ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasıl Lily bakımı için? Genel kurallar

Lily - Birçok bahçıvanlar tarafından sevilen ve saygı zarif bir çiçek. Bu çiçekler uzun bir geçmişe sahiptir: Uzun süs, tıbbi ve gıda amaçlı kullanılmıştır. Lily - masumiyet ve saflığın simgesi. Şu anda, bitki çeşitlerinin çok sayıda ve özellikle orada zambak bakım çeşitliliğine bağlı olarak farklı olacaktır. Daha sonra, en genel anlamda bitki ve zambak için bakımın genel kurallarına bahsedelim.

Nasıl zambak bakımı için: dikim ampuller

ampulleri seçerken, bazal plaka özellikle dikkat: hasar olmamalıdır. Hemen Malathionun bir çözüm ile onlarla alım anlaşması sonrasında, bu emme haşerelerden kurtaracak. Ekimden önce yeterli zaman önem gösterenler mümkün olacak olup olmadığı hakkında iyi düşünmek. Unutmayın: zambaklar bakımı için - süreç kolay değildir.

Zambak soğanları erken ilkbaharda alınıp buzdolabında torf ile bir çanta içinde saklanan. lahanası göründüğünde, zambakları tencere veya serada ekilir. açık havada bitki sadece don sonra gönderilir. Yerden Nakledilen ampuller.

Nasıl zambak bakımı için: Kendi tesisini yayılır

Eğer çoğalmaya varsa zambak, yeniden pot yaz sonu veya sonbahar başında bitki. Nakli ve zambak zaman bölmek önemlidir. Yeterince vitamin yoksa, o beş yıllık bitkiler çiçek az Not - Daha sonra, bu yüzden kazıp ve yeşillendirmek gerekir. kökleri zarar vermemek için çok dikkatli olmalıdır bitki kazıp. Hasarlı pullar, kaldırılır kökleri yıkandı, malatyon içinde, daha sonra kesilmiş ve toprağa ekilmiş daldırma.

Nasıl zambak bakımı için: Özellikler

besleyici ve geçirgen olmalıdır toprak ekim için. Ağır toprak ampulün çürüme ve tahrip olmasına neden olur. Lily taze gübre ve organik kökenli aşırı gübre tahammül etmez.

ama parlak ışık gibi Zambaklar, kısmi gölgede çok iyi yaşamak. Eğer güneşli bir yerde bitki toprak, bu ancak çok sık, bol bol sulanmalıdır. Uygun sulama rejimi normal büyüme ve çiçeklenme sağlayacaktır. Önemli olan güneşin iniş günün ilk yarısında mevcut olmasıdır. kökler tarafından bitkilerin su. Güneş yanığı veya botyris neden olabilir, yapraklar üzerinde su alma önlemek önemlidir. Kış aylarında çiçek saklıyorlar.

Nasıl zambak bakımı için: giyinme

Bahar olarak filizler toprağa sokulur kadar azotlu gübre. zambak yapmak odun külü altında birkaç kez naprotyazhenii mevsim. amonyum nitrat - filizi belirdiğinde, toprak tomurcukları ortaya çıkmasından sonra, Bordo solüsyonu dökülür. yaz ortasında bitki Potasyum-magnezyum ve beslenen üçlü süperfosfat.

sınıflarda anlamlı birbirlerine farklı yanı sıra farklı yerlerde gül ekimi olduğunu unutmayın. Örneğin, zambak oda gibi. Onun için bakım nasıl - Soru bambaşka, böylece bitki zarar vermeyecek çok dikkatli olun.

Böylece, şimdi gül bakımı için biliyorum. çiçekçide soğanları satın alırken daha fazla bilgi bulunabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.