Sanat ve EğlenceLiteratür

"MOIDODYR" - saflığın bir peri masalı

"MOIDODYR" - masal bildiğimiz ve çocukluktan beri sevdiği gibi. Her küçük tembel o kendileri bakmak ve temiz kendilerini tutmak için gereklidir nasıl açıklamak için bu hikayeyi okuyun. masal "MOIDODYR" ayrıntılı olarak incelenmiştir.

hikayeleri Yazar

Ünlü şair ve yazar Korney İvanoviç Chukovsky tarafından yazılan saflık ile ilgili bu eğlenceli çocuk hikayesi. eserleri aşina yaşlardan itibaren çocuklar, davranış ve iletişim onların ilk deneyim olsun. Tale Korney İvanoviç, diğerleri gibi, kavramlar arasındaki sonsuz çatışma dayanmaktadır: iyi ve kötü. Hepimiz onun ünlü çocuk "korku" "Cockroach", iyi bir doktor Aibolit, Fly Cesaretle uğultu hikayesi ve sivrisinek onun cesur kurtarıcı hakkında bir hikaye hatırlıyorum. Birçok tanınmış şiirsel masalları için çizgi film kaldırılır.

"MOIDODYR" - 1922 yılında yazılmış bir masal. Daha sonra üç yıl sonra, bu filme - aynı adı taşıyan bir karikatür oluşturduk. Bugünün çocukları hala onu izlemek eğlencelidir. kadar zaman Chukovsky hikayeleri yazdı geçti ve hala alaka kaybetmemiş rağmen.

kahraman

bu hikayenin arsa oldukça basit. Yakında yıkamak için ödeme alışkanlığı yok çocuk. Ondan uzak bir battaniye, yastık ve hatta bir su ısıtıcısı çalıştırın. "MOIDODYR" - saflığın bir peri masalı, bu nedenle tüm bunlardan sonra, annenin yatak odası döngüsü çamur ana rakibi yoktur. O korkmuş fahişe Seremoniye ve hemen o yanlış olduğunu açıklayan vermedi. MOIDODYR o kendileri bakmak ve bu nedenle ondan kaçan vermedi çocuğu suçluyor "hatta pantolon ...!"

Böyle duygusal bir uyanma olduktan sonra, çocuğu anlatıyor diğerleri gibi: kedi yavruları ve yavruların, örümcek ve.

Şüphesiz dağınık zaten oldukça korkuttu! Ama MOIDODYR kararlı hareket etmeye devam eder: o bir bakır tavada vurdu, onun yardımcılarını talimatını verir. Sonra oğlan dikkatle namyvat başlayarak fırça uçar. Sabun değiştirilir: o saçlarından onu yakalar ve "bir yaban arısı gibi ısırırlar."

En tehlikeli ona çocuktan lif evden çalışır oldu. Sonra hikaye sokaklarda gelişir.

ikincil karakter

Domuz sünger ve Sadovaya Street ve Haymarket kaçmaya çalışırken. bir çitin üzerinden atlama Toros bahçe, çocuk masal "MOIDODYR" nin yeni kahramanları karşıladı.

Yolda timsah vardır. Biz onu ve diğer masalları Chukovsky ile bir araya geldi. O oğulları ve Totosha kokosh yürüyordu. O talihsiz Keseler gelen sürtük kaydeder ve onu yutar. Ama sonra, böyle kirli bir çocuk görünce, onun dikkatsizlik onu chastises ve yıkama gönderir.

Boy namytsya ev ve dikkatle çalıştırmak için korku gibi bir şey yoktur. O iyice sabun ve su ile yıkamaya ile, nihayet yüzünde mürekkep şekillerin kurtulur.

Ve sonra gerçek mucizeler gelir: çocuk favori pantolon döndü temizlemek için. Şimdi o aç gidip olmaz: doğrudan ağzını sinek kekler ve sandviç içine.

Kitap ve defter çocukla tekrar dost şartlarda oldular. MOIDODYR kendisi ile memnun. Kendisinin temiz ne için öpücük ve sarılmalar çocuk övgü bastırdı.

bulgular

"MOIDODYR" - bu kendileri bakmak için ne kadar önemli çocuklara açıklamak için bir peri masalı. Bu nedenle, size yakın sadık arkadaşları olacak ve veliler dikkatsizlik sorumlu olmayacaktır. su yücelten bir şiir son beş kıta. utanç ve rezalet - bu yönergeleri takip olmayanlar.

Bu hikayenin yazarı hayal sürpriz olamaz. Şaşmamak yetişkin hala ezbere bu olağanüstü yazarın hikayesini hatırlayın. Onlar bize öğretmek çok şey var. Çocuklar durumun ana karakter analiz etmek, dışarıdan kendilerini izleme fırsatını olsun. Her çocuk masalı "MOIDODYR" ile özellikle Korney Ivanovich'ten çalışmaları hakkında bilgi almak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.