ÇirkinlikBahçıvanlık

Ne hasat bütün yaz çilek ile mutlu olmak için yapmanız gereken? Dikim ve Bakım

Çilek, remontant küçük ve büyük meyveli olduğunu. olgunlaşma zamanı orta ve geç olgunlaşma olayı, yaralanma ayrılmıştır. Mevcut anda iyi çeşitleri - "Kraliçe", "Tatil", "Kimberly", "Polka", "Elizabeth-2". Çilek - o zaman toprak tükenirse - daimi, tek bir yerde "canlı" uzun uzun 3-4 yıl olamaz. soğan, sarımsak, rezene, pancar, havuç, çavdar, yulaf, kadife çiçeği, lupins, fasulye: Eskiden yere nakledilebilir. onlar çilek ile aynı "yemek" olarak salatalık, domates, lahana, patates ve nightshade vardı Ama nerede hiçbir durumda dikilmiş edilemez.

Çilek. Dikim ve bakım. Toprak gereksinimlerine

4.5-5.5 asidite ile çilek bereketli kısmını dikim için gereklidir. Zemin zayıf ise, turba ya da gübre ve gübre (11-12 kat kuş pislikleri, seyreltilmiş halde katılabilir potasyum, HB-101, vb. D). besleme da ayda 1-2 kez sıklıkta büyüme ve meyve bütün dönemi geçirirler. Gübreler bir kova 2 m2 olarak 8-10 cm bir derinliğe kadar oluklara yerleştirilir. Bütün absorbe sonra oluklar toprakla kaplıdır. . Dikim düzeni - Ya 60x30 60H20, ancak yakından aralıklı yeraltı güneşli yerleri tercih etmelisiniz cm 50x50 en iyisidir, aksi bitkiler sık sulanan gerekecektir.

Çilek. Dikim ve bakım. Üreme ve sırları ayıklayacaktır

Üreme temmuz ve ağustos aylarında oturmuş burçlar 3 hletnego yaşına alıp bıyık, ortaya çıkar. Bahar çilek tohumu üreyebilir: yere onları döşeme, sen çiçek yatak dökün ve 1-2 gerçek yaprak görünümünü sonra yavaş yavaş kaldırılır folyo ile kapak gerekir. Nisan ve Mayıs aylarında açık toprağa ekilen Burçlar. dikim önemli olduğunda bitki kök alamaz, çünkü "kalp" gömmek için değil. ot kurtulmak ve meyveler, hem de erken ilkbaharda en sıcak yatak olmak için, çoğu bahçıvanlar zemin siyah dokunmamış kumaş ile kaplıdır.

Çilek. Dikim ve bakım. budama

Bakım çilek dondurarak Daha ağır donları de -7 ° C, sadece 0 dayanacak şekilde, besleme bıyık kesme, toprak gevşeme ve kış barındıran, günlük sulama ayıklanması olan. Yay kapağı ışık don korkusu olmadan kaldırılır. Sen, onsuz kar kış eğer çok şey yapabilir. İlkbaharda potasyum permanganat yaprakları ve enkaz dökülme yataklar çözümü ile eski yatak kaldırmak unutmayın. önlenmesinde çilek hastalıkların su, 4 ila 10 litre: 3 oranında bakır sülfat ve sönmemiş kireç içeren bir karışım ile muamele edildi. Her çalı kül gömmek altında Ve Ağustos ayında, kış için hazırlamak için (100-150 gr.).

Çilek. Dikim ve bakım. Zararlılar ve bunların kontrolü

: Çilek gibi hastalık ve zararlılara, etkilenebilir çilek akar ve nematod, çilek gri küf ve yaprak böceği. tohumu (çekirdeği) ya da dikme (fide), malzeme hastalıklı bitkilerin alınmıştır Genellikle, eğer bitki, fide safhasında enfekte edilir. Açılış sağlıklı olmak için, dikkatle üreme için anne bitkiyi seçmek için, hem de (rot olmadan çeşitli hasar) sadece iyi çilek toplamak gerekir. haşere ve hastalıklara karşı en az bir kez sezon çilek süreç kimyasallar başına gerekir. Sen onlarsız yapabiliriz, ama o zaman çilek dikim sınır yataklar mahsul rotasyonu takip etmek gerekir. soğan ve sarımsak, taze otlar bunları bitki çalışın. Sen tagetis dikilecek bir çiçek yatağının yakınında bir çilek, bir çiçek yatak sağlayabilir. Kolayca sitede kimyasallar olmadan, böylece bu bitkilerin kokusu, zararlıları engeller. Yanıt olarak, çalışmanız için lezzetli çilek çilek takdir edecektir. Hasattan adresinin sepetinin bir fotoğraf herkese göstermek mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.