Satış

Satış gelirleri, işletmenin temel amacıdır

Hizmetlerin sağlanmasından sonra yapılan iş, malların satışı, yüklenici parasal bir ödül kazanırsa, satıştan elde edilen gelir budur. Genel olarak, tüm sözcük kombinasyonlarında, anlamlarını anlamak için basitçe gereklidir
Bileşenlerinin sözcüklerinin anlamını sökmek. Satış gelirleri gelirler, tazminatlar olarak alınan para ve gerçekleştirme bir eylemin performansıdır. Ancak bu bir geri çekilme. Esere daha yakın olmak için, son zamanlara kadar ya da SSCB'nin varlığı sırasında, satış gelirleri İşletmenin varlıklarına para arzının ana kaynağı. Bu, kalıcı gelirdi ve bu işletmenin belirli dönemlerde üretim ve ekonomik faaliyet sonuçlarının bir göstergesi: çeyrek, yıl, on yıl, ay. Satışlardan elde edilen gelir, yarı mamullerin satışı, kendi imalat ürünlerinin bitmiş ürünleri, hizmetlerin sağlanması ve herhangi bir işin icrası sonucu elde edilen paranın eklenmesiyle elde edilen tutardır. Bununla birlikte, buna kendi ekipmanının tamirinden, kendi sermaye yapımı için müteahhitlere ürün tedarikinin yanı sıra diğer teşebbüslere veya ana teşebbüsün bağlı kuruluşuna sağlanan gelir dahildir.

Satış geliri miktarı toptan eşya fiyatlarının seviyesine ve tabii ki Satılan ürünlerin kalitesi, aralığı ve miktarı. Büyüklüğün son faktörü, para yerleşimlerinin zamanı, tüm teknolojik süreçlerin zamanlamasıdır. Örneğin, mal sevkiyatı, teslimatı gibi.

Planlama esnasında yapılan iş, hizmet, mal ve hizmet satış gelirleri toptan eşya fiyatlarına dahildir. Aynı zamanda, perakende satışlarda yapılması gerekiyorsa, ek ödemeler ve indirimler hesaba katılır. Bununla birlikte, indirimler listesi ticaret ve satışları içermez. Ayrıca satış gelirlerine satış vergisi dahil değildir.

Satış gelirleri, üretim ve dolaşım arasındaki bağlantıyı kuran başlıca faktördür. Bu gösterge nedeniyle, çıktı hacmi gerçek miktara bağlıdır.

Ticaret işletmelerindeki satışlardan sağlanan gelir çoğunlukla nakit arzına dönüşürse, aralarında bulunan işletmeler genelde nakit dışı bir şekilde hesaplanır. Yani hesaplamalarda bankalar arabuluculuk yapıyordu. Dijital teknolojilerin gelişimi, çeşitli kredi hizmetleri ile ticaret şirketleri gittikçe artan bir şekilde nakit çıkma ihtimalini müşterilere sunmaktadır .

Satışlardan elde edilen gelir , işletmenin ürünlerin imalatı, nakli ve depolanması için tüm masraflarının geri ödenmesinde ana faktördür. Hammadde alımı, çalışanların ve çalışanların ücretlerinin ödenmesi, amortisman fonu boyutu , vergiler, sabit ödemeler, kredi faiz ve ödemeleri, kira gibi konulardaki yatırımları büyük ölçüde abartmalı .

Sonuç olarak, satış gelirlerinin mutlaka para olarak ifade edilmediğine dikkat çekilebilir. Bazı durumlarda, bazı diğer mülklerin hesaplamasını başarıyla değiştirebilirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.