Satış

Spot pazarı. geçerli gerçekler

İngilizce kelime "Nokta" kelime anlamı - 'yer'. Bu nedenle, "Spot" "yerinde" anlamına gelir ve spot piyasa anlık işlem yapmak yerdir. Mallar, özellikleri ve özellikleri ticaret iyi bilinmektedir olduğunu varsaymak mantıklıdır. Bu ürün herhangi bir standart hale getirilmesi gerektiği dünyanın bir parçası. Eğer hayal kırıklığına uğratmadı mantık - para, kıymetli madenler, taşlar, tahıl, et, gaz, petrol ve diğer emtia spot piyasa işlemler, gerekli "ilk".

piyasa katılımcıları

Tabii ki, bunların her biri belli bir yerde gruplandırılmış. çeşitli finansal borsaları satış ve ulusal para alışverişi için kullanılır. katılan açık artırmada:

  1. Tüccarlar kendi çıkarları faaliyet gösteren para birimi satışını ve değişimini kazanç -torgovtsy.
  2. Komisyoncular - "adında ve adına" üçüncü şahıslar adına işlemlerine başlamadan çalışan insanlar.

zaman içinde her şeyi yap

ödeme şartları ve alım satım işlemlerinde yer alan düzeltme döviz kuru üç gruba ayrılır:

  1. (- bugün İngilizce'den TOD bugün) günü ödeme.
  2. (- yarın, yarın TOM) ertesi gün ödeme.
  3. İşlemin sonucunda bir gün sonra.

teori itibaren uygulamaya

Nokta altın piyasası piyasa oranları ve menkul daha az dinamik ama daha güvenilir, yani altın oran olarak yüksek, ama en azından stabil değildir. Para yüzünden ulusal para birimi ve stok şirketler siyasi mülahazalarla daha yatkın olmalarına atlar.

İşte bir örnek. Şimdi bir durum yoktu ABD ulusal borç. teknik varsayılan olasılıkla spot piyasa derhal talep ve ABD Federal Rezerv Sistemi tarafından Treasuries fiyatlarındaki bir düşüş yanıt neden olur, fakat altın her zaman bir fiyattır. Buna ek olarak, piyasa katılımcılarının hepsi spekülatif amaçlı bu alanda çalışıyoruz (daha pahalı gerçekleştirmek için bir süre sonra bu yüzden, daha düşük bir fiyata mal satın almak). Birçok oyuncu üretim ihtiyaçlarına (tıp, elektronik, mücevher sektörü) için sözleşme imzalarlar.

Spot gaz piyasası hacmindeki küçük, (sözleşmeler bugün nerede ve malların teslimi gelecekte geçiyor) Doğalgaz çoğunlukla ileri piyasada satılmaktadır. işlemler için ilkesine burada çare "anda kesişmesine." durdurma fiyatları gaz üretimini satılan ürünler için Gazprom'un fiyatlara Kuzey Denizi yakın vadeli işlem sözleşmeleri. Bu artışa yol açacaktır satış hacmi Avrupa'ya Rus gazının.

ürünlerin (tahıl, et, şeker) çoğunlukla ileri alışverişini kullanan alışverişler için (burada artmadığını buğdayın arzıyla ilgili bir sözleşme mümkündür). onların ihtiyaçlarını miscalculated var ya stoklarını tutamadı olanlar için spot piyasa.

En koşullara maruz biri - metalürjik sanayii ürünlerin kapsamı. (Üç fiyat kategorisi ürünlerin belirli bir listesinin aritmetik ortalaması onun hesaplanması için: 1 ton 100 bölü 5 ton, 20 ton, itibaren) Metalsea endeksi haftalık bazda birkaç ay artar, daha sonra düştü. Suriye'deki son olaylar ve spot piyasalara olumsuz dinamikler çağrıda dünya liderlerinin ilişkili reaksiyon.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.