OtomobilArabalar

Toyota Surf - gerçek off-road macerası için kapalı pikap

Ne araba Dünya'ya Kuzey Kutbu kendi ekvatoral Afrika'nın ihtiyaçları ve kaşifleri için isyancılar tarafından seçildi olduğunu övünebilir? Dzheyms Meyem ve Dzheremi Klarkson üretim araçlarda Toyota HiLux üzerinde Manyetik Kuzey Kutbu ulaştı.

Bu ünite 1968 yılında üretmeye başladı, ancak kamyonet geçen yüzyılın 30-ler arasında çok yaygın Amerika, Toyota HiLux sadece 70'lerde idi. 1984 yılında, gövde uzamış SUV dünyanın geri kalanında adı ABD ve Avustralya'da Toyota 4Runner ve Toyota Surf altında üretmeye başladı gibi, üstyapı kapattı.

Boyutlar Toyota Surf yukarı standart off-road vücutta uzunluğunda 4770 mm, 1875 mm genişliğinde, 205 mm standart açıklık ile yüksek 1790 mm'lik içinde. Bu 400 adet miktarındaki Çadiyen asiler Çad Lübnan savaşta 1987'de "Makhno tachanok" olarak kullanıldı etkileyici araç vardır.

Mali'de askeri operasyonlar hakkında mevcut personel televizyon haberleri anda, bu arabalar yine ağır makineli tüfekler monte parladı. 80s ilk modelde benzinli motorlar 2 ve 2.4 litre, kullanılan manuel şanzıman, aktarma parçası Time, tamamen bağlı ön ve arka süspansiyon.

Daha sonra, araba Toyota Surf zaman değişti, o modifikasyon beş nesildir yaşadı. Rusya ve BDT cumhuriyetleri böyle makineler severler orman, step ve tayga expanses sörf hale gelir. 11.5 litre - Bunların arasında en popüler yakıt tüketimi 15 litre kentte ve yaz aylarında yol, kışın 18 ve karayolu üzerinde 3 litrelik dizel Toyota HiLux Surf vardır. Bu, bu almak için bu off-road sağlamak için off-road sürüş için yeterli güç ve hoşgörülü harcama arasında kabul edilebilir bir uzlaşmadır.

Ancak, en hafif deyimiyle, özellikle arka koltuklarda bir arabanın konfor, tren severler, hayal kırıklığına uğrayacaktır. Son değişiklikler bununla mücadele eden, ancak daha rahat sağlanması tasarım çözümleri, daha sonra elini kullanan, geçirgenlik düşük veya çok daha pahalı otomobil çamura kaldırdı değildir.

bir güvenilirlik ve bakım ile ilgili olarak Toyota HiLux Surf, Rusya ve BDT ülkelerinin sahiplerinin yorum Çad ve Mali isyancılarının görüşüne katılıyorum: araba nadiren başarısız olur. Kötü yollarda ve normal hizmet eksikliği ile mücadele usta sahipleri ağır yükler altında aşırı ısınmadan zarar onların zayıf alüminyum kafaları Toyota Surf dizel motorları 2L-T ve 2L-TE sevmiyorum. Bunu önlemek için, motor sıcaklığı ve radyatör soğutma fanı viskoz bağlantı durumunu takip etmek tavsiye edilir.

Cerda benzinli motor aynı zamanda en güvenilir üç litrelik altı silindirli 3VZ-E, ama onun çalışması 20 litrelik neden olacaktır benzin tüketimi şehirde ve yollarda. Otomatik orada böyle arabalarda yayınlar ve diğer Aisin otomatik standı olağanüstü güvenilirlik ve bakım arasında bu kutular ancak yol ve otomatik şanzıman üzerinde sürme unutma - bir ineğe seyahat için uygun bir eyer, gibidir. süspansiyon Toyota Surf tek zayıf noktası - rulman ve sessiz bloklar üst olduğunu. Geri kalan elemanlar, uzun ve güvenilir bir şekilde bulunmaktadır.

Toyota Surf - Japonya'dan, sevgiyle!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.