SağlıkKadın sağlığı

Tohumlama: İlk defa ortaya çıktı? Suni Tohumlama - Yardımcı üreme teknolojisi

Yardımcı üreme teknolojilerinin ihtiyacı son yıllarda çiftler giderek artan sayıda,. Kadar problemler erkek ve kadınların bazı varlığında on yıllar önce çocuksuz kalmıştır. Şimdi tıp çok hızlı gelişiyor. Uzun bir süredir hamile kalamayan Yani, böyle tohumlama gibi bir yöntem kullanmalıdır. İlk defa ortaya çıktı Kim, sen bir makale sundu söyle. Sen prosedür ve uygulama yöntemi hakkında bilgi edinmek, hem de hastalar gözden tanıma mümkün olacak, bu aşamayı geçti.

Yardımlı üreme teknolojileri: intrauterin inseminasyon

Suni döllenme - eşinin çocuk doğurma sperm bir kadının vücudunda yönetiminin bir süreç. Şu anda - olmuyor tek şey yapaydır. Bundan sonra, tüm süreçlerin doğal bir şekilde yürütülmektedir.

Tohumlama kocasının sperm veya donör gerçekleştirilebilir. Malzeme taze veya dondurulmuş alınır. Modern tıp ve deneyim doktorlar birkaç hatta en görünüşte umutsuz durumlarda, çocuk sahibi izin verir.

Ameliyat endikasyonları

dölleme prosedürü iki partner hiçbir patolojileri varken, bir yıl boyunca çocuk sahibi mümkün değildir çiftler gösterilmiştir. Tipik olarak, böyle bir durumda biz açıklanamayan kısırlık konuşur. Bu tohumlama tanıklık böyle bir durum olacaktır aynı zamanda:

 • Sperm kalitesi ve erkeklerde sperm hareketinde azalmaya;
 • erektil fonksiyon bozukluğu;
 • Düzensiz cinsel hayat veya cinsel işlev bozukluğu;
 • servikal faktörlü kısırlık (servikal kanal ortak geliştirilmesi sperm hücreleri);
 • yaş faktörü (erkekler hem de kadınlar);
 • Üreme organlarının yapısının anatomik özellikleri;
 • doğum kontrolü olmaksızın cinsel ilişki imkânsızlığı (eğer kadınlarda HIV enfeksiyonu);
 • arzu böyle devam kocasız çocuk sahibi, ve.

Suni Tohumlama genellikle yardımcı üreme tekniklerinin katılan özel kliniklerde yürütülür. Prosedür bazı eğitim gerektirir ve birkaç aşamadan oluşur. Onlara inceleyelim.

keşif araştırması

Yapay döllenme her iki ortağın tanıyı gerektirir. Adam ille zorunda , semen analizi geçmesi uzmanları makul sperm durumunu değerlendirmek, böylece. tatmin edici sonuçlar ise daha fazla işlemesi prosedürü esnasında uygulanacaktır. Ayrıca ortağı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların varlığı açısından incelenir, kan testi ve göğüs röntgen sürer.

Kadınlar erkeklere göre daha tanı çok şey var. Hasta, üreme yolu enfeksiyonları belirlenmesi için analizler boyunca ultrason teşhis, eller geçer florografi sağlar. Ayrıca, anne adayı araştırılmalıdır hormonlar, yumurta rezervi belirler. Bu sonuçlar esas alınarak ve daha fazla çalışma taktik bir çift seçildi.

Başlangıç aşaması: uyarılması veya bir doğal döngü?

tohumlama önce bazı kadınlar hormon ilaçları reçete edilir. Onları alarak kesinlikle dozu ayarlamak gerekir.

ilaç enjekte edildiğinde Doktor günlerde ifade eder. Bu tabletler ya da enjeksiyon şeklinde olabilmektedir. yumurtalıkların hormonal stimülasyon yumurtlama bozukluğu olan kadınların yanı sıra azaltmıştır hastaları ihtiyaç yumurtalık rezervini. yumurta sayısının azaltılması bireysel farklılık veya sonucu olabilir rezeksiyonu yumurtalıkları. Ve azaltılmış yumurtalık rezervi 40 yıl yaklaşırken kadınlarda görülmektedir.

uyarılması gibi, doğal bir döngüde, hasta follikulometriya atanır. Kadın düzenli ölçüm foliküllerine gerçekleştiren profesyonel ultrasonik tanıyı ziyaret eder. endometriyum durumuna dikkat edin. mukoza tabakası zayıf büyürse, hasta ek ilaçlar atandı.

önemli faktör

folikül uygun boyutlara ulaştığı tespit edildiğinde, bu harekete geçme zamanı. yumurtlama döllenme birkaç gün ya da birkaç saat için öngörülen zaman bağlı. Çok sperm durumuna bağlıdır. Eğer taze materyal kullanıyorsanız, onun giriş daha sık bir kez her 3-5 günden daha gerçekleşemez. Bu nedenle, çift iki seçenek sundu:

 • Tohumlama 3 yumurtlamadan önce gün ve birkaç saat arkasından;
 • folikül yırtılması esnasında bir defa doğrudan malzeme uygulanmasını içerir.

Ne bir şekilde daha iyi ve daha verimli, henüz tespit edilmemiştir. Çok ortağın sağlığı ve döllenme gerçekleşir hangi kanıtlara bağlıdır. Kim istemez konsey çifte karar, tek bir uygulamada ilk kez ortaya çıktı. Ve tersi de doğrudur. durum dondurulmuş sperma veya verici malzeme ile farklıdır.

başka bir seçenek

verici ile aşılama, her zaman ön dondurucu materyali içerir. Bu sperm çözme işleminden sonra, bir kaç parça halinde dahil edilebilir. Bu yöntemin etkinliği döllenme taze madde biraz daha yüksektir.

Evli bir çift sperm teneke ve ortağı dondurun. Bir donör olmak gerekli değildir. üreme ihtiyacı konuyu tartışın. Sırasında meni dondurulması kalitesini iyileştirir, sadece en iyi, hızlı ve sağlıklı sperm seçer. Patolojik hücreler malzeme kaldırılır. Sonuç olarak adlandırılan bir konsantre işleyerek elde edilmiştir.

malzeme sokulmasına süreci

Bu prosedür yok fazla yarım saat sürer. kadın tanıdık bir konumda jinekolojik sandalyenin üstünde. Gelen serviks vajina ince kateter aracılığıyla tanıtıldı. borunun diğer ucunda şırınga birleştirilmiş bir malzeme ile sabitlenir. İçerik yerleştirme rahim içine verilir. Sonda çıkarılır ve hasta 15 dakika boyunca yatmak önerilir.

tohumlama gününde, kadın zorlanma ve ağır nesneleri kaldırma yasaktır. Önerilen tatil. ertesi gün için modda herhangi bir kısıtlama yoktur. tohumlamadan sonra, enfeksiyon katılma riski vardır Ancak, gerek kişisel hijyen kurallarına gözlemlemek.

transfer malzemesi birinci ve ikinci günlerde, kadınlar alt karın ağrısı çekme yaşayabilir. Doktorlar ilaçlar tavsiye yok. Ağrı size dayanılmaz görünüyorsa, o zaman tıbbi yardım aramak gerekir. Ayrıca, bazı hastalar hafif lekelenme olabilir. Bunlar servikal kanalın küçük bir uzantısı ve mukozanın travma olasılığı ile bağlanır. Salgıları kendi ve ek ilaçların kullanımını gerektirmez.

Gebelik tanısı

dölleme gerçekleştirilen sonra gebelik birkaç saat içinde meydana gelmelidir. Bu süreden sonra, yumurta tamamen aciz hale. Ama bu noktada, kadın hala yeni görevinde öğrenmek mümkün değil. Bazı hastalar hormonal destek atanır. İlaçlar her zaman uyarım ve bazen doğal döngüsünde ihtiyaç vardır.

tohumlama sonrası Testi 10-14 gün sonra doğru sonucu gösterir. Bir kadın uyarılma ve insan koryonik gonadotropin enjeksiyonları gerçekleştirilmiştir halinde, test bu işlemden hemen sonra görülebilir, pozitiftir. Ancak, o hamile olma konusunda konuşmuyor. Reaktif Şerit vücutta hCG sadece varlığını gösterir.

En doğru onaylamak veya gebelik ultrason yeteneğine sahiptir inkar. Ama bu işlemden sonra daha erken 3-4 hafta olmayabilir. Bazı modern cihazlar 2 hafta içinde sonuç almak için izin verir.

Tohumlama: İlk defa ortaya çıktı?

Böyle manipülasyon yapılan bir istatistik çiftler vardır. gebelik olasılığı 2'den yüzde 30 arasında değişir. doğal döngüde ise, sağlıklı eşleri yardımcı üreme teknikleri olmadan 60% 'dir.

İlk denemede olumlu sonuç, aşağıdaki koşullar altında, tipik olarak:

 • her iki ortağın yaşı 20 ila 30 yıl aralığında olduğu;
 • Bir kadın hiçbir hormonal bozukluklar vardır;
 • erkek ve kadın öyküsü üreme yolu enfeksiyonları yok;
 • Ortaklar sağlıklı bir yaşam tarzı kurşun ve doğru beslenme tercih;
 • çocuğun gebe başarısız denemeden süresi beş yıldan daha azdır;
 • Daha önce yumurtalık stimülasyonu ve jinekolojik cerrahi gerçekleştirilir.

Bu seçenekler rağmen başarı diğer durumlarda olabilir.

kadınları Yorumlar

Hemen hemen tüm hastalar dölleme sahiptir değerlendirme manipülasyon, çalışmadan önceki: Daha iyi ne yapacağını, nasıl davranacağını, ilk kez ortaya çıktı ve uyarımı yürütmek için gerekli olup olmadığını. Olumlu bir sonuç için umut ediyor, o zaman sadece doktoru dinle gerek olduğunu seferde söylenmesi gerekir. No tavsiye kız yardımcı olmayacaktır. Her durum bireydir. Bu nedenle, döllenme her durumda eylemin seyrini seçildiğinde.

çoğu durumda servikal faktör vardı adil seks manipülasyon olumlu sonuç almak. Sperm hücrelerinin servikal kanal baypas ve anti-sperm organlar tarafından yok değildir. Eğer hepimiz tek tek, sonra sperm kalitesiz bahsediyoruz. Büyük ölçüde üreme sistemi malzeme artırabilir. Ama olumlu bir sonucun güvenilir bir garanti vermez. Prosedür yaklaşık yüzde 30 buhar memnunuz.

Harder kadınlarda patoloji olduğu durumlarda geçerlidir. Bunlar, endometriyoz, miyom, gibi hastalıklar olabilir, rahim poliplerin ve adezyonlar. Bu gibi durumlarda, olumlu bir sonuç olasılığı da az. yüzlük Yaklaşık 8-10 çiftleri hamile.

Doktorlar genellikle 3-4 denemeden daha fazla harcama öneriyoruz. bunların her stimülasyonu taşınan varsa, yardımcı üreme teknolojilerinin daha karmaşık teknikler düşünmeliyiz - IVF. Bir kadın yaşını verir ve hormonlar IUI mevcut değilse o durumda, manipülasyon tekrarlayarak kez sınırsız sayıda olabilir.

işlemin maliyeti

Suni döllenme uygun bir maliyetle özel kliniklerde yapılabilir. Ama çok ortakların sağlık durumuna bağlıdır. Bulunan fazla patolojiler, o kadar zor hazırlanmasıdır. Tüm önceden dondurulmuş sperm uzun süreli depolama durumunda olduğu gibi, işlemin maliyetini arttırır.

Her zamanki tohumlama yürütme, fiyatı yaklaşık 10-20 bin ruble olacak. Bu durumda, maliyet zaten gebeliği onaylamak için uzman tavsiyesi, analiz ve izleme follikulometriya içerebilir. Diğer klinikler manipülasyon maliyetini azaltarak, her hizmet için ayrı bir ödeme sunuyoruz. seçmek Ne yani size kalmış.

Son olarak, küçük

fiyat tüp bebek yöntemi ile karşılaştırıldığında nispeten düşük olduğu Suni döllenme, yeni çiftlere umut ve çocuk sahibi bir şans verdi. Uzak değil, her eşi yalnız IVF yapabilir ve kotaları sadece belirli endikasyonlar için tahsis edilmiştir. Ne zaman dölleme her şey çok daha kolay.

Düzenli cinsel yaşamın bir yıldan fazla gebe veya dölleme için diğer endikasyonları olamaz ise bir uzmana danışın. manipülasyon yürütürken endişelenecek bir şey yoktur. Tüm işlemler doğal olarak bulunurlar. Üreme sadece başarılı bir sonuç şansını artırmaya yardımcı. İyi sonuçlar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.