SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Viral konjonktivit - Hastalığın tanımı

konjonktivit konjonktiva iltihabı tanısı konmaktadır. Bu saydam dış muhafaza, iç kaplama kısmı, göz kapakları ve sklera.

Viral konjonktivit genellikle soğuk algınlığı, boğaz ağrısı sırasında veya üst solunum yolu enfeksiyonu sırasında görünür.

Hastalığın bu tür çok yaygındır. Viral konjonktivit genellikle bir salgın haline gelir. Hastalık çok bulaşıcı olduğu için bu gerçekleşir. Viral konjonktivit genellikle birçok bulaşıcı hastalıklara eşlik eder.

Ana patojenler

150'den fazla patojenik vardır insan virüsleri, bir form veya başka bir etkileyebilir görme ve viral konjunktivit neden olur. Örneğin, göz hastalıkları bir faringokonjunktival ateş veya epidemik konjunktivit gibi 1889 yılında tanımlandı. Fakat buna rağmen, adenovirüs doğa XX yüzyılın başlarında 60-ler sadece kurulmuştur. Bazı göz hastalıkları son zamanlarda tanımlanmıştır. Örneğin, Afrika'da, 1969-1979 gg. Bir pandemik salgın hemorajik konjonktivit yoktu. Bu durumda etken madde pikornavirüs grubunda bulunan, enterovirüs-70 idi.

Gözün patoloji epidemiyolojisi açısından so-posta güvenlikten endojen dokuyu etkileyen önemli bir rol herpes virüsleri oynarlar. Adenovirüsler aktif 1952'den beri incelenmiştir.

Bugün insanlarda işaretlenmişlerdir 28 olan bu grup, içinde patojenlerin fazla 45 türleri belirledi. Faringokonjunktival ateş serotip A-3 ve A-7 ve epidemik keratokonjonktivit neden - serotip A-8.

Tüm adenovirüsler çok-katlı epitel hücrelerinin çekirdeğinde, ortak bir antijen olan ve 60-85 nm'lik bir boyuta sahiptir. adenovirüs çekirdek iki-şeritli DNA oluşur. Bunlar göz damlası da dahil olmak üzere tıbbi çözümlerinde çok iyi hayatta. Bunlar 0,5 ila% 1 kloramin çözeltisi ve% 5 fenol çözeltisi devre dışı bırakılır.

Viral konjonktivit - semptomlar

Hastalığın başlıca belirtileri şunlardır:

- Gözün kızarıklık;

- Güçlü bir sulu gözler;

- Göz tahrişi;

- Bir gözün diğerine yenilgi hareket eder.

konjonktivit herpes

Hastalığın yaygın bir form herpetik konjonktivit olduğunu. Bu göz iltihabı herpes simpleks virüsünün neden olduğu. Çoğu zaman bir viral olduğu çocuklarda konjonktivit. Virüs bir gözünü etkiler. Bu hastalıkta çok yavaş ve uzun bir süre için ortaya çıkar. Çoğu zaman, göz kapağı deri döküntüleri üzerinde hastalık sırasında herpetik veziküller şeklinde görünür.

nezle ve foliküler konjonktivit herpes bir form vardır. Bu formlar genellikle çok kolay ortaya çıkar. Hastalığın sırasında gözün az miktarda yapışkan sıvının vücuttan atar. Bazen ekli bakteri florası eğer deşarj irinli olur. Ve gözün konjonktiva neredeyse kırmızıdır. kabarcıklar foliküler formunda sırasında konjonktiva üzerinde oluşturulur.

en şiddetli olarak kabul edilir bir keseli-ülseratif formu da vardır. Bu hastalığın seyri sırasında konjonktiva oluşan ülserler, ince bir film ile kaplı. Ayrıca güçlü gözlerde sulanma ve parlak ışıkta yanma hissi gösterir.

önleme

Viral konjonktivit olarak aşağıdaki kurallara uygun olmalıdır:

- dokunma ve enfekte göz ovmak gerekmez;

- Sıcak, sabunlu su ile sık sık ellerinizi yıkayın;

- Herhangi bir parçacık gözlerinin içine alır dışarı floş. Bu, yeni ya da kağıt havlu ile ıslatılmış bir pamuk bez ile yapılmalıdır;

- gözler için kozmetik uygulamak;

- Göz kullanmayın enfekte ve sağlıklı gözler için aynı anda düşer;

- başkasının kontakt lens takmamaya (kullanmamayı ve dönemde onların hastalığını arzu değildir);

- Başkalarının havlu kullanmayın;

- deterjanla sıcak su içinde çamaşır yıkamak için;

- Göz prosedürünün uygulamasından sonra iyice ellerini yıkamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.