SağlıkKadın sağlığı

Adet öncesi haftada Spotting: ne yapmalı?

Bozuklukların yumurtalık adet döngüsü uzama adet sıvısı süresi ve artan ya da bunların arasındaki aralıkları kısaltılması her ikisini de içerebilir farklı klinik belirtileri vardır. Kadınların ortak şikâyetlerden biri menstruasyon bir hafta önce lekelenme edilmektedir. Ne bu olguyu neden olur? Kan endometriyal kökenli görünümü, kendisini menstruasyon kadar, hormonal kontrol altındadır. Bu nedenle, hormon seviyelerindeki değişiklikler her zaman herhangi deşarj görünümünü eşlik eder. Ama her durumda bu kadın vücudunun ayrıntılı incelenmesini gerektirir. Bu amaçla jinekoloji olduğunu.

Spotting kadınlarda sadece hormonal seviyelerinde değişikliklere kaynaklanmaktadır. over adet döngüsü bozuklukları bir başka nedeni de enfeksiyon ve enflamatuvar hastalıklar olabilir. Ayrıca, arka plan üzerinde bir hafta önce regl lekelenme görünür, sık vardır rahim boşluğunun kazıma (ya kürtaj veya teşhis amaçlı). Bu rahim çok daha ince iç katmanın mukoza ve ufak değişikliklerle kolayca kanama gerçeğiyle açıklanabilir. Aynı zamanda, bir nedeni olarak görülmelidir ve endometriyozis - endometriyal doku rahim dışında bulunan bir hastalıktır (endometriyum sadece rahim boşluğuna normal olarak). Bu nedenle, adet öncesi bir hafta lekelenme meydana gelebilir ve kadın üreme organları normal doku yapısının ihlal edebilir. Bu konuların böyle jinekoloji ilgilenir. should daima koruyan genital bölgeden tahliye ediniz.

Ne kadın, o mensturasyondan önceki hafta lekelenme görünürse? Cevap basit - onlar tanı ve tedavi gerektiren belirli bir hastalığın belirtisi olduğu gibi, bir doktora danışmak gerekir. Doktor gerekli muayeneleri reçete edecektir. Genellikle o gerekecektir ultrasona döngüsünün belirli bir günde (genellikle 5-7 gün ve endometriozis tespiti için - adetin başlaması yaklaştıkça), hem de cinsiyet hormonları üzerinde (laboratuar çalışmaları geçmesi, ürogenital enfeksiyonlar ve diğer ortak kan testi ). Ancak o zaman doğru tanı ve uygun tedaviyi saptamak mümkündür.

menstruasyon bir hafta önce lekelenme olduğunu halinde tedavinin ana tip hızlı bir bakış. onlar değil, atanan konservatif tedavi yaparsanız "Endometriozis" tanı cerrahi tedavi endikasyonlarının değerlendirilmesini gerektirir. Bu hesaba yaş ve olası kontrendikasyonlar alarak optimum hormonal ilaç seçiminde yatıyor. (Ara vermeden) 6 ay maksimum - - 12 ay tedavi az programı 3 ay, en uygun olması gerekmektedir. döngüsü bozukluklarının nedeni enflamatuar süreçler, varsa, bir bakteriyolojik muayene ve tanı gerektiren ürogenital enfeksiyonların. anti-enflamatuar, antibakteriyel, antiviral ve diğer tedavi uygulanan bir araştırmanın sonuçlarına göre. Başlangıç durumunda hormonal dengesizlik onun düzeltilmesini gösterir.

yumurtalık-adetin düzensizlikler dikkate olası nedenini alınarak ayırt edilmelidir. Tedaviden sonra yeniden değerlendirmek etkinliği laboratuvar ve emin olun enstrümantal muayene.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.