FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Resimde yazma Savrasov "Rooks Geldi"

Geleneksel manzara tasvir Açıklama resimsel eserler geleneksel görev ve ilk ve orta okul bağlantıda görebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca, Rus öğrenciler A. K. Savrasova "Rooks Geldi" resim üzerine bir ödev yazmak için davet edilir. Onun arsa basittir ve bunun arkasına saklanarak derinliği, genellikle bir okul çocuğu yok oldukça zengin bir estetik deneyim, ihtiyaç görmek için bu basitlik güçlüklere neden olmaktadır olduğunu.

ödev ve ortak hedefler yazılarının anlamı

Ödevlerin anlamı ve tefekkür ve yansıma resminin kapasitesini geliştirmek için pitoresk eserlerin çocuğun anlayışının sınırlarını genişletmektir.

detayların sadece bir numaralandırma değil almak için bir çözüm için metnin yazarı bunların her işin ruh belirlenmesinde ve estetik deneyimin yaratılması katılan şekline önemli ayrıntılara dikkat çekmek yardımcı olur. Buna ek olarak, kompozisyon, uygun olgusal parçası olacak, resim oluşturma konusunda iyi bilinen bilgileri yansıtır.

(: Resmin açıklamasını "Rooks Geldi" A. K. Savrasov örn.), Öğrenciler genellikle herhangi bileşimine veya vurgu mantıkta sınırlı değildir Yani eserlerin teması genellikle belirtilmemiştir.

yaratılış Tarihçesi

"Rooks Geldi" Boyama Savrasov ilk 1871'de izleyicilere tanıtıldı. Eser o Kostroma yakın niteliğine yazdığı skeçler dayalı atölyede yazılır bilinmektedir. Başlangıçta, gördüklerinden etkilendiğini tuval "tek seferde" yazılmış olduğunu bir görüş, ancak ilk etapta analizin ana hatları ve tekniğini yazma tarzı vardı, aksini gösteriyor. "Rooks Geldi" Boyama Savrasov aşamalarında, yavaş yavaş yazdı. sanatçı dikkatlice atölye ve kompozisyon ve ışık ve renk oyunlarına okudu.

Ürün böyle bir rezonans neden, ve A. K. Savrasov sadece kendi gerekçesiyle kopyalar veya fotoğraf yaratmaz bu popülerliği etmiştir.

bez kavramak bu manzara sanatçının hayatının en zor dönemlerinden birinde yazılmış akılda değer taşıyan: en kısa sürede küçük kızının ölüm gibi ve eşi ağır hastalığı sırasında.

kısa açıklama

"Rooks Geldi" resim üzerine yazı o neyi gösterdiğini ilişkin kısa bir açıklama ile başlamalıdır.

Boyama erken dostane yayı ve sel başlangıcını göstermektedir. Ön planda - kalelerime yuvalarının ile huş ağaçlarının görüntü ve çevrelerindeki farklı pozlar kuşları kalabalık. Arkalarında - tipik Rus manzara kilise, bir tahta çitlerin çevrelediği. Arka planda - sonsuz alanda, su çözülmüş toprak adaları, ardından karla serpiştirildiği - kilisenin arkasındaki. manzara için arka gökyüzü düşük ağır bulutlar, yüksek ve mavidir Mart olduğunu.

resmi merkezi

Resmin tam olarak nerede kompozisyon ve semantik merkezini söylemek zordur. Bütün tuval bakmak kilise kulesine huş ağaçlarının tepelerine kalelerime gelen dolaşır, böylece yazılır, sonra ön plana tekrar sol üst köşede mavi gökyüzünün gecikmeli ve arka brülör, gider, gagasında bir dal ile kaynak suyu ve Rooks durmak . Resmin Bu dinamik algı tesadüfi değildir. Bu özellik mutlaka kompozisyonu yansıtmalıdır. "Rooks Dönüş" - Rus resminde ilk örnekleri nonstatic manzara biri. Dinamik ve hikaye kendisi ve renkler. tanıdık Rus peyzaj hareket ve yaşam somut olarak algılanmaktadır.

renk algılama dinamiği

"Rooks Geldi" resim üzerine yazı, tabii ki, ağın renk algısının hikaye olmadan imkansızdır. renkleri tarif edin ve tonları işin genel dinamikleri arka planı olmalıdır.

Erken baharın tipik ve bildik renkleri yansıtan sanatçı her renk başkalarıyla tezat olduğundan emin olmak için çalışmaktadır. ihtiyatlı ve mütevazı renkleri kalan ederken, ürün parlak olarak algılanmaktadır. Mavi, beyaz ve kahverengi-yeşil fragmanlarını formda ve böylece renk oyunları etme hissi verir kalelerime ve gölgelerin siyah noktalar ile tezat oluşturur. Aynı zamanda değil izleyici işin tefekkür kalmak için izin algı özel dinamiklerini oluşturur. Bak kale arasında siyah noktalar, mavi gökyüzü, beyaz kar ve yeşil su dolaşır.

arsa dinamikleri

Yukarıda belirtildiği gibi, inanılmaz dinamikleri, görülen ve yazar yansıyan - Film izleyici popülerlik nedeni ile kalıcı bir ilgi ve bu suretle Gösterimin bir kompozisyon adamaya değer elde, gerçektir. yöntemli yararlı AK Savrasova bileşimin parçası olmaması sayesinde analiz etmek "Rooks geldi". Manzara böyle bir detay olmasam nasıl görünürdü?

kargalar

Başlat, belki de o kuşlara, onlara odaklanmak ve onlar hikaye işgal yeri anlamaya çalışmak gerekir. Her izleyici kendi başlarına inşa edecek böyle bir analize itibaren, biz ilginç bir hikaye olsun. "Rooks Geldi" - resmin okuma için bir anahtar verir bir başlık. kuşlar son zamanlarda ortaya çıktı varsa, bu nedenle kolay onlarsız aynı sahneyi hayal etmek. O nasıl görünüyordu? Eğer hayal Eğer kuşlarda konsantre olduğundan, resim, dinamikleri geniş bir bölümünü kaybeder. Rooks uzakta huş ağaçlarından uçmak için bir yere yuvalarının koşturmaktadır ve sonra içlerinden biri, iade - zeminde - yuva kurmak veya onarmak için acele, bir dal alıp çıkarmak görünüşte hakkında sahip. O çevredeki manzara onların yanında hayat ve hareket göründükleri gibi bu kuşların gelmesiyle tesadüf, baharın başlangıcını ilişkilendirmek olduğunu.

diğer detaylar

Aynı teknik resmin diğer bölümlerine uygulanabilir. Su muhtemelen sadece birkaç gün son zamanlarda snowfield olmadan arazi sular altında. Daha yakın zamanlarda, ve biz gökyüzünü gösteren ve daha sonra ekleme ve mavi renkleri ve karda ışık ve gölgelerin oyun ve yeşil ve mavi gri ve belirsiz dönüşüm, kilisenin rengini belirterek, bulutlar aralandı.

Bu şekilde ve daha sonra çalışmaya devam edebilirsiniz. her zaman tam olarak kilise içeren birçok durumda resimlerde "Rooks Geldi". Belki XIX yüzyılın sanatçının dünyanın önerdiği Rus manzara olmadan - sadece sonsuz karlı ova. Rus topraklarda var kilise hayatı gelişine oldu.

Karda ayak izleri, suda yansıtan huş ağaçlarının dalları, yönü, bulutların hareketi - tüm bu aynı zamanda açıklamasında dahil edilebilir. "Rooks Geldi" - Zengin alanını gözlem ve yorumlanması için. kilisenin yer alması sebebiyle - - İnsanlık tarihi bahar, yaşam hareketi ve gelişi transferlerin bu şaşırtıcı resmin bir an bir görüntüsü olarak.

Resmin onun izlenimleri işi genel sonuçlar bitirebiliriz. Her zaman ayrıntılarının analiz edildi sonra web üzerinden ilk duyumları ve düşünceleri karşılaştıran olumlu bakacağız.

Böylece, "Rooks Geldi" resminin kompozisyon A. K. Savrasova büyüleyici eğlence ve gözlem bir test ve gösterimleri analiz yeteneği haline gelebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.