Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Pembe somondan kulak

Pembe somon balığı ile balık çorbası arasındaki fark nedir ? Şimdi, elbette, şakaları hatırlayabiliyorsunuz ki yüz gramınız varsa, kulağınızı kaynatmanız gerekiyor. Değilse balık çorbası. Ancak birçok aşçı size farklı şekilde cevap vereceksin: Mevcut kulağınızda patates, balık, baharat ve soğan dışında hiçbir şey yoktur. Bu yüzden çoğu kez kabul edilir.

Ancak yine de, çoğu zaman, tahıllardan domateslere kadar her türlü katkıyı içeren tarifleri yerine getirebilirsiniz. Fakat tartışmayın. Sadece pembe somonlarının kulaklarının modern bir versiyonunu hazırlamaya başlamak iyidir ya da buna "pembe somon başından kulak" da denilebilir.

Genel İpuçları

Her tür balıktan bir kulak hazırlamadan önce bu ipuçlarını okuyun.

Çipura, vobla, minnow, uskumru, koç ve gobiler gibi bazı balık türleri kesinlikle çorba yemekleri için uygun değildir.

Kulağın kil ya da emaye malda en iyisi kaynatın . Ancak alüminyum uymuyor.

Safronla pembe somonu kulağınıza renk katabilirsiniz. Sadece aşırıya kaçmayın, baharatlar balık tadını kesmemelidir.

Her iki kulağı da sıcak ve soğuk olabilir. Dikkat çekici olarak, çavdar ekmeği, pasta ve balık kümes hayvanı var.

Pembe somondan kulak

maddeler:

  1. Kilogram pembe somon;
  2. Bir soğan;
  3. İki körfez yaprakları;
  4. İki patates;
  5. Tuz, maydanoz ve dereotu;
  6. biber;
  7. 10-15 adet küçük ruff (eğer bulursanız).

Pembeleşmiş somon çorbasını hazırlamak için ayrıca ihtiyacınız olacak:

- Keskin bir bıçak;

- üç litrelik bir kap;

- Kesme tahtası.

Pembe somonu kesmek

Balık başını ve kuyruğunu keserek başlayın. Şimdi bağır Pembe somonun dikkatli bir şekilde yayılıp tüm kemiklerini çıkarın. Onları kedinize hemen vermeyin, biraz bekleyin. Sırada ne var? Bir sonraki adımınız, ruff'u bulup bulmamıza bağlıdır. Mesele eski zamanlarda Rusya'da pembe somondan elde edilen kulağın ruff'tan alınmasıyla elde edilen kulağa çok değer verildi.

Küçük balık kaynatın

Ruff'larla sorun yoktur: yıkanmaları veya temizlenmesi gerekmez. Onları olduğu gibi kulağınıza ekleyebilirsiniz. Yeni başlayanlar için, yine de bağırsakta balıkların iç kısımlarının "harika" bir tadını elde etmeye çalışın. Sadece ruff ile kaptınldığında, son derece dikkatli ol, çünkü pisman çok kolay. Ve onlardan sonra gelen yara çok acı vericidir.

Bundan sonra, olağan gazlı bezlerden bir parça alın, ruff'larla bağlayın ve soğuk su ile tencereye daldırın. Bir süre pişirmelerine izin verin. Sadece kısa bir süre, küçük bir ateşte kaynadıktan on beş dakika sonra yeter. Bazen köpüğü çıkarmayı unutma.

Şimdi tülbenti çıkarın, suyu sıkın ve içine pembe somonu kesip (kafa, kuyruk ve kanatçıklar) kalan atıkları koyun. Sadece başınızdan solungaçları ayırdığınızdan emin olun, böylece çorbanın tadını daha iyi olacaktır. Her şey, çorba için iki kat kaynatılmaya hazırdır ve nihayet kemikler kediye verilebilir. Pembe somon başlarından tuhaf bir kulak çıkarıyor.

Çorba hazırlama

Kaynayan sutta soğan ekleyin. Bütün yapabilirsin, iki parçaya kesebilirsin. Kirli de yapacak. Soğan kabukları kulağa güzel bir kırmızımsı renk verecektir. Aynı çorba içine, pembe somon fileto koyun, parçalara kesilmiş ve ince kıyılmış patates. Dereotu sapları eklerseniz, daha da iyi olacaktır.

Hazırlanıncaya kadar az bir süre için biber, tuz ve defne yaprağını tencereye koyun. Pembe somondan kulak demiri oldukça hızlı, yaklaşık 20 dakika. Ancak, pişirdikten sonra kapalı kapağın altında 8 dakika daha durması gerektiğini unutmayın.

Masaya besleme

Pembe somonun kulağında masaya servis yapılmadan önce dereotu ve haşlanmış soğan saplarını çıkarın. Zaten işlerini bitirdiler: parfümü uzağa verdiler. Tabaklar üzerine kulaklarınıza döküldükten sonra, ince doğranmış yeşilliklerle serpin.

Kulağın neden iki kat veya üç kat olarak adlandırıldığını anlayın? Ruff içermeyen sıvı - çift, ruff - üçlü.

Siz ve ailen için güzel bir iştah var! Yıllarca icat edilen bu harika yemeğin tadını çıkarın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.