SeyahatYol tarifi

Otorten - efsanedir dağ,

onlar çok antik efsanelerle ilişkili olduğundan Urallar'ın yasaklayan dağlar hep, turistlerin ilgisini çekmiştir. cesur adam olumsuz doğa ve sert iklim korkmuyoruz tehlikeli bir yolculuğa çıkacaksınız. Tabiat yerinde savaşan güzellik inanılmaz şaheserler yaratmıştır.

Konumu harika ama tehlikelidir

istikrarsız dağ yürüyüş parkurları ile ziyaretçilere Unwelcoming az anlaşılmıştır, ancak yolcular için daha ilginçtir. Ural sırtta kabul anormal bölge Otorten daha güzel bir yer değil. Dağ, dağcılar için değil sadece bilinen kişi öldü: yazılı ve birçok materyal filme kötü bir üne sahip üstünde.

gelenek dağlar

Aslında farklı zamanlarda ve gizemli koşullar altında, insanlar burada ölmüş. Yerliler üstünde, başlığı "oraya gitme" gibi korkunç şeyler vardı çevirir söylüyorlar. Şamanlar kan fedakarlıklar getirmek, ruhları yatıştırmak için. dağ üzerinde yaşayan ölümün tanrıçası, dokuz canlılar kendi kucağında aldı ama kuşlar ve hayvanların ritüel öldürülmesinden sonra Mansi avcılar ölümüyle sonuçlanan trajik bir kaza oldu.

mistisizm ile dolu bir yerin yakınında öldürülen 27 bilincinde çağdaşları: tat girmiştir eğer Gizemli Dağ Otorten, efsanesi, bir kaç yüz yıl gidin. Mansiler ruh dünyasına kapıyı açıyor kutsal sayı dokuz düşünün ve ben eminim ki hayatının sonuna ve onun canlanması olarak bu karakter.

trajedi, nedenleri henüz bilinmiyor

1959 yılında kamu, dağın eteklerinde yaşanan yürüyüşçüler cesetlerin bulunduğu haberiyle çalkalandı kampa gitmek ilk kez değildi. gizemli ölüm nedenlerini açıklayan birçok versiyonları olmasına rağmen Genç ölümler durumlar mevcut bugün açık değildir.

Yine Öyle ya da böyle, ama kötü şöhretli dağ Otorten sahip dokuz can aldı.

Nerede anormal diliminde?

Rehber Sverdlovsk Bölgesi ve komi Cumhuriyeti arasında bulunan Ural Alpler, adlandırılmış. yerlerine Güzel köşesinde, sağ doğa harikası çağrılabilir. pitoresk cüce ormanın dibinde yer alan ve yüksekliği nehir renklerini oynayan vadi Lozvy muhteşem bir manzarasını sunmaktadır. Beş metrelik taş sırtı açık göl Lunthusaptur yol açar yamaç vardır.

iki köşe

pas geçtiği üstüne yolu azılı Dyatlov Geçiş haline gelmiştir. Otorten ünlüdür turist 57 yıl önce trajedinin yankıları ve fevkalade güzel manzaralar, Beckon.

"Ölüler Dağı" - Kholat Syakhl - kuzey bulunur ve bir sırtın Taş Kemer parçasıdır. grubundan Dyatlov turistleri fethetmek istediğini bu iki köşe noktası. Dağların isimleri bile onlar yuvarlak almak gerekir demek, ama genç ve sağlıklı turist yerel folklor güldü.

tanrıların ceza?

Daha sonra, yeryüzüne yaklaştıkça yüksek parlak kadar yükseldi: 1959 yılında Kuzey Urallar Mansi üzerinde garip bir fenomen gözlenen ateş toplarını, gökyüzünün karanlık arka planı açıkça görülebilir. insanlar Otorten fethetmek için gelmiş çünkü sakinleri endişeyle, alışılmadık bir manzara izledim ve tanrıların öfkesini hissetti. onlar gönüllüler yüzlerce aranır rağmen Gore, vücudu vermedi.

Bölgedeki köylerde bulunan kurbanların korkunç ölüm yeryüzü varlıkların tanrılarını açıkladı acımasız savaş hakkında korkunç söylentiler gitmeye başladı sonra Ve yasak bölgesini işgal etmeye çalıştı.

rezil kampanyasının Yeniden

Urallar için Yürüyüş uzun süre yüksek karmaşıklık yol gitmek hayal deneyimli lideri Igorem Dyatlovym için planlanmıştır. grup kayaklar üzerinde yaklaşık 350 kilometre aşmak ve korkunç gelenek vardı bunlardan iki kesişim noktası ele geçirmek vardı.

Ne Otorten üzerine gitmek için grup yaptı? Dağı, hangi yerel avcılar gizemli ve mistik kefen kötü bir üne ait düşürmeyin. Belki de bu öğrencileri ve köy hurafelerin çok skeptically tedavi edilenlerden lanetli bildiğini enstitü, mezunları yol açmıştı.

Zor yol on turist hazırlanan ancak harekatın başlamasından önceki bunlardan biri ortadan kalktı.

Dağda soğuk bir Ocak gününde dokuz kişi yerel iklimin tüm "takılar" deneyimli gitti: rüzgar imkansız gitmeye yapılan ve dönen kar şey etrafında görmek için izin vermiyor, yüzüne yapışmış devirir. Ağaçkakan ileri ekibin başında yer almasını sabah çadırlarda gece geçirmek karar verir. O sevinçli ve dağ Otorten sırlarını açacak önce çünkü coşkulu, yarın için bekliyordu.

Dyatlov grubunun ölüm

Ancak linke belirlenen zamanda turist gelmedi ve hemen kurtarma etkinlikler düzenlenmiştir. o çadır, aşırı soğukta bıraktı insanları bulunana kadar üç uzun haftalar, eksik grubun aranıyor. İzler öğrencileri tükendiğinde sanki bir şey disoriented veya kör. Karda onlar hipotermi öldü altı gençlerin donmuş cesetleri bulundu ve üç daha ölümü yaşatılamayan ağır yaralanma geldi.

trajedinin koşullar bile hipotermi ölümü bildirilen yakın akrabaları gizlenmiş edildi ve soruşturmanın tüm sonuçlar gizli tutuldu. Otopside, uzmanlar giysi örneklerinde radyoaktif madde az miktarda abonelik gizlilik anlaşması alındı bulundu.

Hangi bilim adamlarının ölümüyle ilgili endişeli harika toplu çıkar gruplarını vardı. İnsanların çıplak şiddetli don ve gecenin örtüsü altında tükendi Ne yapılmış öğrenmek istedi. Temel versiyon öğrenci öldü çığ oldu. Ancak, yaklaşık yirmi belgesel filmler ve televizyon programları adamış trajediyi, açıklayan en fantastik versiyonu vardır.

Harita yeni bir isim üzerinde görünecek

Dyatlov Geçidi - bu Dikilitaşların sürekli hatırlatma Yekaterinburg Mezarlıklarda mütevazı ve harita, yeni bir isim üzerinde On. Dağ insan hayatını almaya durduramaz Otorten. Bu yılın başlarında, Perm turist hipotermi ölen bir adamın cesedi keşfetti. Gezgin gizemi ve soğuk çözmek için seferin izi yalnız gitti inanılmaktadır.

cesur için rota

Şimdi Daredevils turist rota "İvdel'de - Dyatlov Geçiş - Dağı Otorten" geliştirdi için, unutulmaz bir yolculuktur. Sverdlovsk bölgesinin kuzey kenti itibaren renkli bir Mansi köy ve ünlü geçişte içine atmak, hangi turist helikopteri alır. Bir kampanya grubundan sırasında özel bilgi ve becerilere sahip inceleme deneyimli eğitmenler altındadır.

Dağ Otorten: nasıl gidilir?

dağlara Kendini sürücü aşağıdaki gibi olabilir: Yekaterinburg gelmesi ve ondan SUV köy Ushmaev olacak İvdel'e bir tren veya yoldan geçen bir arabanın üzerinde olsun. Ünlü Dyatlov geçidinden yaya yolu vardır başlar dan gibiydi. yol ve turist Birkaç saat gizem Otorten kefen bir dağ karşılaşır.

güzel yer almak için nasıl, yerliler bilmek kolaydır. Onlar göstermek ve yüzebilir bozulmamış göller, ve kuşaktan kuşağa aktarılan eski gelenekler hakkında söyleyecektir.

gezegenimizin bir sır

Bu fazla 50 yıl sürdü ve halktan gizli Dyatlov grubunun ölüm nedenleri büyük. Bu yerleri ziyaret Turistler, pas geçmesi ve Otorten adında bir doğa harikası dibinde yüklü anma plak çiçek yatıyordu yok.

Dağı herkesle paylaşmak için onlarla acele ölüm değil şartlarını tutar. Gezegenimizin gizemlerinden biri ortaya çıkacak, kimse bilmiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.