SeyahatYol tarifi

Uluslararası öneme sahip onlarca tatil yeri Bulgaristan'dır. "Aziz Konstantin ve Helena" - en eski

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısı , uzunluğu 378 km olan cumhuriyetin doğu sınırıdır. Kuzeyde Karadeniz'in Romen kıyıları devam eder, güneyde Türkiye'nin kıyıları uzanır.

Karadeniz kıyısı - Bulgaristan incisi

130 kilometrelik kumlu plajlar, Bulgaristan Rivierası'nın sahillerdeki düzinelerce dünya çapında ünlü tatil beldesi bulundurmasına izin verdi, popülerliği burada zengin olan mineral yaylar ile takviye edildi. Güzel bir sahilde yer alan Balneolojik sağlık merkezleri - Bulgaristan'ın ünlü olduğu şey budur. "Aziz Konstantin ve Helena" - kısaca, "tatil beldesi" sözcüğünü atıp, bu sahilin en eski tedavi yerlerinden biridir.

Balneoloji - nedir?

Yunanca tercüme edilen balneoterapi, Şifa verici doğal banyolarla tedavisi ya da Herodot'un Hıristiyanlığın başlangıcından beşinci yüzyılda yazdığı su ile tedavi anlamına gelir. MS 1. yüzyılda Archigen'in Roma doktoru, maden sularını sınıflandıran ilk kişi oldu. Onların yararlılığı 15. yüzyılda Savonarola tarafından yazılmış ve İtalya G. Fallopia doktoru, çeşitli minerallerin bileşiminde -bonik asit, sülfat magnezyum ve sofra tuzu tuzlarının varlığının onları iyileştirici olduğunu ispatladı. Tüm bu elementler artı diğerleri, Bulgaristan'ın çok zengin olduğu yayların maden sularına dahil edilmiştir. "Aziz Konstantin ve Helena" - bu, çok sayıda yay bulunduğu ve 42 derecelik bir sıcaklıkta yüzeye çıktığı bir yer.

En eski ve en onurlandıran

1908 - bu şifa cennetinin muhteşem tarihinin başlangıcı. Ve bu toprakları tıbbi ve rekreasyonel amaçlı ilk denemeler 1848 yılına dayanıyor. 1905 yılında Bulgar kraliçesi Eleanor kendi parasıyla eklem ve kemiklerin tüberkülozundan mustarip çocuklar için bir sanatoryum kurdu. Burası, ilk balneolojik tesisin inşasının başlangıcıydı . Bulgaristan sosyalist bir cumhuriyet olduğunda, buna "Dostluk" deniyordu. Çok iyi bir isim, ama şimdi daha da kötü değil - "Aziz Konstantin ve Elena "'nın merkezi. Ona, XVII. Yüzyılda burada bulunan bir manastır tarafından verilmiştir. Ve sadece bir şapel bırakılsa da, yarı yarıya inilti yere, orada düzenli hizmetler burada da burayı ek cazibe verir, antik kokusu ile dolduruyor. Havarilere Eşi Kutsal Konstantin ve Elena kimlerdir?

Büyük azizler

Bu yüze kilise, İsa Mesih'in öğrencileri olan havarilerin hemen sonrasında yaşayan insanları saymakta ve her şeyi mümkün kılmakta ve Hıristiyanlığın kurulması için imkânsız kılmaktadır. İmparator I. Konstantin ve annesi Kraliçe Elena, Hıristiyanlığın gerçek aseteri olarak tarihe girdiler. İmparatorun iradesine göre, bu dinin itirafına resmen kontrol ettiği topraklarda izin verildi. MS, MS 326'da bulunan Yaşam Yaratma Haçını bulmak için Kudüs'e gidebilmek için daha büyük güçler ve araç vermiştir. Ana-oğul çabaları ile kiliseler inşa edildi, tapınaklar inşa edildi. Manastırlar onuruna adını verdi, sadece Bulgaristan'ın övünmesin. Aziz Konstantin ve Helena, St. Petersburg'daki St. Isaac Katedrali'nde güzel bir mozaikte bir görüntü var. Ve genel olarak, birçok tapınak ve papazlar bu ascetics'in adını taşıyor. Ve Bulgaristan'ın ünlü "ünlü Konağı" olan "St. Konstantin ve Helena" adı da imparatorluk ailesinin anısına bir haraç.

Nadir bir doğal özellik kombinasyonu

Göz önüne alınan iklim kuşağının güzelliği, yaşamı veren tüm kaynakların, antik çağlardan beri şifa veren, Prometheus'u iyileştiren yara alan güzel bir denizin kıyısında olduğu gerçeğidir. Ve kendisi, altın kumların üzerinde dinlenme zevk olmadan değildir. Neptünus omnia sanat, "Deniz her şeyi iyileştirir" olarak tercüme edilerek bu yerleri karakterize eden en uygun atasözüdür. İlave bir değer, yaşlı meşe, incir ağaçları, selvi ve limon ağaçlarının yetiştiği antik bir parktır. Benzersiz, sadece bu yerler için olan karakteristik, sayısız koy ve kayalık uçurumlarla sahil şeridi, kıyıların orijinal gelişimiyle birleştiğinde, bu yerleri karşı konulmaz ve arzu edilir kılmaktadır.

Yüksek hizmet

Zengin doğal verilere, harika oteller ekleyebilirsiniz. "Aziz Ilyas" kompleksini içeren "St. Constantine and Elena" en son teknoloji ile donatılmış bir beldedir. Grand Hotel Varna'nın sınırları içerisinde keyifli ve faydalı bir eğlencelik için mutlaka ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz: Kültürel, aktif, aşırı, rahatlatıcı, terapötik ve tüm aile için çocuklu dinlenme. Bu tesis kompleksi, Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısındaki en fazla iki düzineden fazla büyük sağlık tesisinden sıyrılıyor. Bu nedenle, "Saint Constantine and Elena" incelemelerinin en olumlu yanı var. Ve bu tesiste 100 çeşit koruyucu tedavi varsa, aksi halde nasıl olabilir ki, en modern ekipmanı vardır. Romatizmal ve artritik hastalıkları iyileştirir, kas iskelet sistemini düzenler, vücudun zihinsel ve fiziksel yorgunluğunu başarıyla savurur.

Sağlık için her şey

Grand Hotel Varna tarafından çeşitli orijinal programlar sunulmaktadır: çamur terapisi, anti-stres programları, arıcılık ürünlerinin yardımıyla rehabilitasyon ve çok daha fazlası. Sıcak doğal ve yapay havuzdaki mineral sular iyot, brom, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengindir. Pek çok kaynak var, ancak bunların her biri benzersiz bir kimyasal bileşime sahiptir. Ve tatil beldesi hava hafif negatif iyonlar ile doludur, bu da hayat verici ve iyileştirici kılar.

Müşterilerin ve tatilcilerin hizmet ve tedavilerinin tüm yıl boyunca yapıldığını ve sunulan hizmetler için fiyatların mevcut olduğunu da ekleyebilirsiniz. Tesis kompleksi, Varna (8 km) ile tatilcilere yönelik kültür programını çeşitlendiren ünlü "Golden Sands" (10 km) tesisi arasında yer almaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.