 ve F1 vs.

Bazı modellerde, bu tür ayar sola sağa / (bazen yukarı / aşağı) için oklarla diğer bir standart düğmeleri kullanarak, Fn sandviç aynı anahtarlar aracılığıyla yapılabilir.

herhangi bir Windows sistemine görüntü ayarlarını yapılandırma

Windows 7 üzerinde parlaklık nasıl değiştirileceği sorununu çözmek için başka basit yöntemi sağ tıklayın masaüstünde ve bağlam menüsünden boş bir alana, seçmek ekran ayarları (kişiselleştirme) etmektir.

Kendi başına zor olmayacaktır mevcut tüm seçenekleri, değişim gösterecektir bölümüne girdikten sonra.

Bir güç kaynağı devresi ayarlanması

Onlar çok, en basit yöntemleri caizse, idi. Şimdi kendi vasıtasıyla Windows 7 sistem üzerinde ekranın parlaklığını ayarlamak için nasıl görelim. Bunu yapmak için, standart gelen gerçekleştirilir erişim edildiği bir güç kaynağı bölümünde, kullanmak kontrol paneli. Burada ayarları değişikliği, daha sonra iki temel planını (dengeli ve tasarruf modu) gösterilecektir seçmeniz gerekir.

Onlar ne olursa olsun nedenlerle kullanıcı ile memnun değilseniz, o zaman kolayca değiştirilebilir. Bu amaçla, madde uyarlamalı parlaklık ayarı modu etkinleştirildiğinde ek ayarları değiştirmek. parlaklık ayarları ekran ayarlarını kapatarak kategorisinde sunulmaktadır "Ekran", olabilir değiştirin.

Grafik yönetim programı kullanarak

Nasıl bir başka yol, Windows 7 parlaklığını değiştirebilirim? O başlangıçta sisteme yüklendiği gibi, özel aletler Yönetimi NVIDIA grafik kartları ve AMD kullanabilirsiniz.

Aynı kontrol panelinden ya aktif durumda ise, sistem tepsisi kontrol programı veya çağırdıktan sonra, ekran ayarlarının bir bölüm, ve sonra, (örneğin, NVIDIA'ya için) masaüstü rengini ayarlamak için kaydırmak için gereklidir. Bu Değiştirmek ve parlaklık ve kontrast ve gama ve doygunluk ve daha ki burada.

konfor için en basit testi

Böylece, ekran ayarları ayarlanır. Şimdi algı rahat olurdu nasıl görmeliyim. Bu, açık Word'ü, boş bir belge yapmak için. Eğer rahatsız duygular vardır bakarsan, ekran ayarları değiştirilmelidir. Sadece A4 kağıt temiz bir sayfa alıp belgenin beyaz alanıyla karşılaştırabilirsiniz. Listede bakmak ve ekran farkı hissedeceksiniz etmezse, sorun değil. Son olarak, en uygun parametre ayarları ne olursa olsun, bir bilgisayar veya dizüstü en uzun süreli çalışmaları sırasında, her 45 dakikada yanı yorgunluğu gidermek için bir saat yaklaşık dörtte bir mola yapmak için tavsiye ve göz olduğunu unutmayın.

ayarlarına gelince, yöntemler çeşitlidir, ama hangisi kullanmak size kalmış. Biz parlaklık hakkında sadece konuştuğunu Ancak, en iyi seçenek tuşuna ve olacaktır fonksiyon tuşları. Eğer ince ayar istiyorsanız, daha iyi bu onların tasarlanmış budur, özellikle de ekran kartlarının yönetim yazılımı parçası olan en "işletim sistemleri" ve programlar gibi yazılım kullanmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.