Ev ve AileEvcil

"Elmas Gözler": Kediler ve köpekler (rehber) için damla

Hayvan sahipleri evcil göz hastalığı nadir bir fenomen olmadığını biliyoruz. Onlar hayvanlara değil, aynı zamanda onların sahipleri kalmaz, istenmeyen anların çok sunar. Bazen yavru gözleri sulu doğumdan itibaren ve çok rahatsız edici sahipleri olduğunu. Nasıl hayvanınızı yardım etmek? Gözün hayvanın hastalıklardan rahatlatmak olabilecek bir araç var mı? Bu makalede ele alınacaktır.

Göz hastalıkları: sınıflandırma

Kediler ve köpekler birçok tabidir göz hastalıkları. Sorun bir kedi veya köpek sahibi - gerekirse, zaman içinde onları tanımlamak ilk yardım sağlamak ve zaman içinde yeteneği bir uzman görmek.

Uzmanlar hastalığın bu tür ayrılır:

 • enflamatuar
 • Travmatik (konjenital veya patoloji).

Birinci grup içerir:

 • konjunktivit;
 • keratokonjonktivit;
 • keratit;
 • NLK iltihabı;
 • iritis.

Panofıtalmit, blefarit, ve diğerleri - Buna ek olarak, göz dört ayaklı evcil hayvanlara hastalıklar ve yörünge, kanal ile ilgili sorunlar ve diğer dokular gözünü çevreleyen içerir.

Hastalıklar debilere göre sınıflandırılabilir yaralanmaları, dış gövde ve volvulus yüzyıl, glokom, katarakt, vb - - İkinci grup ise mekanik hasarı içerir .. Bu, kronik, akut ve sub-akut olabilir.

zamanla hastalığın kronik sırasında, semptomlar tamamen yok, ama sadece biraz sönümlü yoktur. Ama bu gerçek hayvanların kaybı veya (hastalığın nedeni bir enfeksiyon veya virüs haline gelmiştir özellikle durumlarda) diğer sağlık sorunlarının ortaya çıkma riskini artırır.

Göz hastalıkları bizim dört ayaklı hayvanlar en birincil ve ikincil bölünür. Birincil değişiklikler ana hastalık olan gözleri, denir. İkincil hastalıklar (örneğin bulaşıcı hastalık,) daha ciddi sağlık ihlali ile bağlantılı olarak ortaya çıkan olanlardır. Bu durumda, konjonktivit belirtilerden biri haline gelmekte olduğunu tartışılabilir. Ve tamamen hayvan tedavi etmek amacıyla, altta yatan hastalığın ziyade klinik belirtileri ile mücadele etmesi. Böyle bir sonuç, sadece hastalığın ilk belirtileri de ele alınması gereken bir veteriner, verebilir.

lakrimasyon

Temel olarak üretilen immün yavru (ya da köpek) bağlı değildir. Bu bağlamda, vücudundaki gözyaşları neden virüsleri nüfuz. Yaşlı hayvanlarda neden kavak kabartmak, parfümler, ev kimyasalları, örneğin alerji, olabilir. Çoğu zaman, sulu gözler - Kedi özelliğinin özel bir cins. Aksine, bazı kayaların özelliği - bir volvulus yüzyıl. Bu durumda, ortaya çıkan mikro çatlaklara cevaben gözyaşları vardır. Ama böyle bir durumda tek ameliyat olacak.

Diğer durumlarda, dört ayaklı arkadaşlar, "Elmas Eyes" göz damlaları yardımcı olacaktır. Bu mükemmel kanıtlanmış aracı bakteri yok edici, anti-ödem ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir.

"Elmas Gözler" - kuyu gözün her dokuya yayılır ve sürekli ve hızlı bir etki sağlamaktadır damla. onun kullanımı ile ilgili kontraendikasyonları olarak (hayvan sahipleri olarak ve veterinerler tarafından) bu ilaç pozitifliği ilgili tüm değerlendirmeleri hemen hemen hiçbir yan etkisi nadiren kaydedildi. Veterinerler genellikle etkili ve sağlık için güvenli olduğuna inanarak, onların dört ayaklı hastalara bu ilacı reçete.

"Elmas Gözler" - herhangi evcil hayvan mağazası veya veteriner eczane satın alınabilir damla. İlacın Fiyat kolayca kullanılabilir - 10 ml şişe 130 160 ruble maliyeti.

"Elmas Gözler" (damla): talimat, salım formu

ilaç, bir karton kutu içinde paketlenmiş olan bir plastik şişe, damlacıklar halinde mevcuttur. Bu isim, kapasite ve uygulama talimatları gösterir. Buna ek olarak, üretim ve raf ömrünün onun tarih belirtilecektir.

yapı

yapısındaki kediler ve köpekler içermesi için "Elmas Eyes" Damlası:

 • taurin (0.02 gr / ml);
 • süksinik asit (0.001 g / ml);
 • damıtılmış su;
 • klorheksidin diglukonat (0.00015 gr / ml).

özellikleri

(Kedi ve köpekler için) Eyedrops "Elmas gözleri" anti-inflamatuar, dekonjestan ve bakterisidal etkiye sahiptirler. konjunktival boşluğuna uygulandığında kolayca anlamına gelir, böylece aktif bileşenlerin terapötik bir etki, bütün dokulara nüfuz eder.

Klorheksidin diglükonat negatif gram ve (hızlı bir şekilde kendini gösterir) bakterisidal etkiye sahiptir bakterileri, gram-pozitif lipofilik virüs ve dermatofitler. Bu membran ve ozmotik dengesi işlevi hücreler kesintiye klorheksidin (tuz) duvarları hücre ayrışma oluşturduğu katyonları, bağlanır. Bu hücresel ATP düzeylerinde bir azalmaya yol açar ve enfeksiyon yok.

Taurin ve süksinik asit etkisi, yavaş (ve bazen önlemek) katarakt gelişimini ve lens ve retinanın dejeneratif ve dejeneratif hastalıklara karşı koruyucu olarak iyileşme ve doku reparatif normalleşmesi katkıda bulunur.

Dozaj ve uygulama

Damla "Elmas Gözler" (talimatlar her pakete dahil) hafif günlük gözlerin temizlik ve konjonktivit için belirtti. Bu durumda, bir gazlı bez (steril) çubuk gözün iç köşesine ve sızan çıkarıldı kabuk ilacı nemlendirilmiş. Ardından "Elmas Gözler" hayvan gömmek. 2 damla - Birden fazla on kilogram ağırlığındaki yeterince on kilogram 1 damla köpekler kadar ağırlıktaki kediler ve köpekler için. Prosedür günde bir ila üç kez tekrarlanır.

 • ilaç 45 gün günde bir kez tedavisinde kullanılabilir. Bu on gün boyunca bir mola izlemektedir.
 • 20 gün "Elmas Gözler" günde iki kez hayvanların tedavisinde kullanılabilir. Bundan sonra yedi gün boyunca bir mola yapmak gerekir.
 • En fazla 14 gün, tedavide günde üç kez kullanılan ilaç. Sonra beş gün boyunca tedaviyi yarıda gereklidir.

Ne zaman aşırı yırtılma, travma, "kırmızı göz" temas tahriş edici veya yabancı nesneler ilaç kullanımı iki damla beş ile on dört gün boyunca günde üç kere sendrom. "Elmas Gözler" katarakt ve kornea ve retina yaşa bağlı dejeneratif değişikliklerin önlenmesi için tavsiye edilir.

İlaç yirmi gün süreyle kurslarda kullanılır. Dozaj - daha fazla on aralığı bağlama iki damla daha.

yan etkiler

Tavsiye dozlarda, "Elmas Gözler" tahriş edici veya alerjik reaksiyonlara neden yoktur. Talimatlar komplikasyon ve yan etkilere göre ilacın kullanın. tek tek bileşenlere hayvanın bireysel hassasiyet damlacık halinde uygulama aracı kesilmelidir.

depolama koşulları

Üretim tarihinden itibaren 24 ay depolanan kuru ve serin bir yerde "Elmas gözlerinde" olur. Gecikmiş göz damlaları kullanmak için yasak.

üretici

"Elmas Gözler" bilinen hayvan severler Rus şirketi NEC "Agrovetzaschita" (AVZ) üretmektedir. Yıllar boyunca, geliştirdiği ve çiftlik hayvanları ve kümes hayvanları için ilaç üretiyor.

üretilmektedir .. Granüller, tablet, yağ ve sulu çözeltiler, süspansiyonlar ve enjekte edilebilir preparatlar, jeller ve spreyler, göz damlaları, şampuanlar ve merhemler, merhemler, vb bu çeşitli ürünlerin tümü - "Agrovetzaschita" on beş formlarda ilaçların fazla üç yüz türlü üretir modern ekipmanlar ile gelişmiş teknolojilere dayalı. Tüm "Agrovetzaschity" ürünler sertifikalı ve Rusya ve BDT ülkeleri topraklarında kayıtlıdır.

şirket kendi araştırma merkezi bulunmaktadır. bilimler bölümü araştırma ve yeni ilaç ürünleri şirketi gelişme beş profesör ve doktorlar onaltı adayları istihdam etmektedir. şirket dünyaca ünlü Hermitage kedilerin "vasi" dir.

Bir damla ne zaman başvurmalıyım?

Özetle - başlayanlar hayvan sahipleri için tavsiye. Kedi / köpek gözleri daima temiz olması gerektiğini unutmayın, parlak, daralmış değil. Eğer bir bulutlanma, kızarıklık bulursanız, gözyaşları (ya da diğer ayırma), önce hayvanın gözlerini temizlemek gerekir ve ancak ondan sonra, damla kullanabilirsiniz.

"Elmas Gözler": yorumlar

Veterinerler oybirliğiyle gerçekten etkili ve tamamen güvenli çare olduğunu söylüyorlar. "Elmas Gözler" başarıyla köpek ve kedilerde göz hastalıklarının bir dizi ile baş. Onlar yetişkin hayvanlar için değil, aynı zamanda kedi ve köpek yavruları için de kullanılabilir olması önemlidir. sahipleri evcil tedaviyi iyi tolere olduğunu vurgulamak. Kullanımı kolay Damlası ve bunlar uygun bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.