Ev ve AileEvcil

Neden kedi paspaslar oluşur. Nasıl onlardan kurtulmak için?

Kedi ırkların çeşitli arasından Birçok kişi uzun saçlı kürklü yaratıkları tercih ederim. Yumuşak minderler üzerinde uzanmış muhteşem saçlı Kedi, - inanılmaz güzel bir manzara ve dokunuşlar. Katılıyor musunuz? Ancak, bakımlı hayvan saçlı - bu uzun saatler ve sahibini günlük işlerini bu.

kedilerde paspaslar nedir?

Çok yaygın sıkıntı uzun saçlı kediler paspaslar vardır. Bunlar zaman veya eski bir bez uzak değil oluşan yün yoğun kümeleridir. Genç ve sağlıklı kediler genellikle böylece istenmeyen tüyleri yalamak. yün yalama değildir bir kedi paspas gibi bir sorunla başa çıkmak için yardımcı durumlar vardır. Nasıl onlardan kurtulmak için? İlk olarak, yumaklar nedeni ile başa edelim.

Nerede bir kedide paspaslar vardır?

Sorun genellikle Pers uzun saçlı kediler, karakteristik düğüm ortaya çıkmasıdır. Kısa saçlı hayvanlar böyle sorun yaşamazlar. yumaklar kısa saçlı kedilerde görünüyorsa, çoğu durumda, bu hayvan hastalıkları söylüyor. Bu durumda sahipleri, hemen hayvan veteriner göstermek zorundayız.

Hayvanların sahipleri uzun tüylü giderek bir kedi paspas gibi bir sorun ile karşı karşıya. görünüşlerine nedenleri sıklıkla depresyon ve bağımsız olarak saç durumunu izlemek için hayvanın yetersizlik ile ilgili. Bu ağız hastalıkları arasında değişen ve dermatolojik sorunları biten hastalıkların oldukça geniş bir spektrum olabilir.

Çoğu zaman, cilt parazitlerin görünüm ceket içinde yumaklar oluşmasına neden olur. Bitler veya bitler ıslak topak svalyanye oluşturmak üzere yün yalamak için daha olası hale hatırı sayılır rahatsızlık kedileri teslim.

yün durdurduklarını nedenleri onun kontaminasyon (yapıştırıcı, yağ, kan, yağ, dışkı, vs.) yakalanan. kürk durumu yanlış gıdaların seçimi etkileyebilir. bakımının yanlış da kedi paspaslar oluşturulabilir. Nasıl onlardan kurtulmak için? Bu şampuan hatırla yerli kedi "insan" yıkamak önerilmemektedir. Eğer, ter yıkamak veya silin yanlış ise ek olarak, yün dönemi atlatmak zordur. sadece oldukça hızlı kurutmak için, farklı yönlere sürtünme daha havlu ile kurutulur İki silme de yün.

Kedi paspaslar için daha tehlikeli?

Tabii ki, kedi paspaslar - sadece çirkin bir fenomen. Slovenly görünüş zarif safkan kedi - hayvanın büyük bir eksi damızlık sahibi. hoş olmayan tangle'lı Ve sadece ve inme bir kedi. Ama gerek çevresinde evcil memnun ve onun çevreden bir adam zevk sağlamak.

Kedi paspaslar neden olabilir hastalıkların - estetik sorunlar çok daha kötü. Nasıl sorunu gidermek için - birincil sorunu ana bilgisayarları için. Eğer yoksa, o zaman hızlı bir şekilde mikrop ve parazitleri oluşturabilir tükürük keçeleşmiş kürk nemlendirilmiş. paspaslar altında deri preet ve dermatolojik sorunlar var. pençeleri gözyaşı bir mat yapmaya çalışıyorum, kedi cildinize zarar verir. Böyle uzun ve hoş olmayan yaralar iyileşir.

Nasıl bir kedi paspasları kaldırmak için?

Bir kedi izole küçük paspaslar oluşturmuştur, bunlar elleriyle çıkarmak deneyebilirsiniz. Her gün izliyor ve hayvan kürkü gezen barındıran, bir kedi paspas gibi bir sorunla karşı karşıya asla. Nasıl onlardan kurtulmak için? Böyle bir soru gündeme olmaz.

biçme - biz kapsamlı paspaslar, sadece bakım olsaydı. İşte iş birkaç aşamada gerçekleşmelidir:

  • kesmeden önce kedi sağlam. Kedi sakin ve daha önce saldırganlık belirtisi gösterdi bile, genel güvenlik önleme gereksiz değildir.
  • Paspas boyunca yün bir yumru, kesme çıkarılmalıdır. Keskin makas ile çalışırken, hayvan derisine zarar verebilir unutmayın. paspasları keserken dikkatli olun.
  • saç parmaklarınızla onu sökmeye kestikten sonra, bir tarak kalıntıları üzerinde yürümek.

Bazı durumlarda, uzman kediler için paspaslar özel bir araç kullanarak saç keçeleşmiş çıkarılması. Bu hayvan için kaldırma işlemi daha hızlı, doğru ve ağrısız hale getirmeye yardımcı olur.

Orada paspaslar kadar çok olduğunu durumlardır ve kapsamlıdır. Bu durumda, tamamen tavsiye kesim kedi. Kural olarak, kesilmemiş baş, boyun, kuyruk ve dişleri uçlarını bırakın.

Eve sevgilim kesmek için kendi korkuyorlar nasıl, kedi yumaklar kurtulmak için? Tabii ki, hayvanlar için veteriner veya uzman berber medet. deneyimli bir usta sadece hızlı yumaklar kaldırmak değil, aynı zamanda hoş olmayan bir durumun tekrarını önlemek için size bakımı mantıklı tavsiyelerde vermeyin.

Önleme paspaslar kediler

evcil hep sağlıklı mükemmel koşul ve iyi bir kat övünen Böylece, doğru takip ve dikkatle aranır. Genellikle uzun saç eşlik - bir kedi paspasları. Nasıl sorunun kurtulmak için? Her gün, tarak biraz zaman ayırmamız. Aileniz tanıdık ve günlük ritüel haline gelmelidir. Bir "genç pençeleri" sıfırdan için pet öğretmek deneyin. Büyürken, bu prosedür hayvanda sana zorluk ve nahoş duyguları neden olmaz.

Alış kediler için tarak, yuvarlak uçlu özel tarak tercih vermek deneyin. Böyle bir alet saç ve hayvanın derisinin yapısını zarar vermez. Yağmurluk saça zarar ve kıllar daha kırılgan hale.

Günlük bakım - bir aile ayin

Sağ banyo ve de tarıyoruz, favori için biraz zaman Devoting, sen kedilerde yumakların sorunla karşı karşıya asla. Bu, sadece yumaklar kurtulmak için, görünüyor yalnızca kılıfsız yün kesmemiz gerek. Ama yapı ve renk değişebilir kırpma sonra, o safkan damızlık kediler için sadece kabul edilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.