Sanat ve EğlenceLiteratür

Masal - bilgelik depo

Ezop - İlk fabulist. masal - bir tür edebi tür, bir lirik epik yönü vardır. Genellikle insan ilişkileri ve alegorik biçimde eylemleri tasvir ettiği manzum bir öykü şeklinde gerçekleştirilir. fabl ana aktörler insanlar ve hayvanlar hem hizmet edebilir.
Antik Yunan fabulist Ezop fabl gibi alanlar kurucusu olduğu inanılmaktadır. Ama "Ezop Masalları" - bu oldukça eski Yunan şair akla gelebilecek her satirik konular atfedilen kolektif bir görüntüdür. Tarihsel olarak, bu hikayeleri 15-10 yüzyıllarda başlayan toplandı. ve 4-3 yüzyıllar ile biten. M.Ö.

"Ezop Masalları" - da nispeten geç kuruldu özel "Ezop dili", yaratma temelidir, sadece hikayeler deposudur. Bu terim hikaye okuyucu masal tahmin gerekir örtülü anlam içerir anlamına gelir. Başlangıçta, masal alt metni bilmiyordum. Onlar insanların basit argo yazılmıştır. Rusça ilk masal küfür kullanılarak ilkel hece tarafından yazılmıştır. IA Krylov ilk Rus fabulist olduğunu. Bu Ezop ve La Fontaine eserleri ile okuyuculara tanıtıldı kim odur Savaş. Onların kreasyonları, sadece Rus dili kaydırılır, ama aynı zamanda yüceltilmelidir değil. IA Krylov mahkemeye düşük tarz masal kaldırdı. 1808 yılında yazarın ilk koleksiyonunu yayınladı. O baskıdan çok dayandı. Yazar, gerisini ödünç Sadece 30 denek kendi kalemiyle aittir. ulusal karakter gösterilmiştir edildiği öyküleri çoğu çeşitli Avrupa dillerine tercüme edilmiş.

masal - yaşamın bir öğretmen

fabl ana karakterler - taşıyıcıları olan hayvanların insan nitelikleri. insanlar bazı özellikleri harakteroobrazuyuschie atfetmek değil sadece insan hayvanlar tarafından işlenen eylemler, aynı zamanda insan tiplerinin kişileştirme, farklı karakter, işin ana fikri ortaya çıkar. "Bir maymun gibi huzursuz ve anlamsız bir hindi, gibi aptal bir eşek, gibi inatçı olmayın," - Bir masal diyor. Hayvanın görüntüsü yoluyla gerçekleştirilen eğitimin Bu eleman,. Bu fabl en önemli özelliğidir. Okul programı Ivan Krylov, kDUshinskogo Leo Tolstoy, Mikhalkov ve diğer bazı yazarlar çalışmaları yer alıyor. Birçok ifadeler bir atasözü olarak kullanılmaktadır. "Elephant adlı bir şey fark etmedi," "sadece" açıldı A tabut "Bir Vaska, evet yiyor dinler" - çoğu ünlü.

sanatsal ifade ve duygu yoluyla, çocuğun üzerinde güçlü bir etki yaptığı yüksek sosyal ve formu beri çocuklar için Fabllar, büyük bir eğitim değere sahip ahlaki ilkeleri.

Çocuklar için Masalları. eğitim rolü

daha basitten karmaşığa itibaren, kolay bilinmeyen bilinen dan, zor, o bir çocuk. Bu didaktik temel ilkeleridir.

masal - eserin dil açısından değil, aynı zamanda bir çocuğun ahlak eğitiminde sadece bir depo, okuma materyali, genelleme ve sonuçlar çıkarmaya yeteneği, hem de gerçekliğe masal içeriğini aktarma özelliğini kavramaya derinden yeteneği.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.