ÇirkinlikBahçıvanlık

Petunya melez - popüler bir çiçek

Petunya kentsel sokakların, tatil köyleri, yanı sıra özel bahçeleri tasarımında en popüler çiçek haline gelmiştir. Uzun ve bol bol çiçekli, büyüyünce çiçek güzel dekoratif renk ve şekiller sonsuz sayıda bulunduğundan bu bom, tesadüfen değil geldi, bu iddiasız ve cesur olduğunu.

öykü

200 yıl önce, petunya, Güney Amerika'dan ithal, Avrupa'da ortaya çıktı. Bunlar, huni biçimli ve çeşitli renklerde, çiçek basit bahçıvanlar tarafından alınan, ancak onları tamamen tatmin değildi. 100 yıl sonra, bitkinin daha popülerlik tespit petunya melez, yetiştirilen olmuştur.

tanım

Petunya dik veya sürünen, düşük çalılar (20-70 cm) tarafından büyür. Son derece farklı ve çiçeklerin parlak renkli birçok tonları vardır. Bu kendinden renkli veya alacalı olabilir. Petunya melez daha iyi çiçekler vardı - onlar büyük, havlu, zarif renk oldu. Aynı zamanda bitkilerin çiçeklenme Burçlar, renkli kapakla kapatılmış ve bütün yaz solmaz. marjinal topraklarda yetişen, güneşli yerlerde, iyi tolere yetersiz sulama seviyorum: Aynı zamanda onlar için bakım kolaydır.

yetiştirme

Bu bitki çok yıllık, ama genellikle bir yıllık olarak yetiştirilir. olarak yetiştirilen Petunya fideler büyüme mevsimi boyunca çiçek açmadan önce 70-75 gün sürer ve olmalıdır yaz başlangıcı balkonlar, caddeler, parklar, bahçe araziler süslemek için. Melkotsvetkovye çeşitleri tohum tarafından yayılır. Mart ayında, minik tohumlar kum ile karıştırılır ve eşit fideler için seçilen alana yayılmış bulunmaktadır. bahis ortaya çıkması 5 cm fidelerin arasındaki mesafe bırakarak, gerçekleştirilir sonra. Haziran başlarında fideler hesaplama alanı 20x30 cm, her sağlayarak sabit bir yerde toprağa yerleştirilir. Terry çeşitleri kesimler tarafından yayılır (tohum kalitesi havlu artan zaman% 40 kayıp). büyüyen çiçekler için Arsalar kumlu veya tınlı toprak ile, güneşte olmak zorunda. Sulama çoğunlukla sadece büyüme başında, ılımlı arzu edilir. çok azotlu gübre fazlası ile dikkatli bir şekilde taşınan Gübreleme yaprakların bol büyüme başlar, ancak çiçeklenme kötüye.

Terry asmak-Downing

Petunya, Brezilyalı kökenleri olan dünyada kök almıştır. "Tütün" anlamına gelen "Petunia", verilen isim. çiçekler, varlığında veya lezzet yokluğu çalı yüksekliği, boyutu ve şekli farklı Bu bitkinin 25 türü vardır. Bütün bu çeşitlilik, basit bir çiçekten elde edilen ve bir petunya melez vardır. Bu tür ve çiçekçiler ve peyzaj tasarımcıları ekledi. Özellikle dekoratif petunya çiçekler (yukarıda) 2 kat daha fazla olan - 8-11 cm çapında ve genellikle çift için. Parlak boyayarak hemen hemen tüm içeren renk spektrumunu. Ama türlü petunya melez - Bir termofilik, büyümeye ve bakımı zordur. Bu en sık bir saksı kültürü olarak kullanılır. bol renkli çiçeklerle kaplı uzun filizler vardır Çok güzel basamaklı petunya, dahası, yağmur ve rüzgara dayanıklıdır. Bu tip için idealdir balkonlar, dekorasyon sundurmalar, verandalar ve pergolalar, caddeler boyunca tencerelerde harika görünüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.