ÇirkinlikBahçıvanlık

Optimum patates ekme derinliği

Patates bitki için çok önemli bir zamandır. Bundan büyük ölçüde mahsul büyüklüğüne bağlıdır. Bu çalılar arasındaki mesafenin bir değere sahiptir ve dikim derinliği satırlar. ikinci zemin yüzeyine yumru üstüne mesafe olarak tanımlanır ve bir çok faktöre bağlıdır:

  • dikim işlemi;
  • kök boyutu;
  • toprak kalitesi;
  • Su rejimi.

sırtlar üzerinde Dikim

Bu ağır topraklarda patates dikim eski bir yöntemdir. ., 5 ila 10 santimetre - kordonun muamele bölümü patates ekme sırtlar Furrows 70 cm derinliğinde kazmak yayılmış. Alan döllenmezse, oluklar 30 santimetre üzerinde bunları döşeme, humus ve kül (veya yarım kürek ve bir çorba kaşığı) ekleyin. patates üzerine yerleştirilmiş ve 10 cm'lik bir sırt yüksekliğini oluşturan, toprak kaplı genişlik -. 20 cm.

Sonuç olarak, toprak patatesten 10 cm bir yükseklikte yer almaktadır. Bu yöntem yumrular yataklar çabuk ısınmak ve yakında patates yetişir, daha önce dikilmiş edilebilmesi gerçektir.

Bu sığ yeraltı bölgelerde kullanılır. çıkıntının 6-8 cm patates yerleştirme derinliği ile, 15 cm kadar olabilir.

mahya yüksekliği kadar topraklama sonra bu durumda. Temiz sıraları arasındaki zemin 30 cm yakındır ve yağmur suyu sonrası Mezhuyev çalışır.

Verim dörtte bir oranında arttı. yetiştirme bu yöntemle Hasat kolay ve uygundur. başka bir açılış aşaması için geniş bir arazi kürek zorunda çünkü toprak, daha zordur.

kürek altında

Bu en kolay yoludur. sürme alanında, 8-10 cm bir çukur derinliği kazma. Daha sonra patates koymak ve çukurlar sonraki satır alınan toprak ile örtülür. çalılar arasındaki mesafe Sıralar arasında 30 cm -. o azalır 70 cm ise, bitkiler çapalamak hiçbir şeyin olmayacak.

Bu yöntemin dezavantajı, daha sonra ekim ve de zemin soğuk olduğunda arasındaki bir zaman az miktarda, ve bu önceden kuru olduğunda. Yağışlı havalarda, bitkiler genellikle yumru ıslak toprak olduğu gerçeğine bağlı olarak çeşitli hastalıklarda zarar görür.

hendek

sırtlarında bile daha zahmetli süreç. Hendekler düşmesinden itibaren, toprak kaplı bitki artıkları ve (tohum) olmadan yabani otlar, testere talaşı, koyun. Bunlar ıslak kış ve bahar olsun, sıcaklık artışları, pereprevat başlar. Bu nedenle, ısı, bir ısıtma öğütülür. Kaldırılan humus koydu yumrular ve tepe oluştururlar. Patates zemin seviyesinde olduğunu ve 8-10 cm üzerine döküldü. iniş ile karşılaştırıldığında% 45 oranında artar, bu şekilde yetiştirilen Verim "kürek." Temiz hasat Patates, kirlenmiş değil. İyi saklama kalitesine sahip.

konteynerler

Çok ilginç, ama aynı zaman alıcı bir şekilde de. küçük alanlarda kullanılır. Binanın malzemeleri kap duvarının geleceğini inşa ediyoruz. Genişlik - bir metre kadar yüksekliği -. Onlar kuzeyden güneye olmalıdır 30 cm uzunluk 50. yatak arasında pasajlar genişliğinde, Sağ bu kanallarında yaklaşık 80 cm. atığın kompost sürecini ortaya çıkar. ot, yaprak, saman, altta yerleştirilen talaş kalıntıları. Üst tabaka, kompost veya humus ve gübre olacaktır. Bütün bunlar bir geçit ya da başka bir yerden alınan toprakla örtülmüştür. Yatakta kullanıma hazırdır. Rahatsız zamanlarda, uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kompost Bileşeni güncellemek için gereklidir.

Yumrular bir dama tahtası deseni iki sıra halinde ekilir. Bu sayede homojen böylece verimliliklerini artırarak, bitkiler aydınlatmak mümkün kılar. İki veya bitkilerin geleneksel yöntemle daha üç kat daha fazladır. Ve yaşayacaksınız ne kadar gurur, arkadaşı mucize çiçek yatak gösteren!

Bu mini bahçesinde patates bakımı kolay ve rahattır. Toprak kazmak gerek yoktur. 7 cm derinliğe kadar gevşetmek için yeterlidir. Bu patates ekme derinliği olacaktır. Dikim çok erken olabilir. Spud gerekli değildir. bakımı için alçalamaz gerekli değildir. yumrular, temiz bakımlı, hastalığa yakalanmaz.

Bu çim içeriği yüksek olan bölgelerde kullanılır.

Siyah agrovoloknom Altında

Bu şekilde, genellikle erken yetişen patates çeşitli. bir yatak hazırlayın. Nestle onun agrovoloknom. burada çapraz boşluklar 10 cm patates ekme derinliği Kesme - amacıyla .. Yaklaşık 8 cm delikler primer dar mala seçilir, toprağa yerleştirilmesi için. yumrular toprak üstünde uyuya yerleştirin. çapalamak değil, çalının altından nem filmin içinden buharlaşma olmaz çünkü. Hasat zamanı geldiğinde, sapları kesilir, daha sonra filmi kaldırılır ve yumrular çıkar.

Bir ay boyunca patates olgunlaşmasını hızlandırılması Bu tür bir yöntem.

bir yürüyüş arkasında traktör Dikim

Tillers bahçıvanlar kullanımı yaygınlaşmıştır. Onlar kolay bahçede temel emek yoğun çalışmalarını yürütmek için yapmak. Onların yardım pulluk gevşetilmiş ile toprak ekili. arkası yürüyün ve patates dikim yardımcı olur. burçlar ve yavru metal jantlar bu set için. orta dönüşte özelleştirin. Mümkün olduğunca düz birinci karık geçmesi tavsiye edilir.

Elde edilen karık kenarına yakın tekerlek yürüme traktör koyarak bir saniye maruz kalmaktadır. . Kanatların bir dönüş genişliğini ayarlamak - mesafe daha küçük veya daha büyük ise yaklaşık 70 cm elde edilir olacaktır. Yumrular 10-12 cm oluklar 30 cm. Patates ekim derinliği, motor bloğu miktarlarda yerleştirilir.

yumrular, aynı motor blok öğütülebilir serpin. lastik tekerlekler ve seyreltilmiş kanatlarında bu değişiklik için maksimum mesafeye bipod. Tekerlek Motoblok patates devam edecek, ancak kauçuk ona zarar vermez (küçük çekimleri varsa) ve kanatlar karık dolduracaktır.

Patates iki penetrasyonlar Motoblok sonra döşenebilir. Daha sonra, sıra aralığı biraz daha az olsun - 55 ila 60 cm.

Hollandalı patates ekimi teknolojisi

kadar en verimli tarafından Hollandalı çeşitleri. Bu nedenle, patates genel olarak büyüyebilir farklı bölgelerde büyümeye deneyin. Bahçıvanlar onlar Hollandalı, yaşlı patates dikim ne derinliği kullanmak gerçeğine dikkat etmeye başladı. Tüm süreç kesinlikle boyalı ve herhangi bir yönde olanaksızdır içinde olumsuz kırpma etkileyecek şekilde, ondan ayrılmak edilir.

Bu çıkıyor o kendilerine hava erişimini iyileştirmek olduğu bitki köklerinin havalandırılması, verdiğimiz ana dikkat.

Bu amaçla, özel freze makineleri. Çok yüksek kalitede toprak gevşemesinin üretir. Tek seferde iniş zaman bir yumru patates olan yüksek sırtı döküldü. Sonuç olarak, derinliği Hollandalı teknolojisine patates dikim , yaklaşık 15 cm'lik biraz daha fazladır.

Olarak muamele edilmiş alan , böylece, iki sıra üzerinde bulunan patates 30 cm aralıklı. Ayrıntılı koridor 1 m 20 cm'dir. Tekniği, üzerinde gider ilgilenir bitki olan.

Toprağın bileşimin bağımlılık

Eğer toprak kil, olduğu ancak yine de nemli, ısıttı değil, derin bir anlam ifade etmiyor yumrular kazmak. Filizler çıkmak zor olacaktır. Erken çeşitleri genellikle siyah agrovoloknom barındıran, hangi satılık ekilir yana böyle toprak için en uygun patates dikim derinliği. 4-5 cm olmalıdır çünkü.

Toprak kurur, dikimde patates conta derinliği 6-8 cm yükselmiştir.

Arazi yeterli derinliğe ısındı ise, iyi 8-10 cm derinleştirdi hava, yumrular ile birlikte.

hafif kumlu kültüründe toprak zemin üzerinde 10-12 cm dikildi.

Yerleştirme derinliği patates hilling sonra arttı. Bu daha gevrek toprak, geliştirilmiş havalandırma olmak üzere yürütülür, meyve oluşumunu ve gelişimini artmıştır.

çok sığ dikim erken gerçekleştirilmiştir ağır killi topraklar, gösterilen Hilling. Bunun bir sonucu olarak, bir toprak tabakası 4 ila 6 cm yüksekliğinde artar.

İklim kuru ise, yağmur biraz, ya da sık sık kuraklık, sırt ekimi tutmamaya tavsiye edilir düşer. Bu koşullar artık nem kaybına yol ve verimi azaltır içinde öyle. Ama sonra yumrular yüzeye gelip yeşil açabilirsiniz. Bu nedenle, tepe birkaç santimetre toprak ve bitkileri gevşetebilir

Siyah Earth patates dikim derinliği toprağın istekli bağlıdır. ısındı arazi fide 12-15 cm derinleştirdi.

Toprak hafif, sıcak ve kuru iklim, derin yumrular lay ve patatesim düşürün.

Orta bant ilk altında ya da traktör kürek arkasında ekilmiş ve daha sonra bacak bir tarak iniş esas elde edilir.

Büyük yumrular sığ daha derine ekilir.

büyüyen patates birçok farklı ilginç yolu vardır. Sen saman ile kapsayabilir. Bu durumda, patates ekim derinliği 7 cm.

İlk - yine eklendi büyür kaynaklanıyor zaman, Sonra 10 cm yatak yüksekliği ektikten sonra ..: Straw iki kez yığını Genel olarak, bir koruyucu tabaka 25 cm'den daha az olmayan ulaşır. Bu düşük ise, saman pereprevat olmaz ve yabani otların içinden zarar verebilir.

bir varil içinde büyüyen

Bu yöntem neredeyse hiç tarla var ve kendi elleriyle yetiştirilen patates yemek isteyenler için yararlıdır, arzu olurdu.

herhangi bir malzeme ya da yüksek kutusunun namlu 15 cm toprağın alt tabaka üzerine dökülür. yığın filizi üstünde yumrular. Onlar 5 cm arttığında toprak ve filizlenen tekrar bekleyen başka bir katman serpin. yüksekliğinin sadece üçte yere kadar doldurmak için durdurma böylece Böylece kovanın bir kısmını doldurmak. Sulanması, beslenen. Hasat üst tabakadan yavaş yavaş çıkarıldı. Tek bir varil ile patates dört kova kadar alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.