Gıda ve içecekAna yemek

Tofu - zarar ve faydaları. Tofu: bileşimin

tofu nedir? Varlığı Avrupa sadece yirminci yüzyılın ikinci yarısında öğrendik. Küreselleşmenin bir ürün - biz o tofu söyleyebilir miyiz? Zor ... Ve Çin aksi iddia ediyor. Onlar tofu ikinci yüzyılda Çin'de icat edilmiştir inanıyoruz M.Ö.. İsa, "peynir" doğumundan sonra sekizinci yüzyıl civarında Japonya'da bilinen haline gelmiştir. Hala daha sonra, o Güney-Doğu Asya'da popülerlik kazandı. Birçok Tay, Vietnam ve Kore mutfakları tofu olmadan düşünülemez vardır. Zarar ve bu ürünün faydaları bu makalede ele alınacaktır. Bu peynir "büyük bir başarı" vejetaryen, süt ürünleri yememek özellikle olanlar algılanmaktadır. Tofu da laktoz intoleransı muzdarip insanlara sahip olabilir. Ve geri kalanı hakkında ne olacak? tofu kimyasal bileşimi nedir? Bu bizim de konuşabilirsiniz budur.

tofu nasıl yapılır

Efsaneye göre, soya peyniri mutlu bir tesadüf kökenlidir. Adını yüzyıllarda kaybolur Çinli aşçı, püre için eklemeye karar verdi soya fasulyesi yemekleri tatlandınlmasmı - Nigar baharat. Bu durumda, magnezyum klorür, baharat parçası olan pıhtılaştırıcı yaptı. O curdled protein soya sütü. Bu nedenle, tofu pişirme süreci peynir yapımı yöntemini benzemektedir. Sadece hammadde bir inek, keçi veya olmayan koyun sütü, soya - ve sebze. İlk olarak, tofu elde edilir. Bu sıkıştırılmış bir süre durun. Bu yüzden yumuşak peynir ürünü gibi, gözenekli, beyaz olur. su ile doldurulmuş olan bir kapalı ambalaj içinde sat. açılış tofu sonra günde iki kez soğuk su dökme, soğutulmasına gerek. Bu peynir, bir sünger gibi yabancı kokuları emer, bu nedenle kuvvetli kokulu ürünler yakınında muhafaza edilemez.

Ne tofu aşçılar söylemek hakkında

Fasulye lor ve peynir - fırçanın ana bekleyen bir "kağıt temiz bir sayfa" olarak. O bir tat ve kokusu yoktur. Ama tofu mükemmel diğer tatlar emer. O mutfakta aşçı kullanan tüm ürünleri ile "geçinmeye" tam olduğunu. Bu nedenle haklı tofu yönlü bileşen yemekleri denilen aşçılar. Birinci ve ikinci kullanılmaktadır. atıştırmalıklar ve hatta tatlı için iyi soya incelik. Bu, pişmiş, kızarmış, fırınlanmış, füme ve salamura - bir kelime pişirme her türlü tabi tutulur. tofu neredeyse zevksiz olduğu için, hep diğer maddelerden herhangi yan yana gider. ketçap sıkışıklığı - peynir gözeneklilik çeşitli soslar ile yayınlanmasına olanak sağlar. çorbalar olarak tofu ya da yumuşak o tür eklemek yaptı. peynir üretiminde bir ikinci kullanımı. Rokfor Çin versiyonu - Şangay mutfağında "kokmuş tofu" seçeneğini kullanarak. Avrupalılarca neredeyse bilinmiyor. Ama eğer bir "ipek tofu." Satın alabilirsiniz Bu kremsi peynir herkesin favori "Kehribar" benzer.

Tofu: bileşimin

Şimdi bu ürünün unsurlarıdır şeyleri konuşalım. soya peyniri fasulyesi sütü olgunlaşma elde edilir - Yani, biz tofu bulundu. Bu nedenle, bileşim, yüksek dereceli bitkisel protein açısından zengindir. % 5.3 - katı peynir olarak da 10.7 yüzde ve süzme peynir bulunmaktadır. O bitkisel protein daha iyi hayvansal kökenli daha insan vücudu tarafından emilir bilmeli. Bu sağlık için gerekli amino asitleri içerir. Bu durumda, düşük kalorili soya peyniri: tofu yüz gram başına sadece 73 kalori. Ürünün Bileşimi onun yararlılığı hakkında çok şey söylüyor. Sonra ve demir - kemik için bir "yapı taşları" olarak bilinen muharebe anemi ve kalsiyum, yardımcı olur. Tofu kolesterol içermez, ancak vitamin bir yeri vardır. besin yelpazesi arasında sen bu vitamini parlak ve kalın saçlar, sağlıklı bir cilt için iyi bellek, güçlü dişler ve tırnaklar, sorumlu bir grup B'yi seçmek gerekir.

Tofu: Zarar ve faydaları

yapısından dolayı hem pozitif hem negatif soya peynir tüm özellikleri,. Ürün kolesterol içermez bu yana, kalp için iyidir. kaynatıldı ve ezilmiş mükemmel sindirilebilir, soya fasulyesi yıpranır türetilen bitkisel proteini. Ve böylece zayıf bir mide ile hastalara reçete edilir. tofu Düşük besin değeri (yorumlar genellikle söz) diyetetik o vazgeçilmez hale getirir. soya peyniri ve sporcular reçete. tofu düzenli tüketimi yaşlanma ve kansere karşı mükemmel bir önleyici aracı, dioksin görüntüler olarak organıdır yavaşlatır - Kanser değişikliklerin etkenidir. Soya incelik başarıyla osteoporoz, menopoz, kalp hastalıkla mücadele için yardımcı olur. Ve tabii ki, tofu - alerjisi olan bir hediye, bu süt ürünleri tolere edemeyen. Ayrıca son zamanlarda bir kırığı uğramış olanlar için iyidir. Soya peyniri kurtarmak için kemik oluşumuna yardımcı olan ve daha yoğun ve güçlü hale getirir.

Bu kullanışlı tofu olduğu

Hepimiz söyleyebiliriz. Çin'de, soya ürünün vatan, fakir bir ürünü olarak ele. Ukrayna'da, derler, dilenci ve mantar olduğunu - tavuk. Ama Çin'de o soya inanılmaktadır - "kemiksizparça eti" Ancak, bu ürün için talep vejetaryen yükseltilir. "Pirzola", "gulaş" ve tabii ki "peynir". Yeterince almak için, onların eti meslektaşlarının daha bu hamburger yemeye fazla ihtiyacımız var. Ama - neredeyse sadece negatif tofu. Fiyatı oldukça demokratik - paket başına 150-290 ruble (ağırlık ve türüne bağlı olarak). Özellikle dikkat Of onların görünüm arayan insanlar için kullanımı tofu olduğunu. güçlü antioksidan, serbest radikalleri nötralize - soya peynir izoflavon içerir. Oysa östrojen hareketini engelleyen bir madde daidzein ve genistein vardır. Böylece, peynir, enerji ile vücudu doldurur kemikleri güçlendirir ve içerdiği selenyum ve demir, bize fiziksel güç verir.

Zarar soya peyniri

Tüm yiyecek - kullanımlarının miktarına bağlı olarak - olumlu ve olumsuz özellikleri vardır. İstisna yok, ve tofu. Zarar ve bu ürünün faydaları dozu büyük ölçüde bağlıdır. soya peyniri kötüye kullanma. Bu olumsuz tiroid hastalıklarına yol üreme kadın ve erkekleri etkileyebilir. Çocuklar son derece dikkatli soya peyniri ve peynir verilmelidir. Tofu ishale neden olabilir ve ergenler erken cinsel aktiviteyi tetikler. Ancak bu ürün, kabızlık için hafif bir yatıştırıcı olarak hareket edebilir. Bu arada, tüm alerji kullanabilirsiniz. Doktorlar bulantı ve ürtiker ifade edilmiştir tofu alerjik reaksiyonlar, birçok vaka kaydettik. Bu soya ürünlerine bireysel intoleransı kaynaklanır.

Eğer soya peyniri ne gibi yapabilirsiniz

Japonya'da birçok diyetler hangi zımba tofu olduğu geliştirdi. Zarar ve bu ürünün faydaları tarafımızdan incelenmiştir. Sadece soya diyet yedi on dört kilogram kaybetmek izin verdiğini eklemek kalır. Ve yaşam tarzını değiştirmek ve gıda miktarı kendinizi sınırlamak için gerekli değildir olmasına rağmen. Sadece yerine soya eti peynir - ve sonuç ortada. Şimdi bu ürün var nasıl düşünün. Sadece, satıldığı şeklinde tüketmek - hepsi aynı Hollandalı peynir yemek ne. Momen - sert tofu - Bir salata içine küpler halinde kesilmiş bir sandviç, kızartma tava üzerinde koyabilirsiniz. Bu marine edebilirsiniz. podkoptit Ve eğer sıkı tofu sonra çalışmaz jambon ayırmak. Kinugosi ( "İpek") - nazik bir yumuşak lor. Bu çorbalar, soslar ve tatlılar için kullanılmaktadır. Bazen piyasa dolgu malzemeleri (baharat, otlar, fındık) ile tofu bulmak veya tatlandırılmış olabilir - "vegan peynirli" üretimi için

Kozmetikte kullanım

Kadınlar kilo kaybı için değil sadece, soya tofu kullanın. Çinli kadınlar uzun cilt beyazlatma ve bir kadifemsi ve yumuşak vermek için kullanmış. Bu maskeyi hazırlamak için, zeytinyağı bir çay kaşığı ile Japon süzme peynir pound gerekir. iyice temizlenmesi gerekir ve buhara uygulamadan önce yüz. Maske parmaklarınızın derisi ışık okşama hareketleriyle uygulanır. Yaklaşık on dakika süreyle mutlak dinlenme halindedir atın. Daha sonra soğuk su ile durulayın. Prosedür haftada iki kez kez tekrarlanan veya edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.