MaliBankalar

Nakitsiz

Piyasa ekonomisinde için nakit üzerinde gayri nakdi ödemeler baskın ile karakterizedir. Bu form dağıtım maliyetlerinde önemli tasarruflar elde etmesini sağlar.

Alıcıların hesap fonlar ödeyenin hesabınızdan tahsil ve daha sonra aktarıldığı banka hesapları, kayıt yoluyla nakitsiz ödeme gerçekleştirdi.

bankanın müşteri cari hesaplarının açılması sonrasında olası böyle işlemlerini yürütmek. Tüm ödemeler rızası ile ve nakit dengeleri içinde ödeme sırasına göre hesap sahiplerinin emriyle yürütülmektedir. Piyasa katılımcılarının bu hesaplamaların formunu seçmekte özgürdür. aciliyet ve kullanılabilirlik ilkeleri üzerine devam eden ücretleri (varlığı sıvı anlamına ödeme yerleşmek).

Nakitsiz faaliyetlerinin başlamasından önce tüm ticari kuruluşlar tarafından açılan hesapların (kapatma, mevcut veya diğerleri), tutulur. Herhangi tüzel kişi, ne olursa olsun mülkiyet, bir banka hesabına sahip olması gereklidir. Eğer banka ekstresine uygulamak ve belgelerin ambalajı içine gerekir böyle bir hesap açın. Her yeni açılan hesap müşterinin bir sözleşme içine girer, benzersiz bir numara atanır banka hesabına (nakit servisi).

gayri nakdi ödemelerin bazı türleri ödeme emirleri, çekler, tahsilat harfler ile hesaplamalara göre, vardır ödeme emirleri ve akreditifler.

Anlaşmaya göre banka talimatları yerine getirmeye ve tüm hesap işlemleri hakkında bilgi vermek, müşterinin hesap fonları kredi taahhüt eder. Banka kredisi en geç ödeme belgesine uygun olarak varış günüdür tarihinden daha müşteri hesabı fonları.

Müşteri hesabınız yeterli para varsa, iptal müşteri siparişini ve çekilme takvimi kuyruğunu aldığı sırayla onunla yapılır.

para yetersizse, daha sonra iptal aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir. Tüm fonların Öncelikle üzerinde yürütme belgeler üzerinde borçlandırılır zarar için tazminat veya nafaka ödenmesi. Daha sonra ödenmesi öngören belgeler için tekrar şarj edilebilir kıdem faydaları iş sözleşmeleri, fona katkıları (PF, HIF, FSS) altında çalışan kişilere ve ücretler. bütçe ve diğer fonlara ödemeler izledi. Bundan sonra diğer nakit ihtiyaçlarını tatmin edebilir ve takvim dizisinin üzerindeki belgelere dayanarak kapalı yazılır.

Nakitsiz olmadan nakit, bu yüzden fonların ciro hızlandırmak için çok önemlidir. Farklı ülkeler gayri nakdi işlemlerin kendi özel kuruluş tarafından karakterize edilir.

hayatın iş varlıklar arasındaki nakit yerleşim sınırı Merkez Bankası tarafından belirlenir. mevzuatı uyarınca limitinin mallar için ödeme gayri nakdi şeklinde yapılmalıdır.

Bankalar farklı hesaplamalar kullanılarak, müşterileri adına para transferlerini gerçekleştirmek: aracılığıyla muhabir hesaplarının Interbranch yerleşim, ödeme ve takas sistemleri. Standartlar ve Merkez Bankası'nın belirlediği gayri nakdi para ile angajman kuralları.

gayri nakdi ödemeler Davranış ve kredi kartı ile yapılabilir.

Bu tür hesaplamalar avantajları maddi kaynakların ve fonların ciro hızlanan fon hareketlerini kontrol etme yeteneği, bankacılık sistemi ve kredi olanaklarının genişlemesi vardır.

Bugün Rusya'da zaten nakitsiz ödemeler istikrarlı sistem, ülkedeki gayri nakdi dolaşım gerçekleşme yöntemleri kümesidir yoktu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.