Ev ve AileEvcil

Sucul yengeçler: bakım ve çevre düzenlemesine sahiptir

esaret yengeçler içeriği biraz çaba gerektirir oldukça basit bir etkinlik değildir. Akvaryum yengeçleri evde görünmeden önce Ve, dikkatli düşünmek gerekir. Balık kabuklular ile sıradan akvaryum sığmayan o unutulmamalıdır.

Onların yaşam için adaya anakara farklı ve bitki örtüsü bir sürü vardı ile su yüzeyi değişecektir aquaterrarium ihtiyacı vardır. rezervuarın taban kaba kum ve çakıl yerleştirilir, onlar su çıkıntı yapacaktır büyük taşlar koydu.

Akvaryum yengeçler, parlak renklerin çeşitliliği ile bu sıradışı yaratıklar, sadece su ortamında yaşamaktadırlar. esaret zamanının bazıları özel donanımlı lambası altında basking arazi üzerine geçirirler. Ancak, kabuklu lambanın mesafeyi izlemelidir. Sadece biraz sıcak Tans kabuklu olan bir mesafede lambayı düzeltmek için daha iyidir. Su sıcaklığı 25 derece altında olmamalıdır, ama çok sıcak değil önerilir.

Yüksek sıcaklıklar canlılık yüksek tüketimi gerektiren sık kabuklu deri değiştirmesine yapılmasına yol açmıştı. Böyle olaylar daha sık bir kez üç haftada daha ortaya çıkar eğer, yaratık yorgunluktan ölebilir. Sonuçta, o fazla ihtiyacı yeni bir kabuk oluşturmak için mineraller akvaryum yengeçler sadece doğru miktarda toplamaya zamanım yok ve besin.

Sağlık kabuklu üzerinde yararlı etkileri litre başına üç miligram sertliği elde etmek için kalsiyum klorür gibi, "sıvı bir çay kaşığı on litre" oranında suya tuzu eklenir.

Tek bir yengeç yaşamak sıkıcı olacağını dert etmemelidir. Aksine, kabuklu yalnızlık için en rahat. O beslediği üzerinde kendi topraklarının diğer bireylerle mücadele yoktu. Eğer az olmamak bin daha santimetrekarelik her kendi alanı için konut ihtiyacı aquaterrarium birden yaratıklar varsa.

Akvaryum yengeç dört yürümeyi üzerinde bacakları çiftleri ve pençeleri dönüşen bacak, bir çift. Bu sözde eller kabuklular gıda ve mücadelelere toplamak. savaşın bir sonucu olarak, bazı regrowing onların pençeleri, kaybetme.

Yengeç neredeyse omnivordur. Onlar etrafında yol ve bulacaksınız şey yemek. Bu nedenle, ana güç kaynağı olarak granüle batıyor için idealdir balıklar için yiyecek. zevkle Hayvanlar bir tedavi bloodworms ve balık parçaları ve pişmiş havuç ve muz karşı olmayacaktır. Gıda Küçük parçalar akvaryumda çürümüş edilecek.

Büyük bir balık akvaryum yengeçler kolayca bertaraf edilir salyangoz ve kurbağa küçük örneklerden, geçinmek kolay olmasına rağmen.

virtüözik kaçaklar, en ufak fırsatta evlerini terk - O yengeçler akılda tutulmalıdır. Akvaryum kapalı değilse, o zaman bunun dışında gelecek. Hatta pompa veya ısıtma pedleri telin üzerinde yapabilirsiniz.

Kolay akvaryumda yengeç. Onlar esaret altında cinsel üretebilir. Bir ay içinde gecikmeli kadın yumurtadan çıktıklarında larvalarının. Bu kabuklular Fanlar yay erkek ve kadın birkaç çift yerleştirilir büyük hacimli (200-300 litre), akvaryumlarda yetiştiriciliği başlattık. Yumurta sayısı 100 adet arasında değişen bireyler türüne bağlıdır. Kırım yengeç içinde, 300-600 - Kafkas türler. İlk yumurta ayılarına kadın. Yakında bir larva - Megalopa bu onun yiyecek kalıntıları üzerine anne karnında ve yem haftada kalmak için. İlk molt minik yengeçler elde sonra tarama ve yetişkinliğe başladığını.

Sudaki yengeçler ilgilenen adam, onlar bu harika kabukluları doğurmak veya özel hayvan mağazalarında uzmanlardan satın alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.