ÇirkinlikBahçıvanlık

Laleler: evde ve serada zorlama

denizlik aydınlık ve lale ve diğer çiçeklerin dolu renkli bahçesinde kış ortasında Yerleştir - herkesin hayalidir. bunu bir gerçeklik yapma o kadar zor değildir. Gerekli getirdikleri için daha iyidir erken çeşitleri zorlayarak için lale soğanı: Bazı basit kurallara uymak için yeterlidir sıcaklık koşullarında depolama sırasında ve filizlenen ampuller optimum toprak karışımını oluşturmak ve ardından taze çiçekler şeklinde sonuç uzun sürmez. Bütün bu hileler çiçek damıtma tarafından çağrılan isimler zaman, yeşerdi sağlamak için kullanılırlar.

biz lale büyümeye

Evde veya 14 Şubat veya Mart 8 tatilleri için serada zorlama, bu tarihlerden önce bir kaç ay başlar. en iyi zaman onlar tatil için çiçek, böylece bitkilerin ampuller dikim - Ekim-Kasım. Bir bayram sürpriz için öncelikle yüksek kaliteli seçmek gerekir lale. Evde zorlama bir çok sorumlu bir tutum gerektirir.

yaklaşık 30 g ağırlığında yalnızca belirli büyük ve yoğun ampuller dikim için, pul onları saflaştırılmış ve özel olarak hazırlanmış yere koymak. Eşit parçalar iğne yapraklı ağaçlar ve uzmanlık satan mağazalardan satın alınabilir özel bir toprak karışımı "Terra Vita", talaş içinde Deneyimli bahçıvanlar alır : ampuller çiğdem, nergis, lale.

Evde Distilasyon çürümesi veya çeşitli bakteriyel enfeksiyonların gelişmesini önlemek için zaten tedavi folikülleri özel hazırlıklar kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Hazırlanan toprak karışımı içine iyi bir çiçek için 10 litre başına 2 çorba kaşığı gübre "Fertika Lux" oranı toz ilave edilir. ampuller lale ekilir biraz alt-tabaka içine iterek, karışımı üst tabaka yaklaşık 2 cm doldurulur ve iyi havalandırılan bir odada (mahzeni, vs.) konur, birbirinden 1.5 cm mesafeye yerleştirildi.

süreci için çok önemli bir nokta lale zorlayarak belli bir sıcaklık muhafaza etmektir. dikilmiş ampullü Aralık ortasında saksılar yaklaşık 10 ° C sıcaklık ve bağıl nem% 70-80 olmalıdır kadar - kök kütlesini artırmak için en uygun performansıdır. Bu dönemde onu kurutmadan nemli tutmak üzere çok önemlidir. yaklaşık 12-14 ° C sıcaklıkta sıcak oda çiçeklenme öncesi Yaklaşık üç hafta büyümüşsün lale yerleştirebilirsiniz en iyi yerdir.

Gelecekte evde zorlama kademeli öğretim çocuklarda gerçeği açığa bırakır. Yaprakları güneş ışınlarına karşı koruyan bir kaç gün içinde yapmak için. Bitkilerin yeşilimsi sürgünler - periyodik yaprak sprey için çok önemli olan uzun bir gövde ile güçlü bir bitki geliştirmek için 20 ° C'ye kadar, hava sıcaklığını arttırmak için bir sinyaldir. Son bir hile: çiçekleri daha uzun güzelliği sizi memnun, çiçekli zaman sera benzer bir teknoloji olur 12 ° C zorlamak lale için ortam sıcaklığını düşürmek için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.