Ev ve AileEvcil

Küçük salyangoz yırtıcı Helena

Pürüzsüz sarı-siyah kabuk küçük salyangoz süzülüyor yeşil çimen zemin üzerine - arkadaşı eve geliyor, ben çok güzel bir manzara gördük. "Bu bir salyangoz Helena var" - tanıdık yeni sakinleri beni tanıştırdı. "Muhtemelen neden tahmin edebilirsiniz." Bilaynovskaya salyangoz "Aynı zamanda denir" Eh, tabii ki - Boyama Beeline. Ve ne var arkadaş söyledi ...

O özeldir, bu bebek

Bu salyangoz daha dikkate değer Endonezya'dan ülkemize ithal? Evet, her şey çok basittir. Tatlısu salyangoz Helena, ince, ama gerçek avcı bile. Onlar akvaryum duvarları Mikroalglerin ile kapalı temiz değil, bitki yemek yemem. Bu kırıntıları münhasıran hayvansal kökenli gıda, ve daha kolay eğer - diğer salyangoz: Helen kendileri küçüktür Biriktirme, Melanie, kemiren yosun, salyangoz, midye ve salyangoz diğer türler. Onlar ölü bitki parçaları yeme, zemin temiz olmayacak, ancak ölü balık veya karides zevkle yerler. akvaryum Helen doğuracak olan temel amacı, - yüksek yetiştirilen bobinler, zemin salyangoz vb tankın sıhhi temizlik sayısını azaltmak .. Buna ek olarak, salyangoz Helena dolayı parlak renkler çok dekoratiftir. Eğer akvaryum birkaç Helen içinde bitki ise, anlık sonuçlar diğer salyangoz sayısını azaltmak için beklemeyin. Küçük yırtıcı işini yapmak için zamana ihtiyacı sonuçları 1.5-2 ay içinde ortaya çıkacaktır.

Bu Helena beslemeleri

Gıda küçük Helena sürecini izlemek çok ilginç. kafada iki salyangoz birini kıbet vardır - o alan ve kurbanın konumu belirler yardımıyla ve diğer hisseden bir "el", - stigma, bu kesinlikle onlar beslenirler, konuşma, kurbanın vücudunda yıldırım yangınlar olduğunu ve. Helena salyangoz açıkça neydi diş kurban ve ne tanımlar - hayır. O ampulyarii üzerinde nakinetsya asla veya Neretina o Helena büyüktür çünkü sadece, aynı zamanda vücut büyük salyangoz kabuğuna sıkı olduğu için. Helena Ona ulaşmak için sadece edememektedir. Helena gibi bir salyangoz akvaryum, bütün canlı gıda üzerinde idiyse, endişelenmeyin. Bu tabletler Helena için çok iyi, KGS ve hatta tavuk eti için yapışkan, dondurma myasoedka Joker karides granülleri yiyebilirsiniz. Buna ek olarak, Helena üretimi genç balık ve yumurta haline gelebilir. Bu nedenle, yumurtlama tankında koşmamalı.

Helena Ne cins mi?

Helena ve heteroseksüel salyangoz, ancak bireysel öznenin cinsiyeti belirlemek rağmen mümkün değildir. Bu yalnızca üreme mevsiminde yapılabilir. Şu anda, aşıkların bir çift salyangoz akvaryum boyunca tarar. Bir gün köşesinde ya da hemen hemen kare küçük küçük beyaz yumurta duvarda bir yere göreceksiniz. Bir kez bu salyangoz tek bırakır. Yenidoğan salyangozu kuluçkalık sonra Helena bunun 3 mm'lik bir büyüklüğe ulaşıncaya kadar kadar yaşayan toprağa, karıştırmaya başlar. Sonra yüzeye çıkıp o andan itibaren tarama genç salyangoz küçük salyangoz avı başlar. için uygun yaş, üreme, salyangoz 6 ay ulaşır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.