ÇirkinlikBahçıvanlık

Redcurrants. Seçim Ural sıralar

Kırmızı kuşüzümü Avrupa ve ABD'de büyük miktarda yetişir, ama bizim amatör bahçıvanlar oldukça tuhaf görünüyor ki, ona yeterince dikkat etmezler. Bu kültür dayanıklı ve çevreye olumsuz koşullara dayanıklı, çok verimli olduğunu. Bitkiler, çeşitli hastalıklardan daha az acı: Diğer kuş üzümü ile karşılaştırıldığında, bunlar kitlesel yayılmış sağlayan tomurcuk akarı zarar vermeyen en az.

Açıklama kültürü

Frenk üzümü meyveleri yaşındaki şube bazında püsküllü oluşturulur. Böylece, kalıcı meyve vermenin için bitki aksine iskelet dalları gerektirir frenk üzümü, bir yıllık büyüme oranları sürekli değiştirilmelidir. Mahsul artık iskelet dalları ve bütün bitki uzun yaşamak korudu, oldukça uzun verimliliğe sahip buketnye dallarda olgunlaşır. kırmızı kökleri üzümü bitkisi her zaman yeterli nemi tüketmek sağlayan derinlemesine içindedir. Bitki kültür ışık kompozisyon topraklarda gerekli. Kırmızı kuşüzümü ağırlıklı samoopylyaema vardır. Ama daha yüksek verim elde etmek için, farklı çeşitlerinin bitkiler bitki gereklidir. Beyaz üzümü - kırmızı bir çeşittir, aynı şekilde yetiştirilir, daha az bakıma ihtiyacı. Meyveler jöle ve meyve suyu yapımında kullanılır. Onlar daha narin bir tada sahiptir.

dikim için yer seçimi

Bu nötr veya hafif asidik topraklarda çalılar bitki için en iyisidir. Zemin yeterli potasyum içeriyorsa, frenk üzümü, don ve hastalıklara dayanıklıdır. dut bitkileri çiçekleri çevreye hoşgörülü, bu yüzden karanlık alanlarda, kuzeye doğru olan binaların duvarlarında, dikilmiş, ancak yer güneşliydi ziyade o edilebilir. Ayrıca önemli olgu, redcurrants yetişir nerede, soğuk havanın durgunluk vardı, o var.

notlarının Açıklaması

Kırmızı üzümü çeşitleri "Hollanda" oldukça geç, cesur, zararlılara dayanıklı. Bush başına 3-4 kg verimi.

Kırmızı "Gazelle" üzümü çeşitleri ve dayanıklı. ortalama olgunlaşma dönemi genellikle 10 Temmuz karşı bitkiyi bozmaz külleme neredeyse hiç istila antrakosiz. Bu yüksek verimlidir meyve çeşitlerinin stabil erken ortaya çıkmasıdır. Kompakt çalı maloraskidistym büyüyen Kırmızı üzümü çeşitleri "Gazelle". Yaprakları kösele, koyu yeşil renklidir. Kırmızı meyveler, boyutsal, büyük, her dut ortalama iyi tat, 0.7-0.8 gram ağırlığında. Bu çeşitlilik, özellikle kesmek için gerekli değildir, o büyüyen koşulları talebiyle değil, gösterişsiz. İyi çarpar yeşil ve odunsu kupürleri.

Kırmızı üzümü çeşitleri "Viksne" çok cesur, üretken, çilek koyu kiraz renginin erken, büyük, ortalama ağırlığı 0.7-1.0 gram olgunlaşır. Onlar tatlı ve ekşi çökmeye yok tadın. Eğer yüksek kalitede mahsul toplamak için izin verir ılımlı yaprak bitlerinin yenilgi.

Kırmızı üzümü çeşitleri "Ural Dawns" geç olgunlaşma bahçıvanlar arasında çok popüler. Bush'un ortalama yüksekliği, yan-yayma. Meyveler parlak kırmızı renkli, orta boy vardır. tatlı, küçük kemikleri tadın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.