ÇirkinlikBahçıvanlık

Frezya ev

Frezya kasatikovym için de geçerlidir. Bu Güney Amerika'da ev sahipliği yapmaktadır. dekoratif ve çiçekli bitkilerin yaklaşık 20 türü vardır.

Ancak saksı bitkileri gibi hibrid frezya (Freesia hybrida) büyütüldü. Geniş bir doğrusal dar 20 cm uzunluğunda, yaprakları ve 2 cm olan yüksekliğindeki bu bitki 50-60 cm. Freesia odası uzun çiçeklenme sapı de vardır ve yaklaşık on çiçekler. Onun huniden çiçekler, çok kokulu (müge kokusu anımsatan) 6 cm çapında, ve onların rengin şekli çok farklıdır: kırmızı, sarı, beyaz, mor, menekşe tüm tonları.

Bitkilerin yaprakları diğer durumda bir desteğe bağlı olması gereken normal formu korumak için, onlar kırdı asılı ve çalı çirkin bakacağız.

Biz neyi bakımda bahsedeceğiz Bu yazıda frezya eve ihtiyacı var. o yetiştirilir önce bu nedenle oldukça kaprisli bitki, gereksinimleri bunun listesinde hakkında bilgi almak için gereklidir - Bu hemen Frezya unutmayın. Aslında, işte buradalar.

Frezya: Evde büyüyor. bakımı Temel İpuçları

Yer, bakım ve sıcaklık. Evde büyüyen sezon frezya sırasında 20 ila 25 derece arasında bir sıcaklık aralığında yer almalıdır. Bitki solar zaman aynı solmaya bırakır ve kalıp olarak, kuru, kesilmelidir kaynaklanmaktadır. dinlenme bir an gelir, çünkü aynı dönemde, sulama, azaltılmalıdır. Sadece ara sıra toprağı ıslatmak gerekir ve bir ay içinde ya da sadece o an yeni ampuller oluşmaya başlar çünkü evde iki frezya, kuru ve sıcak bir yerde tutulmaya devam edilmektedir. Daha sonra ampuller yerden kontrol etmek ve 15 derece (değil mahzeni ve buzdolabında) arasında bir sıcaklıkta iniş önce bunları saklamak gerekir.

Aydınlatma. Frezya oda hiçbir gölgeleme ile parlak güneş ışığı ihtiyacı vardır.

Nem. bitki nemli hava düzenli ilaçlama, özellikle sıcak yaz günlerini gerektirir tercih (ve, frezya gölge yapmak gerekir püskürtme sonra aksi takdirde yanacak için bir şansı var).

Sulama. frezya eve çiçekli ampullerin çimlenmesi sırasında bol sulama ve sulama ihtiyacı sırasında ılımlı değil, aynı zamanda düzenli olmak zorunda. ampuller kolayca bozulabilir olduğundan, pota aşırı nem ve rutubetin kaçınmak gerekir.

Gübreler. Frese büyüme tomurcukları ve çiçeklenme görünüm dönemlerde döller gerekir. Mineral iki haftada gübreleme ile bitki döller. gübre itibaren mükemmel Kemira paketi frezya için. Bu tesis, fosfor ve potasyum tanıtılması da çok duyarlı: su ve 3g litresi başına 2g, sırasıyla. Ve nitrojen ilk aylarında (2 litre su başına gram) veya frezya kompleks gübre elde eklenebilir. Sadece sulama çiçeklenme sonrası da tamamlandı.

Toprak. Oda frezya alışveriş için eşit miktarda ve tabaka humus toprak alarak ve küçük bir kum eklenmesi, şişkin toprak karışımı uygulanır ya da kendi hazırlamak edilebilir. tencerenin alt zorunlu rot ya da su durgunluk fazladan olmayan ampul bitkilere drenaj ve drenaj delikleri tabakasına sahip olmalıdır. toprak eklenmiş ve biraz edilebilir kömür. Evde frezya çok büyük bir pot ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Sadece sıcak bir odada duruşma öncesi gözaltı tesislerinde sonra, her yıl - frezya Nakli. bırakarak kriteri soğanlar nakli zaman en iyi, küçük ve sert atılmıştır. humus, tabaka, turba toprak ve kum ya da ampul için zemin hazırlamak: nakli için toprak.

Üreme. tohum veya ampuller Frezya tarafından yayılır. Tohumlar bu durumda, çiçekli sonbaharda ortaya çıkar ve 10 ila 15 gün aralığında tohum çimlenme turba gevşek toprakta Mart veya Nisan ayında dikilmelidir. ampul dikilmiş, bu yaklaşık 5 cm derinlikte toprağa hepsini gömme, orta ilkbaharda yapılmalıdır. Frezya ev çok kolay çoğalır, kızı soğanları ve tohumlar tüm yıl dikilebilir. Yoğun gelişme, büyüme ve çiçekli güvenli frezya bakımı için temel koşul ışığın yeterince büyük miktarda olduğu zaman.

Büyüyen frezya ev - mükemmel çözüm! bakımda olsa o biraz kaprisli, ama onun çekicilik ve lezzet ile çok memnun bu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.