Sanat ve EğlenceLiteratür

Köylülerin hayatında değişikliklere atıfta "Bakire Toprak yada dike", bir taslak,

destanı "Sessiz Don Akışları", Mikhail Sholokhov yazarı olarak dünya çapında bilinen, yazar onur yer "Bakire Toprak kalkık" alır aralarında çok sayıda kitap vardır. Kim "insan kaderini" okuyamaz ve kesinlikle başrol Sergei Bondarchuk ile film izledim değil mi? Kim "Onlar kendi ülkesi için savaşan" kitabında halkı için vatanseverlik ve aşk fikrini sevmez? Bir roman Sholokhov anlatan çok düşkün Don Kazaklar'ınki "ve durgun akardı don", tekrar ve tekrar tekrar okumak istiyorum. "Bakire Toprak kalkık" Aynı Don Kazakların hakkında tüm Özeti, biz biraz daha düşük ona rastolkuem.

Tarihsel olaylar, hangi karşı roman geliştirdi.

roman "Bakire Toprak yada dike", bunun bir özeti birkaç paragraflarda ifade etmek ve yazar içine koymak en önemli şeyi kaybetmemek için muktedir güçtür. adı kendisi köyün Gremyachy Giriş olağan köylülerinin yaşamlarında değişiklikler hakkında konuşuyor. Merkezde köy sakinlerinin kolektif dernek sorunun ve eski rejimin yerel muhalefet fanlar bulunmaktadır. Eski ve roman "Bakire Toprak yada dike" için temel olarak yeni: iki mod arasındaki mücadele. Romanın Özeti bu mücadelede, kolektivizasyon sorunlarının anlatıyor. Her şey kimse kollektif çiftliklerin faydalarını anlattı çünkü, yeni ve yabancı Gremyachogo Loga düşmanlıkla algılanır halk, reddi olduğunu. Köy çilingir Bu eser Rostov yoldaş Davidov'a geliyor için öyle. yerel nüfusun birkaç ders sonra yoksul insanların kendileri çiftliğe uzandı hayatta kalmak için tek seçenek olarak. Yangın ısı hala yerel ve yumruk için Ama şimdi yeni rejime karşı bir ayaklanma organize etmeye çalışıyor, yenik.
Gremyachem Loge olarak "Beyazlar" üstün temsilcileri: eski bir birlik kumandan Polovtsiev Ostrovnov Titus Borodin, Frol Şam (parçalanmış) yumruk. Uzun ve sert mücadele kollektivizasyon hala kazanır.

"Bakire Toprak yada dike", ilk kitabın diğer bölümlerinde bir özeti:

- Olayların ilk üç bölümde yeni başlıyor bağlı olmak: Bir komplo fikri detaylı üçüncü bölümde yer açıklanır Polovtsev, gelir ile köy Gremyachy Günlüğü Davidov ve adaya geliyor;

- Dördüncü ve beşinci bölümde Davydov faaliyetlerini açıklar de, onun başarılı girişimleri gönüllü kolektif çiftlik katılmaları için ikna etmeye;

- Önümüzdeki beş fasıl kollektifleşmenin yerel rakipler ve çiftlik yavaş giriş tasarrufunun kaybedildiği söyle.

Davydov, Beslenme, Razmetnov

kahraman, "Bakire Toprak kalkık" üç önemli eserleri. Yönetici Özeti tamamen yaşam tarzlarına onların karakterlerini kucaklamak olamaz, ancak fikrine onların vatanseverlik ve sadakat hakkında kesin olarak söyleyebiliriz. Ölüm Davydova ve Nagulnova - Muhtemelen, kimse böyle bir trajik sonuç bekleniyor. Üç karakter onlar bir bütündür sanki hep yaşayacak gibi görünüyor. Ama ne yazık ki, onun ellerinde yumruk yenerek aksi elden çıkarılan ve diri yazar veya kaderi, sadece Razmetnov vardı. Tek seferde Parti hücresinin bu iki sekreter ve insanlar için Parti, özveri ve aşka Sholokhov en sadakat ideali temsil Davidov, tutturan; Razmetnov farklı psişik hassasiyeti ve ahlak, bu Marina köyünde tartışma konusu oldu çok daha eski dul ile olan ilişkisi vardı; Besleme - Halkın sadık kulu, bu uzak bir bölgede bir kolhozun erken kurulması için mülksüzleşme her çabayı göstermiştir. İşte ana karakterler böyle işler "Bakire Toprak kalkık" dir. Yönetici Özeti tüm ayrıntıları ve açıklamasını içerir, ancak tam bir roman okumaya ilgi olmayabilir - zorunluluk.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.