ÇirkinlikBahçıvanlık

Ampelnye sardunyalar - pencereler ve balkonlar tasarımı için mükemmel bir seçenek

Sardunya - bitkiler tanınmış. Bunlar nedeniyle iddiasız, güzel canlı inflorescences ve uzun çiçekli dönemine popülerlik kazanmıştır. Bu bitkiler antik Yunanistan'da biliniyordu. Avrupa'da, onlar XVII-XVIII yüzyılda ortaya çıktı ve yirminci yüzyılda farklı şekil ve çiçek ve yaprak rengi var birçok farklı çeşidi olmuştur. bir asmak Downing türetilmiş sardunya da vardı. Yoğun yeşillik ve renkli taç çiçek kümeleri güzel bir çağlayan oluşturun uzun, kırbaç benzeri çekimleri ile öne çıkmaktadır. diğer türler pürüzsüz broşür tarafından da ayırt edilebilir itibaren (dik türler ergin lamina vardır).

Ampelnye sardunya fazla yetmiş çeşidi vardır ve hepsi bakımı için özel gereksinimleri vardır. Onları yeterince aydınlatılmış yer seçmek için şeyden önce, bu olmalıdır. En iyisi güney pencere uygundur, ancak çiçek düzenlemek ve Batı olacaktır. Diğer sardunyalar On hang-Downing çiçekli durdurmak ve hatta yaprakları kaybedebilir. Sıcaklık yaz aylarında yaklaşık 25 ° C olması ve kış aylarında değil 15oC olmalıdır. Sıcak aylarda, bitki Bu bol sulama gerektirir, ancak durgun su tahammül, bu nedenle tencereye iyi drenaj olduğundan emin olmak değildir. Yaz aylarında topraklar bitkiye her 1-1,5 hafta su daha iyidir kışın sürekli nemli olmalıdır. Yaprakları mümkün suya olduğu kadar az düştü tutun - daha ciddi hastalık çürüme gelişebilir veya neden olabilir. bitki ya da tavada veya kökleri sulamak için deneyin - böylece yapraklardaki nem alma önleyebilirsiniz. hang-Downing için sardunya ve spreyler gibi, bu nedenle mümkün olduğunca az bu tedaviler yapmaz - bitki sağlıklı olacaktır.

seçerken bir tencere çok büyük alır. kök ve kap duvarı arasında çiçeklenme uzatmak için 2-3 cm olmalıdır. Yere hang-Downing iddiasız sardunya. sargılar herhangi biri olabilir için karmaşık gübre potasyum içeriği yüksek olan. Yaz aylarında prosedürün düzenlilik - ayda bir kez, besleyerek kış aylarında kaçınmak daha iyidir. Bu bitki iki yılda bir gerekir repot, bu arzu edilir - baharda. Toprak turba küçük bir bölümünün eklenmesi daha iyi - bu bütünleşmesini hızlandırır bitkiler. gerekli değilse, sadece eski toprağı kaldırmak ve pota yeni artış ile değiştirebilirsiniz.

sardunya tohumlar ve kesimler ampelnye yayılır. tohum kullanılması - bir zahmetli ve karmaşık bir işlem, bu çok daha kolaydır bitkisel üreme. Dilimler kesimler gün boyunca açık havada kurutuldu, daha sonra bir karbon tozu batırılmış. kaynar su dökmek ve 20-25 dakika fırına: bu dekontaminasyon gerçekleştirilir, eşit parçaya, turba, kum ve toprak levha almak: Kir karışım hazırlanmıştır. Toprak soğuduktan zaman, iniş başlayabilir. Köklenme bir ay içinde meydana gelir. sık sık ilkbaharda ekilen bitkiler, yaz ilk çiçek üretirler.

güzelce istiyorsanız balkonlar, süslemeleri pencere, alp tepeye - bu sardunyalar hang-Downing uygun olacaktır. Bunun Bakımı olsa özellikle, ama değil zaman alıcı, ancak bu tür bitkinin görünümü, çiçeklenme döneminde çok güzel - uzun, renk - parlak. Onlar çok dekoratif bakmak. birlikte veya saçak olmadan Çiçekler basit veya çift, pembemsi kırmızı, beyaz, açık yeşil tonları, - tüm sardunyalar hang-Downing. Bu bitkilerin Fotoğraflar kapalı bitkilerin kimse kayıtsız sevgilisi bırakmayacaktır. zevkinize seçin ve keyfini çıkarın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.