KanunDevlet ve hukuk

Geçici oturma izni: nasıl alınır?

vize ya göç kartının temelinde ülkemizi ziyaret etmiştir Bütün yabancı kişiler, artık 90 günden daha Rusya Federasyonu topraklarında kalmak için fırsat var. Bir kişi bu süreden daha uzun süre kalmak planlıyorsa geçici oturma izni almak için gereklidir. Tek istisna bireysel istihdam amacıyla gelip izin sahiptir durumlar olarak kabul edilir.

Böylece, geçici oturma izni başka bir ülkenin vatandaşı vatandaşlık veya alındığı ana kadar Rusya topraklarında bulunma hakkı, devlete bir izin vardır ikamet. Normalde bu belgenin üç yıllık bir süre için verilir. Buna ek olarak, büyük ölçüde ülkedeki kalış yasallığı konusunda düzenli kontroller beri, bir yabancı hayatını kolaylaştıran tasarım tescili, temelidir.

izin almak için neden varlığı olarak kabul edilir akrabalık Rus vatandaşlarla. yakın akrabaları arasında, örneğin, bir kocası veya karısı sayılabilir. Orada iyi bir neden olduğunu ve belge hala gerekiyorsa, şans kota denir, yürürlüğe girer. Her yıl hükümet Devlet otoritesi verebilir izni sayısını sınırlıyor bir kota koyuyor. Her durumda, yabancı uyruklu tescil prosedürü oldukça uzun zaman alır ve bir demir sabır gerektirir emin olmak için hazırlanmalıdır.

Böylece, Rusya'da geçici ikamet izni, tam bir fiziksel muayene yardımı olmadan mümkün değildir. Biz şüphesiz kozhven-, narko ve ait olduğu çeşitli tıbbi kurumlarda testlerden, bir sürü geçmek zorunda TB dispanserleri. sağlık yönetimi konularında nihai sonuca analizlerinden elde edilen sonuçlara göre. Genellikle yalnızca belirli saatlerde ve sadece hafta bir gün onu alabilirsiniz dikkati çekiyor. İletişim aksi takdirde sertifika kabul edilmeyecektir olasılığı vardır, yalnızca idari bölgesinde olan tıp merkezleri gereklidir.

Geçici ikamet izni yabancı vatandaş ve ilgili bir açıklama ve belgelerin tam bir paket değerlendiren Federal Göç Servisi, verir. Kuyruk ve yorucu bekleme saatleri önlemek amacıyla devlet ajansında randevu önceden önerilir. Ayrıca, zorunlu olduğu devlet ücreti ödemek FMS hizmetler için ödeme bir tür olarak görür. ücret genellikle az 1000 ruble olduğunu. Size atandı müfettişi, alma gününde, çevirinin, noter tasdikli doktor raporu, ödeme görevleri için bir çek ile pasaport kopyası elinde olması gerekir. Ve tabii ki, yakın bir ilişki veya belge elde etmek için diğer gerekçelerle varlığını kanıtlayan belgeler istenecektir.

Sonra yukarıdaki manipülasyon beklemek. olumlu bir sonuç ile Rusya Federasyonu geçici ikamet izni üç aylık bir süre sonra (Göç Servisi kabul edilecektir başvurunun bu süre içinde) mümkündür olsun. Sonra güvenle ikamet yerinde pasaport dairesine başvuruda bulunabilir ve kayıt sorunu. Aslında, geçici oturma izni, yabancının pasaportuna düzenli damga olmakla bunun için çok çalışmak zorunda kalacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.