OtomobilArabalar

"Nissan CEFIR": teknik özellikler, açıklamalar ve sahiplerinin yorum

Birçok ülkede Japon şirketi Nissan Otomobil yeterli talep ediyoruz. Tabii ki bu popülerlik için ilk nedeni kullanılan montaj ve parçaların kalitesine yatıyor. Üretici sürekli değişiklikler ve iyileştirmeler yapar hale düzenleyici gereksinimlere uymak için çalışıyor olması da önemlidir.

Nissan Cefiro Tarihçesi (kısaca)

1988 yılında başlatılan Nissan Cefiro şirket, taşıt işletme sınıfa aittir. Onun bırakma 15 yıl sürdü. Vücut "Nissan-CEFIR" nesil bağlı olarak değişiklik. Başlangıçta, modeli 4 kapılı klasik salon sunuldu. Bir süre sonra, satış ve vagonları.

İlk modeller hızla sonra piyasalar genişletilmiştir, Japonya'da popülerlik kazanmıştır. Araba Böyle Yeni Zelanda, Rusya, Avustralya, İngiltere gibi ülkelerde başarı ile satılmıştır. Bizim yerli alıcı, bu model daha yaygın adıyla Maxima altında bilinir. yetkili satıcılarda Rusya'da olabilir bunu al.

Bu popülerlik kolayca obyasnyaema. Beş vitesli otomatik şanzıman tamamlandı ilk modellerden birisi, bu "Nissan-CEFIR" oldu. Otomatik şanzıman, sürücülerin göre, arabanın önemli bir avantajdır. Ancak üretici, manuel şanzıman terk etmedi.

15 yıl 2003 yılında "CEFIR" ilk örneği sonra, model kesildi. Halefi oldu , Nissan Teana business class arabaların çeşitlerine ekleyerek.

A31 ilk nesil

Araba "Nissan CEFIR" ilk nesil 1988'den 1994'e kadar 6 yıldır üretildi. üretimin günü o endeksi A31 verildi. Dıştan, o çok iş sınıfının örnekleri tam uyum içinde A31 Boyutlar 1968 yılında başlatıldı modeli Laurel, NJ, montaj gibiydi: Vücut uzunluğu 4765 mm, genişliği - 1705 mm, ancak yükseklik çok büyük değil - sadece 1375 mm. biz özellikler Cefiro ele alırsak, bunlar ilke olarak, bilinen oto business class farksız: Nissan Skyline, Nissan Laurel, Nissan Silvia.

Birinci nesil bir beş-ileri otomatik şanzıman türü (APKK) katılmasıyla sürücülerinin hatırlanır. O zaman bu sürücülerin görüşüne göre, ancak, yine de, oldukça keyifli bir yenilik oldu. ön ve arka yüzleri süspansiyonu ile ilgili olarak, bu model, belirli bir kesim manzarası GT R ödünç oldu.

Motorları "Nissan CEFIR" A31 2 ila 2,5 litre agrega sunuldu. Ayrıca turbo ile otomobil motorlarında yüklü. A31 tam ve birlikte gelen arka çekişli. Bu özelliklerinden dolayı, araba yaygın gayrı sokak yarışlarında kullanılmaya başlanmıştır. Neredeyse hemen onun ikonik durumunu salma verildi sonra.

A32 ikinci nesil

1994 yılında sürücüler her yeni model, "Nissan CEFIR" endeksini A32 takdim etmişti. Gözüme ilk şey - rahat bir sonucu olarak, sayesinde hangi oto iç daha geniş hale geldi genel boyutları artmış ve. iç tüketim için sağdan direksiyonlu kopya olacak, ama Rus pazarının açılışından sonra şirket özel olarak sol dümen ile modeller üretmek bir hale gelmiştir. Yurtiçi alıcı, bu numuneler adı Nissan Maxima altında sunulmuştur.

Özellikler Rus pazarı için A32 modeli

İkinci nesil "CEFIR" ön beri oldu tamamen başka seçenekler terk etmeye karar verildi. Otomobil birimlerinin iki tip ile donatılmıştır:

  • litrelik motor 155 beygir maksimum güç notunu vermek için izin verilir;
  • 3 litre santral - 193 hp

İletim - Mekanik ve otomatik. Sigortalar "Nissan CEFIR»: Sigorta b, d, e, f, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66; Otomatik - Kesici 1 ve 2. spor arabalara karşılaştırılabilir motor 3,0 gösterisi aerodinamik özelliklere sahip modelleri.

Avrupa pazarı için Edinme modeli Nissan Cefiro A32

Japon şirketi motorları üç tür ile, Avrupa'da bu modeli temin etti. Bu 2, 2.5 ve 3 litre 24 valf üniteleri edildi. Son itiş sistemi sürücüsü 220 atların gücüne güvenmek verir. Ekipman APKK bu arabalar galip geldi. O Nissan yeni renkler tanıttı dikkati çekiyor. İkinci nesil "Tsefito" modelleri öncelikle sakin tonlarda üretildi. Parlak renkler, tamamen terk etmeye karar verildi. sedan ve wagon: araba gövdesinin iki tipte montaj hattından çıktı. Model 1998 yılında kesildi

A33 üçüncü nesil

"Nissan CEFIR" A33 - Bu hattın üçüncü ve son nesil. güncellenmiş modeli sürücü ve yolcular için hem montaj rahat büyük önem yapmıştır şirketin restyling sırasında 2003 yılına kadar 5 yıl sürdü 1998 yılında satışa çıktı. İçeride, renkler mükemmel iş sınıfına ait vurguladı pahalı kaplama malzemeleri kullanıyoruz. Genel seçenekleri: 4785h1780h1440 mm. bagaj kapasitesi - 525 litre.

Teknik ekipman da restyling uğramıştır. - Ve VQ20DE (sınır güç - 160 hp) güç VQ25DD (. 210 atlar maksimum güç) üçüncü kuşak iki motor türleri ile tamamlanmıştır. Bu birimler tamamen sportif karakterini ve mükemmel dinamikleri zevk, aracın içinde bulunan sürücü ve yolcu, izin verir. araç sahiplerinin yorum göz önüne alındığında, zaman bu model en popüler biri olduğunu söyleyebiliriz. A33 çelik platformu sonradan oto Infiniti I için kullanılır

Avustralya'da, üçüncü nesil "Nissan-CEFIR" modelinin satışları 2002 yılında Ama Bangladeş'te bir yıl önce sona erdi ve Malezya A33 bu güne kadar kullanılabilir.

araç sahiplerinin Yorumlar

Birçok araç sahipleri zaten Nissan Cefiro modeli hakkında sonuçlar yaptık. Çoğunlukla olumlu yorumlar hakim olduğu dikkati çekiyor. Birçok bu arabadaki yeniden tohumlama, konfor hissetmek kez mümkün. İçeride, uzayın çok. arka koltukta Yolcular bile kimin yüksekliği bu iki metreye eşittir, utanç hissetmedim.

Sağ tekerlek araba aldım sahipleri başlangıçta biraz rahatsızlık. Ancak, alışkanlık meselesidir. "Nissan-CEFIR" Sürüş sırasında hava ile karşılaştırılabilir: onun motoru çok güçlü. Kabinde Gürültü yalıtım diğeri tamamen duyulmaz sesler, mükemmel. Genel olarak, bu modelde eksiklikler bulundu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.