OtomobilArabalar

Arabanın Bakış "Opel Zafira-B"

"Opel Zafira" - Bu çok popüler bir aile minivan. Ayrıca, yaygın Avrupa ve Rusya, hem de Japonya, Kuzey ve Güney Amerika'da sadece dağıtılır. Modeli "Opel Zafira-B" 2005 yılında doğdu. Zaten starevshey "A" serisi yerini aldı. sürücülerin çok memnun bu makina için? Daha sonra bu makalenin "Opel Zafira-B" nin gözden geçirilmesi.

dizayn

Üretici araç "Astra H" bir platform üzerine inşa edilmiş olduğu gerçeğini gizleyemez. Bu nedenle, "zafıra" hemen hemen aynıdır "Astra" görünümü - güleryüzlü tampon, eğik farlar, başlık-şekilli Ağız. Pahalı modeller bu araba linzovannaya optik ile donatılmış olabilir. Aynalar da Parktronic için tampon bir cut-out vardır, gövde renginde boyanmış. Zaten ileri yaşına rağmen, bu araba eski görünmüyor. Tasarım hala taze ve parlak. Aynı zamanda, "Opel Zafira-B" saldırgan formları yoksundur. Bu tamamen bir aile, mütevazı bir araba. dış yılında sportiflik veya prezentabl bir ipucu yoktur.

Boyutlar, açıklık

"Opel Zafira-B" - Çok kompakt minivan. Bu nedenle, 4.46 metre vücut uzunluğu, genişliği - 1.8, yükseklik - 1.63. 16 santimetre - arabanın Zemin boşluğu "Astra H" ile aynıdır. Ama "Zafira" uzun çıkıntılar, özellikle ön sahiptir durumu şiddetlendirir. Kış aylarında risk kanca snowdrift yoktur. Bir katı ise, kaçınılmaz olarak tampon çizik oluşmuş. Bizim yollarda "Zafiro" kullanarak, yüksek yamaçlar ve darbe ile yerleri kaçının.

salon çok kaliteli notu değerlendirmeleri monte edilir. "Zafira" üç kollu multirudder ve çok modern bir bar vardır. Geçen içinde navigasyon ile dijital medya ekran. Aşağıda bir radyo CD-ROM olduğunu. Ayrıca, orta konsol bir iklim kontrol ünitesine sahiptir. Dikkat çekici, vites kolu paneline entegre edilmez. O bu devamında bir türüdür. Yorumlar Bu kararı, üzerinde boşluk saklı olduğunu söylerler. Ama ergonomi çünkü özellikle hoş şeydir. ayarlamanın iyi bir dizi "Zafira" oldukça rahat içinde Koltuklar,. kabin boyunca, küçük öğeler için farklı niş ve girintileri bulabilirsiniz. Zaten ilk yapılandırmasında sürücü aynalar ve pencereler elektrikli yoktur. Arka sırada bir işlev dönüşümü vardır. Bu durumda, 7 koltuklu versiyonunda makine bagaj 540 litreye kadar koymak edebilmektedir. koltuk katlanmış, bu hacim 1820 litre düşünülemez için arttırılabilir. Hatta bir soğutma makinesi olarak yerleştirilebilir. Araç trafiğinin açısından çok pratiktir. Ayrıca, araba iyi konfor uyarlanmıştır. hızda, sen göze çarpan gürültü ve yabancı titreşimleri hissetmezsiniz. Uzun yolculuklarda "Opel Zafira B" için mükemmeldir. Jeneratör yerleşik ağ gerilimi sağlamak için yeterli güce sahiptir. Makine Pili ve "genler" değiştirmeden ekstra hoparlör ve diğer "çan ve ıslık" konabilir. Bu arada, kapı kartları zaten hoparlörleri ve tweeter için girintiler var.

teknik özellikleri

Rus pazar için tek bir motora sahip. in-line personel "Opel Zafira B", 1796 santimetre küp 4 silindirli motor kapasitesi. Bu değişken supap zamanlaması ile "Ecotech" ailenin modern motordur. Maksimum güç "Opel Zafira-B" 1.8 140 beygir gücü yapar. 175 Nm - 3800 rpm'de Tork. Motor gövdesine çapraz olarak yer almaktadır. Hem mekanik ve robotik şanzıman donatılabilir. Yorumlar mekaniği dikkat etmelidir satın aldığınızda söylüyorlar. Bu yüksek yaşam kenar sahiptir ve dayanıklılık ile karakterize edilir.

Tüketim dinamikleri

Yorumlar Bu motorla araba çok ekonomik olduğunu ifade. Yani, bir şehir modunda Yakıtı fazla 9 buçuk litre tüketir. Yolu haberi - yaklaşık 5.7. Bu durumda, motor emisyonları "Euro-4" ile uyumludur. hoparlörler gelince, bu iletim bağlı olarak farklı olabilir. Yani, dispers yüzlerce mekaniği üzerinde 11 buçuk saniye sürdü. robotik şanzıman Açık - neredeyse 13'e Ancak her iki arabaların üst hızda aynıdır ve saatte 197 kilometre.

şasi

Daha önce, "Astra" inşa edildiği temelinde söylediği gibi "Opel Zafira-B." Bazı parçaların değiştirilmesi bir sorun değildir sayesinde değerlendirmeleri söylüyorlar. Her şey "Astra" dan ayarlanabilir. Arabanın Ön, bağımsız standı "McPherson" ve güçlendirilmiş stabilizatör. Arka - torsiyon çubuğu yarı bağlıdır. Fren sistemi disk tipi. Direksiyon - elektro hidrolik amplifikatör ile raf. Ayrıca araçta gibi sistemler şunlardır:

  • EBD;
  • ESP;
  • ABS.

Makine çok enerji yoğun bir süspansiyon vardır. Ama nedeniyle asılı kısmın bir engel tamponunu zarar bir risktir.

Sonuç

Yani, ne bir arabaya baktığında "Opel Zafira-B." Gördüğünüz gibi, bu konforlu iç ve geniş bir gövde ile karakterizedir büyük aile minibüs vardır. Bugün, araba akım hızında oldukça kabul edilebilir 300000 400 ruble, değişen bir fiyatla satılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.