FormasyonÖykü

Bu bina Cuenca Arkeoloji Müzesi, şehrin ana cazibe

Cuenca İspanyol kenti ziyaret Birçok turist, iki gururlu kuruntulardan tarafından korunan lüks bina, göz ardı edemeyiz. Bu bina Cuenca Arkeoloji Müzesi, kentin gurur kaynağıdır.

Arkeoloji Müzesi Tarihçesi

Şu anda, Cuenca bütün tarihi bu binada toplanmıştır. Aziz Philip Knerr Bahçesinin topraklarında arkeolojik müzedir. Bahçe güzellik şaşırtıcı. İnsanların elleriyle oluşturulan doğal güzelliği ve birinin bu kombinasyonu. Bahçe yürümek de İspanya anlamaya yardımcı olacaktır tur bir tür olabilir.

müze 1871'de geri kuruldu. Sonra kolayca tüm küçük koleksiyon uyacak başka binada bulunuyordu. toplama, arkeologlar tarafından bulunan nesnelerin etnografik sergiler içerir numismatların çekebilirim dekoratif sanat ve koleksiyon çalışır. Ama zaman az miktarda değildi ve toplama hızla büyümeye başlar.

İspanya kurtarmak olabilir sergiler bazıları, diğerleri bütün ülke topraklarında kazılar sırasında bulunan, ancak sergiler ve koleksiyonların çok sayıda hayırseverler tarafından bağışlanmıştır.

sergiler sayısı arttı sonra, yeni bina aldı. Ve sonra Serrano Caddesi üzerinde güzel bir bina ortaya atıldı. Bu bina Cuenca arkeoloji müzesi bugün.

Mimarlık Müzesi

Tüm müze ziyaretçilerinin Birinci geniş merdivenin iki yanında oturmak önemlidir iki kimeralarmı, hayranım. Bunların dışında, müze binası Dor sütunları çeker ve zarif balkonlar ile dekore. Bütün bu binayı yürütülen neoklasik tarzı, altını çizmektedir.

Cuenca Arkeoloji Müzesi önünde bir alana sahip büyük bir dikdörtgendir. Bu alanda turist fotoğraf çekmek seviyorum. Genellikle yeni evliler görebilirsiniz. müzenin lüks tarafından çarpıcı avlular vardır.

Sürekli Müzenin sergi alanını büyüyor. Üç katlı - Bu bina Cuenca Arkeoloji Müzesi'dir. Ama nedeniyle turist ve kent sakinleri göstermeye istekli müze kurucuları, bir yerde daha gerekli sergiler sayısında sürekli büyüme.

Cuenca diğer yerler

Cuenca şehir güzelliği dikkat çekicidir. Turistler bakmak için davet edilir Katolik kiliseleri, şimdi ibadet yeri değil, aynı zamanda mimari anıtlar sadece haline gelmiştir. Çok ilgi ve "Asma Evler". Onlar uçurumun kenarında inşa edilmiştir. Ve onlar düşmek üzere olduğunu görünüyor. Daha önce pencereden dışarı yaşayan İspanyol vatandaşlarının böyle baş döndürücü manzarası ile evlerde, ama şimdi getirilen müze, restoran, kafe, hediyelik eşya dükkanları ve küçük galeriler. unutulmaz evin balkonundan görünümü.

Birçok turist şehrin manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz üstünden, İsa'nın Kutsal Kalp anıt ile çekilir. Burası muhtemelen kentin en romantik. Bu turistler ve Cuenca sakinleri onun arkadaşı için bir teklif yapmak olduğunu burada. Bu şaşırtıcı değildir: Bu tür insan kalbinin sadece en iyi duygular içinde üretir.

şehrin güzelliği hayran kalan güzel bir bina ile neoklasik tarzda yapılmış, gidemez. Bu binada Cuenca Arkeoloji Müzesi mesafesindedir. Bütün bu kent aynı zamanda ülkenin sadece ana gurur biridir. Size geçmiş yüzyıllardan gelen efsane söylemek mümkün olan müzeyi ziyaret yoksa, tarihini bilmek mümkün değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.