Sanat ve EğlenceLiteratür

Özet: "Gazap Kuşları". parçaların açıklaması

Bu, bir ailenin birkaç kuşak tarihi ile ilgili bir roman. Tüm bu çalışmalarda olduğu gibi, içerdiği ve dram ve komedi ve aşk hikayesi unsurları. Daha fazla bilgi edinmek isteyenler için, bir özet sunuyoruz. "Gazap Kuşları" duygularını ve duyguların prizmasından olayları göz önünde bulundurarak bir karakter odaklanan her biri yedi bölümden oluşur.

aile

Romanda anlatım 1915 yılında başlar ve daha yarım yüzyıldan kapsar. Bu süre boyunca, ana karakterler - Cleary ailesi - Avustralya'da sınırsız mülklerinin kötü sahiplerine Yeni Zelanda onun köşesini olmamasından gelen uzun ve zor bir yoldur. Ana karakterlerin değişimi vurgulamak için, yazar birkaç parçaya kitabında "Gazap Kuşları" metnini kırdı. Bunların her birinin Kısa içerik karakteristik sadece karakterler değil, aynı zamanda yaşadıkları zamanın uzunluğudur.

ilk bölüm

Maggie, okuyucu dört yıllık bir bebeği var önce görüntülenen - İlk bölümde aile Cleary en genç üyesi tanıtılmaktadır. Bu kısmın anlatım 1915 den 1917 kadar aralığını kapsar ve geniş Yeni Zelanda ailesinin hayatı gösterir. Anne Fiona aile iş yerinde sürekli olduğunu, çocukları, çoğunlukla, titizlik ve tevazu rahibeler tarafından getirilir. Tabii ki, bu durum genellikle bir problem çünkü. Bu yaşam ve daha da zor duruma karşı büyük oğlu isyancılar. Ancak, halası bir mektup radikal hayatlarını değiştirmek için. Bütün aile gayrimenkul Drogheda içinde Avustralya'ya taşındı. Romanın bu ilk bölümünde McCullough yönettiği "Gazap Kuşları" ile biter. Özet okuyucu Cleary ne kadar fakir anlamanızı sağlar, bunlar toplumda işgal ve neden hareket kabul çekinmeden hangi pozisyonda.

Bölüm (1918-1928 biennium).

Bu sahnede yeni bir karakter belirir - Ralf De Brikassar derhal Maggie dikkat çekiyor ve onlar ayni yanıt verir. Ama nedeniyle Katolik Kilisesi kuralları, rahip Ralph düğüm olamaz. günaha önlemek için, o an piskoposu aldıkça Avrupa'ya gitti. Bu Kolin Makkalou romanından, "Thorn Birds" bu bölümünde kaplıdır. Yönetici Özeti aşağıdaki tüm kesimlerinin temel sorun yansıtır: Yasak ilişki.

Bölüm Üç (1929-1932 biennium).

aile başının hayatlarını alan ve oğulları biri yangın, büyük bir emlak durumunda. Bu üzücü olay kalan akrabaları bir araya getirir. Onun keder Maggie desteklemek için, Ralph Avustralya'ya döner. Ama hemen cenazeden sonra, kendisi için dikkat çekmeden gitti.

Bölüm Dört (1933-1938 biennium).

Drogheda bir ev yeniden inşa sürecinde işçilerin bir çok geliyor. Bunlardan biri, Luke O'Neill, aile Cleary en genç kızı bakmak başlar ve o karşılığında kendisine karşılık verdiğini ve onunla evlenmek. Yakında çift Justin bir kızı vardı, ama babası onu görmek istemiyor. Luke iş şeker kamışı kesici ve evden uzun yokluğunu alır. evliliği rağmen Ralph Maggie ile ilişkisini devam elverişli anda tanıtıldı. Birlikte biraz zaman harcamak, ama sonra kilisenin işlerine tekrar Roma'ya onu neden olur. Yalnız ve hamile, o Drogheda döndü.

Bölüm Beş (1938-1953 biennium).

İkinci Dünya Savaşı Olaylar ve roman "Gazap Kuşları" nin karakterleri içerir. Özet Bu bölüm Maggie Dan adında bir oğlu, ne vardı bize anlatır. Drogheda Kardinal Ralph bazı zaman yeniden geliyor sonra bir çocuğu olduğunu bilmeden. Şu anda, kardeşler cepheye Maggie almak ve eve geri dönmeyecek.

Bölüm Altı (1954-1965 biennium).

Çocuklar büyüdü ve kendi yoluna gitti. Justin'in kızı oyuncu olmak için Londra'ya taşındı ve Dan kiliseye hayatını bağlamak karar verdi. Maggie bu karşı, ama sonunda yer verir ve Roma'da oğlunun gidelim. Ne yazık ki, ayin çocuğu geçtikten hemen sonra suya iki kadını kurtarmak amacıyla ölür. Oğlunun çok geç Ralph öğrenir. O vücut Adam eve dönüşü üzerine karar verir.

Bölüm Yedi (1965-1969 biennium).

Justin'in sert kardeşinin ölümü geçmekte ve başını çalışmaya gider. Annesine yazdığı bir mektupta bildirilen süre sonra o evlenir. Buna ek olarak, o çocuk sahibi asla karar verir. Ve ailenin geri kalanı öldürüldü düşünüyor, o zaman ailenin Cleary sonudur. Bu roman "Gazap Kuşları" biter. son bölümünde Özeti savaş genç kuşağın hayata bakış nasıl değiştiğini okuyucu, ikisinin de daha aktif ve bağımsız yapmıştır gösterir.

Kitabın yayınlandığı sonra filme, ama yazar sinema versiyonunun gibi değildi. O canavarca denir. "Gazap Kuşları" - bir roman, birkaç uzun cümlelerle tarafından iletilen edilemez bir özet hangi. Her bölüm tam ayrıştırma ve analiz gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.