Satış

Malların gümrük değeri

Rusya Federasyonu sınırı geçerken her ticaret taşıyıcı taşınan mallar üzerindeki vergi getirir Gümrük Servisi, karşılamaktadır. en malların hangi gümrük değeri ve nasıl onun miktarını belirlemek üzere ayrıntılı olarak konuşalım.

Malların Gümrük değeri - nakit olarak taşınan malın biri biriminin ölçümü. Bu ödemelerin türleri toplanması için tanımlanır. Aslında, bu vergi tabanı.

Ayrıca, malların gümrük değeri üretim maliyetine ilgili ekonomik ilişkilerin, devlet düzenlemesi diğer önlemlerin uygulanmasına yönelik kullandı. Bu uygulanmasını içerebilir değişimi kontrolü dış ekonomik faaliyetin. malların gümrük değerine göre yürürlükteki yasalara uygun olarak Banka ayrıca hesaplamalara göre belirlenir.

ödemelerin türleri:

- VAT (üzerinden alınan vergi katma değer ve devlet bütçesi yöneliktir);

- gümrük vergileri (zorunlu ödemeler devlet bütçesinden yöneliktir);

- Görev (ücretli devlet kurumları);

- tüketim vergileri (yaygın, yaygın olarak kullanılan ürünlerde ulusal vergisi).

Yukarıda sunulan Ödeme adı aynı şeyi belirtmek - ödemeleri devlet bütçesi. Basitçe, farklı mal ve hizmetler için ücret alınır.

gümrük kıymeti beyan oluyor, ama her zaman düzgün izlenmelidir gümrük yetkilileri tarafından. Rusya'da kullanılan yöntemler genel kabul görmüş uluslararası uygulamalara karşılık gelmektedir.

gümrük değerinin belirlenmesi etkilenmiştir faktörler bakalım. Yaygın ücretten çeşitli yöntemler uygulanmaktadır:

Ekleme 1. değeri

Bu yöntemle, malların gümrük değeri aşağıdaki bileşenlerden oluşur: üretim maliyetini, kar miktarını harcama tutarı. ihracatçı ülke genellikle doğrulama için gerekli tüm belgeler de dahil tüm gerekli bilgileri temin etmediğinden, mal dikkatli gözleri altında olan kamu hizmetlerinin.

İthal mallar ile işlemin 2. Değerlendirilmesi

damıtma tarafından belirlenmez tamamen işlemin maliyetini ödedi. Gümrük değeri lisans, ulaşım ve sigorta maliyetleri içerir.

3. maliyetini çıkarma

maliyetini mahsup edilecektir aynı veya benzer eşya, bir Devletin sınırları içinde satıldığı en yüksek fiyata itibaren sayısının iç pazar tanımlar.

aynı mal ile 4. Değerlendirme işlemi

malların gümrük değeri aşağıdaki koşulları karşılamalıdır özdeş malların işlem değerini, şu şekilde hesaplanır:

- malların vergi yapan ülke, götürülmek üzere satıldı;

- ürünleri, aynı koşullar altında ve aynı eşya aynı miktarda ithal edilmesi durumunda. özdeş malların ithal başka koşullar altında gerçekleşti, bu ithalat koşullarında değişikliklere uygun olarak mümkün fiyat ayarlaması olduğu;

- Aynı mallar aynı zamanda ithal veya bunların ithalatı esnasındaki arasındaki fark 90 günden fazla değildir edilmektedir.

benzer mallar ile işlemin 5. Değerlendirme

tamamen özdeş olmayan, ancak ticari olarak değiştirilebilir, örneğin, bir benzer iç ve dış özelliklere sahip bir ürün grubu - bir önceki homojen ürünün sadece çok kavramı, farklı değildir Bu metod ile biçimsel olarak farklıdır.

6. rezervi (yedek) yöntemi

Yukarıda yöntemlerin kullanılmasına izin vermez koşullar altında çalışmaktadır. hesaplamalar, uzman değerlendirmesi, işlem değeri, piyasa ekonomisi ve rekabet malların fiyatını: Bu hedefe aşağıdaki veriler elde etmek kullanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.