SağlıkMüstahzarlar

Çivi yağ

Lavanta yağı gelişme elde edilir Lavandula angustifolia. Bu bitki kokulu çiçekler ve gümüş yaprakları vardır. Uçucu lavanta yağı , çünkü su buharı destilasyonu vasıtasıyla inflorescences üretirler. yağın bir kilo almak için, doğal hammadde kadar 100 kg geri dönüştürmek için gereklidir. Yağ taze bir sarı-yeşil renkli, acı tadı ve kokusu vardır lavanta çiçekleri. Ana bileşenleri butirik, kaproik ve asetik asittir.

Lavanta çiçekleri yatıştırıcı, idrar söktürücü, antikonvulzif etkiye sahip, kan dolaşımını artırır. Lavanta yağı da belirgin bir bakteri ve dezenfekte edici özelliklerine sahiptir, bunun çözelti bir iz bırakmadan yara tedavi edilebilir. soğuk algınlığı ve grip sezonunda inhalasyon önlenmesi için temel yağlar kullanın. Buna ek olarak, bu rinit, larenjit, zatürree tedavisinde kullanılır. Hatta dişçilik başvurusunu bulundu.

Halk tıbbında da kullanılır lavanta yağı. Uygulama bunu oldukça çeşitlidir. migren, ürolitiyaz, romatizma, nörasteni, piyelonefrit, kalp-damar hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir alkol çözeltisi içinde lavanta yağı. Cilt, ezilmeler, burkulmalar, nevralji ve felç hastalıklarında etkin bir şekilde uygulanmasını bilinmektedir. yağ ile Tedavi banyolar iyi eklem iltihabı ile yardımcı olur. lavanta hoş kokusu aktif zihinsel aktiviteyi teşvik stres ve depresyon savaşmaya yardım, dikkat artırır. uykusuzluk ve şiddetli baş ağrısı için de lavanta esansiyel yağı kullanılır.

Lavanta yağı yaygın kozmetik kullanılır. Yağlı ve problem cilde sahip olanlar için, sadece yeri doldurulamaz. Buna ek olarak, bu akne sypi terapötik etkiye sahip olacak, egzama kurtulmak kaynar, sivilce, yaralar, kepek bile güneş yanığı tedavisinde yardımcı olur.

Lavanta yağı - bu koku giderme ve kapalı havanın dezenfeksiyonu için uygun bir makine, taze bir lezzet yatak örtüsü verir.

Uygula saçlar için lavanta yağı. tarak üzerinde sadece birkaç damla ekleyerek, saçını itaatkar hale nasıl göreceksiniz. lavanta doğal klima, çünkü onlar, koku memnun olacak. Buna ek olarak, lavanta doğal bir saç büyüme uyarıcı, ve anti-bakteriyel özellikleri kafa derisi tedavisinde de yardım eder. Eğer kepek muzdarip, saç durulama için şampuan veya suda bitki yağı birkaç damla ekleyin. lavanta yağı ve limon suyu karışımı mat bakmakta etkili ve yağlı saç eğilimlidir.

lavanta yağı içini yapmak için, alkol veya bal çözünmüş olması gerekir. Böyle çözümler günde en fazla 2 kez olan alamaz. yağ 3 damla soğuk inhalasyon ve sıcak aynı için kullanılır. Cildiniz karıncalanma hissedebilirsiniz, ama merak etmeyin üzerinde yağ uygularken, bu doğaldır. o aşırı tonunu bacaklar ve kas krampları rahatlatır, yatıştırır de olduğu gibi Lavanta, bir ay hatta bebekler için kullanılabilir. lavanta yağı ile banyo yapmak için, örneğin, soda, yoğurt, deniz tuzu, bir emülsiyon yapıcı ile seyreltilmelidir.

Ilginç bir gerçektir lavanta yağı yılan sokması için bir panzehir olarak kullanılır olmasıdır. ısırma yağ ile ovalanır ve zehir hemen nötralize edildi. Lavanta çiçekleri, böcekleri kovmak ve lavanta balı özellikleri şifa.

Biz bu bitkinin yağı bir kontrendikasyon olduğunu unutmamak gerekir. Tek bir hoşgörüsüzlük varsa gerek yok, onu almaya. Bundan başka, iyot veya demir ihtiva eden ilaçlar ile alım lavanta yağı birleştirmek mümkün değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.