MaliBankalar

Bankacılık faaliyetlerinde faaliyet gelirleri

İşletme gelirleri, kuruluşun varlıklarının, varlıklarının, diğer şirketlerle ortak faaliyetlerden sağlanan fonların satışından elde edilen kârı ve sermayeye yapılan yatırımlardan elde edilen faiz gelirini de kapsar. İstisnalar, bu gelirin işletmenin ana faaliyeti olarak kabul edildiği durumlardır.

Bankacılıkta , faaliyet gelirleri çoğunlukla özel operasyonlar yürütmekten gelir. Örneğin faiz, bireylere veya tüzel kişilere verilen krediler veya krediler için yapılan ödemeler ve bankalararası kredilerdir. Bu gibi gelirlere, bankanın, bir hesabı açma veya kapama prosedürü ve yönetimine küçük bir ücret ödediği fonlar atfedilebilir. Unutmayın ki kredi kuruluşları danışma faaliyetlerinde bulunmaktadır ve bazıları kârı "işletme geliri" kalemi içerisinde yer alan leasing, trust ve faktoring işlemlerini oldukça aktif bir şekilde yürütmektedir. Buna ek olarak, bu grup, devletin menkul kıymetlerini ve hazine bonolarının yerleştirilmesi ve satışı, onlara kredi sağlanması gibi devletin hizmetleri için ödeme olarak alınan parayı içerebilir.

Muhasebe raporlamasında, işletme geliri, belirli bir süre içindeki türlere göre yansıtılır, kural olarak bu süre çeyrekten fazla değildir. Onlar "gelir" hesap toplamak ve daha sonra bankanın karını mahsup. Bu hesapta, kredi kurumu hesabındaki tüm işlemler, faiz hareketleri ve diğer faaliyet gelirlerinden olmak üzere iki büyük gruba ayrılmıştır. Uzmanlar, faaliyet faaliyetlerinden elde edilen gelirlerin piyasa içindeki bankanın konumunun etkinliği üzerinde değerlendirilebileceğini savunuyorlar. Böylece, bu türden daha çok kazanç, kredi piyasasındaki para piyasasındaki pozisyonunu daha istikrarlı hale getirir.

Yurt içi bankalar gelir tablosunda gelir ve gider kalemlerini faiz, diğer faaliyet, komisyon ve öngörülemeyen işlemler kriteri ile sınıflandırmayı tercih etmektedirler. Bu sınıflandırma, uzmanların , bankacılık faaliyetlerinin hangi alanlarda iyileştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu ve hangi yeniliklerin gerekli olduğunu ve yeterince yüksek seviyede olduğunu görmesini sağladığı için etkili kabul edilir.

İşletme faaliyetlerinden elde edilen kar miktarını bulmak için, ilgili giderlerin toplamını "işletme geliri" kalesinden çıkarmak gerekir. Bu maliyetler, bankanın mevduat işlemleri, satılan menkul kıymetler ve diğer varlıklara ödenen faiz, negatif kur farkı, kredi kurumunun sigorta fonlarına öngörülemeyen giderlerden kesilmesi veya riski karşılamasıdır. Devlet organlarına, bütçesiz fonlara ve her seviyedeki bütçelere bazı vergilerin ve vergi dışı ödemelerin ödenmesi de mümkündür.

Kural olarak, işletme geliri dış faktörlerin etkisi altında oluşur, diğer bir deyişle toplama ile karakterizedir. Etkinin dış etkenleri, ülkenin uluslararası arenadaki siyasi ve ekonomik durumu, belirli bir bankanın rekabet gücü, müşterinin ihtiyaçlarını tatmin etme derecesi ve çok daha fazlasını içerir. Herhangi bir ticaret girişiminin temel amacının etkin bir şekilde işleyişi ve başarılması için (ve bir istisna değildir) - karları en üst düzeye çıkarmak için, işletme faaliyetlerinden gelir ve gider kalemlerini düzenli olarak analiz etmek gerekir. Buna ek olarak, planlanan tahminlerin hazırlanması ve raporlama dönemi boyunca onlara bağlı kalması gerekir. En önemli faktör, her iki tarafa da uyacak kaliteli bir fiyatlama politikasının hazırlanmasıdır: tüketici grubu ve kredi kurumu başkanları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.