SağlıkMüstahzarlar

Hap Kompozisyon "Logest" talimat ve geribildirim

Hormonal kontraseptifler istenmeyen gebeliğe karşı korumanın en iyi yoludur kabul edilir. Modern ilaçlar güvenli ve çok etkilidir. ilacı almaya vakit - Kadın tek bir şey gereklidir. Bu vakaların% 99'unda hiçbir gebeliği sağlar. Ancak, bunların her biri farklı, kendi başlarına ilaç seçmek için çünkü hormonların seti ve dozajını gerekir. Bugün kompozisyon "Logest" bakmak, hem de doktorların ve hastaların değerlendirmeleri.

üretici

Bu ürün, uzun farmasötik ürünlerin piyasada bilinmektedir tanınmış şirket "Bayer" dir. Alman kalite uzun bir marka olmuştur. Ama jinekologlar yalnızca üreticinin derecelendirmeye değil yönlendirilmiştir. Kompozisyon "Logest" hormon dozu çok az ama onun işlevlerini yerine getirebilmek için yeterli olduğundan, güvenmeli.

Bu, her biri özel bir kaplama ile kaplanmış olduğu, düşer. İki fazlı hormon preparatı, iki aktif maddenin etkisini birleştirir. Bu 20 1 tablet başına mg ve gestoden, 75 mikrogram arasındaki bir miktarda ihtiva edilmektedir etinil estradiol vardır. kompozisyon "Logest" geri kalanı benzer ilaçlar, piyasada birçok olandan farklı değildir. Bunlar herhangi bir yük taşımayan yardımcı bileşenleridir. paket 21 tablet, yani, adet döngüsü sırasında çektiğiniz emzik, anlamına gelmez.

ilacın etkisi

Kompozisyon "Logest" vücut üzerindeki etkisini tespit eder. Bu düşük doz, tek fazlı kontraseptif ilaç birleştirildi. etkisinin aynı anda olabilir ve tamamlayıcı olan üç mekanizma ile gerçekleştirilir:

 • yumurtlama önlenmesi için yararlıdır. yumurta olgunlaşması olmaz Sonra, o zaman gebe imkansızdır. Bu onların işi askıya anında o yumurtalıklar çıkıyor. Bir kadının yumurtalık aktivitesinin sürmesi için yeterli, 10 yıldır KOK sürerse Teorik olarak, yani menopoz başlangıcını geciktirmek edilir.
 • Sperm bunu nüfuz mümkün değildir, böylece Aynı anda, servikal mukus yapışkan ve kalın hale gelir.
 • kendini endometrium değiştirir. Tabletler "Logest" tamamen yumurtanın implantasyonu dahil değildir.

ilk sonuç

Gördüğümüz gibi, bu mekanizmaların üçünün fırlatma gebelik olasılığı neredeyse sıfır yapar. Bu durumda, kadın ilacı başladıktan sonra ilk iki ay içinde değişiklikleri hisseder. Gerçek kurtuluş aylık keskin bozulma arka plan ve düşen hemoglobin düzeyleri karşı meydana gelmiş olan kadınlar için "Logest" hap vardır. Bu aylık rahatsızlık kurtulmak için yardımcı olur. Ay artık gün geliyor. Onların süresi 3-4 gün kısaltılmış ve boşaltma miktarı küçülür.

Endikasyonları ve dozaj

İstenmeyen gebeliklerin önlenmesi - İlaç tek bir amacı peşinde. Nadir durumlarda, doktorunuz hormonal dengesizliği düzeltmek için doğum kontrol hapları "Logest" reçete edebilir. Fakat çoğu zaman bu amaçla diğer özel ürünler için de kullanılır.

Dediğimiz gibi, blister 21 kapsül içerir. Eğer hapları için en uygun olacak ne zaman kendin için tanımlayın. Belki yanında bir kahve fincanı için, mutfakta paketi koymak gerekir. Sonra, sadece kahvaltıdan önce, tek tek kaçırmadan bir tablet almaları mümkün olacak. Bu blister üzerinde imzalamak için çok uygundur, ilk tableti hafta ile bir sayının herhangi bir gün içinde alınır. Sonra paket ucu tarihe karşılık yapabilirsiniz. Şimdi her zaman tek bir kaçırmamak için tam olarak emin olacaktır.

Başka irade, tam tersine, giyinme masaya paketi tutmak ve aynaya makyaj çıkarmadan, akşam ilacını almayı daha uygun olur. Böylece, 21 hap peş peşe alınmalıdır ve sonra adet görme gitmek zorunda. Genellikle günde 2-3 başlıyor. Sekizinci günde yedi günlük bir aradan sonra yeni bir paketten hapları başlamak gerekir. Böylece Pazartesi günü, örneğin, başlar her zamanki döngüyü, oluşturulur. Bir adet görme Çarşamba günü ilerleyecek. Ve böylece, tekrar tekrar, ilacın kaldırılmasından kadar.

Vücut üzerindeki etkileri

tabletlerin Kompozisyon "Logest" gebeliğe karşı koruma açısından yüksek bir verimlilikle bir bütün olarak vücut üzerinde minimal bir etki sağlar. gestoden ilaç alınması üzerine tamamen gastrointestinal sistemden absorbe edilir. En fazla, hormon derişiminin alımından sonra bir saat elde. Bu şekilde bağlanan , seks hormonu bağlayıcı globulin. birikim serumda gözlemlenen bir günlük alım miktarı ile. Sadece böbrekler ve bağırsaklar tarafından metabolitleri olarak atılır.

Kompozisyon "Logest" ilaç iki hormonun varlığını ima eder. İkinci etinil estradiol olup. O hızla ve tamamen gastrointestinal kanaldan emilir. yaklaşık yarım saat sonra kandaki maksimum konsantrasyona ulaşmıştır. İdrar ve safra metabolitleri olarak çıkılır.

İlk paketin kabulü

"LOGEST" kullanılması adet döngüsünün ilk gününden başlar. Şimdiye kadar sen KOK almamış, o zaman bir sonraki kanama bekleyin. İlk hap alarak, haftanın tarih ve gün işaretleyin. Bu o zaman alımı doğruluğunu kontrol etmek mümkündü amacıyla önemlidir. Sonra her şey basittir. Her gün, aynı zamanda, bir hap içmek ve biraz su ile yıkamak gerekir. İlk hap alarak geç kalırsanız, o zaman adetin 2-5 gün almaya başlayabilir. Ancak, alım ilk ay içinde durumda, ilave olarak bir doğum kontrol bariyer yöntemi kullanmak için tercih edilir.

Değişim ürünü

Eğer paket başına 28 tablet içeren KOK geçtiniz, bazı güçlükler, böyle bir geçişi neden olabilir. bu karar haklı gerektiğini unutmayın. Sadece bir doktor sizin için en uygun hormonal kontraseptif değiştirip seçmek için gerekenleri karar verebilir. bu süre bir güne atanırsa hormonların kompozisyon "Logest", genç kızlar ve doğurma kadınlar için en uygun çoğu durumda, onlar önümüzdeki yıllarda yararlanmaya devam edecektir.

Yani, daha önce alıyor bir ilaç varsa, o zaman sonuna kadar içme bitirdiğinizde, sonra kesintisiz "LOGEST" start, paket başına 28 tablet içeriyordu. durumda önceki blister 21 hap tanıdık yedi günlük mola yapılabilir içerdiğinde.

doğum ve kürtaj sonrası Resepsiyon doktorunuzla ele alınmalıdır. İlk durumda, sadece bir şişe ile beslenen bebeğin mümkün olacaktır. gebeliğin sonlandırılması önerilir sonra ilk gününde Kombine oral kontraseptif başlatın.

yan etkiler

Jinekologlar "LOGEST" kullanımı genellikle iyi tolere söylüyorlar. Kadınların tam bu gerçeği teyit Yorumlar. İstatistiklere göre, hap% 90 tamamen farkedilmeden geçti. ağrı ve memenin gerginliği, meme başı akıntısı, lekelenme, döngüsü boyunca lekelenme yanı sıra baş ağrısı veya migren: Ancak, bazı durumlarda, bu hoş olmayan semptomlar alarak ilk birkaç ay boyunca ilaç meydana gelir. Dahası, onların yaptıkları yorumlarda, bazı hastalar cildin durumuna ve akne görünümünün kötüleşmesi, libido (azaltılması veya artırılması), bulantı ve kusma bir değişiklik tespit ettik. şans bu semptomların bir veya daha fazla düşük yaşamaya olmasına rağmen, dikkat etmeden bu gerçeği terk edemez. Doktorunuza tanınması koymak emin olun.

Adaptasyon süresi

Bu kavram, tüm modern, hormon preparatları için geçerlidir istisna ve "Logest" dir. Talimatlar ve yorum gövdesinin ilk döngüsü sırasında zaman zaman ilacın etkileri alışık sanki vurgulamak. Hormonal değişiklikler olsa sadece biraz ve bu nedenle, bu şaşırtıcı değildir. Baş ağrısı ve lekelenme ikinci döngüsünün başlangıcı ile kadının, giderek azalmaktadır gibi, yakında tamamen sona ermiş. Bu durum, bu belirtiler göz ardı edilebilir olduğunu söylemek değildir. Sadece bir doktor biraz beklemek, ya da daha iyi durdurma ilacı ve diğerine gitmek için olsun veya olmasın kesin söyleyebilir.

Adet dönemleri arasında lekelenme - bu LOGEST" almaya başladı kadınların çok yaygın bir şikayet. Korkmayın, nadiren uzun 2-3 aydan fazla devam yaygın bir olgudur. İlk döngüsü sırasında, o ay durmadı hissedebilirsiniz. İkincisinde o epizodik bırakma olmaktır. Ve sonra tamamen onları unut.

Kontrendikasyonlar

vitaminler değil - Biz COC bir kez daha vurgulamaktadır. Onlar sadece analiz ve muayene yanı sıra tarih koleksiyonuna dayalı bir uzmana atayabilirsiniz. "Logest" terimi aşağıdakilerden bir durumun varlığında kullanılmamalıdır:

 • Gebelik ya da şüpheli.
 • Emzirme.
 • Geçmişte Başlıca cerrahi.
 • nedeni bilinmeyen vajinal kanama.
 • Hormon bağımlı neoplastik işlemler.
 • Pankreatit.
 • karaciğer ve safra kesesi hastalıkları.
 • Diabetes mellitus.
 • tam muayene ve tedavi amaçlı herhangi bir düzensizlik ve dişi genitoüriner sistem hastalıkları;.
 • Venöz ve arteriyel tromboz.
 • Migren.

Gördüğünüz gibi, liste oldukça geniş olmakla birlikte, bu hastalıkların biri değil KOK için tam kontrendikasyon değildir. Ancak popülaritesi bir doktor koymak emin olun.

Düzenli kontroller için ihtiyaç

Şimdi tanıtacağım bir doktor tarafından reçete "LOGEST" ele alırsak yılda en az bir kez test edilmelidir. Bu hiçbir şey rahatsız olduğunu varsayarak edilir. Hemen sağlık durumu, kronik hastalıkların alevlenme herhangi bir değişiklik için popülaritesi bir doktor koydu.

Randevu eğer yapmak gereklidir:

 • Sen memede bir yumru var.
 • beklenen uzun vadeli hareketsizlik edin. Örneğin, hastanede.
 • Eğer şiddetli vajinal kanama yaşarsanız.
 • Eğer arka arkaya birkaç hap almayı unutursanız ve korunmasız cinsel ilişkiye varsa.
 • Sen iki kez üst üste düzenli adet kanamaları değildi var.

İlaç iptal etmek istediğinizde

Hayatında ilk kez sıradışı ve semptomlarınızı rahatsız hissettim, bu yapılmalıdır. herhangi bir neden, göğüs ağrısı, nefes darlığı, uzun süreli baş ağrısı ya da migren ani darlığı Bu öksürük. Kısmi ya da tam görme kaybı, çift görme, nöbetler, konuşma bozukluğu, işitme ve koku, baş dönmesi, zayıflık veya uyuşma, şiddetli karın ağrısı ani değişim. Bu nadir olası ihlalleri var. Sadece bir hekime danışmadan rahatsız her vesileyle, onların sağlığı için dikkatli olmak zorunda.

hazırlıklar analoglar

İşten sonra eczaneye gidin ve COC kullanılabilir olmadığını olmuş musunuz? Ve bugün, yeni bir pakete geçebilir, daha doğrusu, sabah olması gerekiyordu. Ne "LOGEST" yerine ne yapmalı? bileşimin analogları - benzer dozajlarda aynı maddeler içeren ilaçlardır. Sadece "Lindinet 20" bunlar arasında zikredilebilir. Bu yalnızca şirketten aynı "Logest" dir "Gedeon Richter". Bazı kadınlar için belirleyici faktör olduğunu Onun maliyeti çok daha cazip.

, Piyasa ve diğer hormonal kontraseptifler vardır ki yapısı aynı etken maddeler içinde. Bu "Femoden", "Gineleya", "Milvane", "Minulet", "Merrill". Ancak dozajlar hepsi farklıdır. Bu nedenle, sadece bir doktor vücudunuz ve ihtiyaçlarına durumunu değerlendirir. kendi takdirine bağlı olarak hormonal kontraseptif değiştirmeyin, bu hormonal bir çökmesine yol açabilir.

yerine bir sonuca ait

Biz aile planlamasında fırsat ve çocuklarının doğum var. Bu büyük bir mutluluk. Yani modern ve güvenilir hormonal kontraseptifler pes etmeyin. Onlar kürtaj ile dolu olan ciddi komplikasyonları önlemek ve bir anne olmaya hazır olacak bir kadın çok anı seçmesine olanak sağlar. "Logest" - vücut üzerinde hafif bir etkisi vardır en modern ilaçlar, biridir. götürün Kadınlar, çoğu sadece söylemek genel refahını artırmak. Yan etkiler ilacın ancak sevinmek edemez vücut ağırlığı dalgalanmalara, yol açmaz, son derece nadirdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.