Sanat ve EğlenceLiteratür

Ne Derzhavina işçilik "itiraflar" yansıyan yönleri. ana tezler

Biz Gavriile Romanoviche Derzhavine (1743-1816 gg.) hakkında konuşmak, O ismi Rus şiirinin doğum ile ilişkilidir birlikte olduğunu belirtmek gerekir. Önce açık, ulusal ve anlaşılır bir dille şiir yüksek tarzını değiştirdi. Derzhavin deha Puşkin'in sonraki tüm nesilleri getirdi. Şiirlerinde, o lirik olarak duygu, düşünce ve deneyimlerini ifade etmek korku ve acı olmadan açıkça başladı. Bunun çarpıcı bir örneği, onun şiir "Tanıma", Derzhavin 1807 yılında kariyerini ve hayat yolunun günbatımı altında yazmıştır.

Vatan Sadık oğul

hesabına Şiirsel çalışmalar yüzden Derzhavin stillerini değiştirebilir, küçük bir miktar değildi ve bazen "Felicia" olduğu gibi, örneğin, bir övgüdür bir hiciv, öven anda alışılmadık tek parça, onları birleşmiş. Derzhavina işçilik "itirafı" yansıyan tarafı: söz konusu ilgilenen beri Ama şimdi, o değil? Bu, aslında, çalışmanın anlamını taşır edilir çok sembolik isim kendisi geliyor. Ne şiirsel kelimenin büyük usta itiraf karar verildi? Ve bu hayat yavaş yavaş azaltmak ve şimdi o onun sanatsal kariyerini Özetle zamanıdır.

itiraf "Derzhavina yansıyan eli işçiliği" konu üzerine argümanlar yana "?", Şair gerçekten taklit ve ikiyüzlü olmak mümkün olmamıştı olarak o temiz vicdanın yaşadığı bu işin tanınan dikkati çekiyor. aslında, çok, tabii ki, o her erkek gibi, günahsız değil, ama o içtenlikle tüm bu onun vicdanım dürüstçe söyleyebiliriz kabul, onun doğasında içkin değildi daha arzu iyi olması o da vatanı ve halkı görev yaptı. Onun dava parladı eğer kendisi bir yıldız düşünmüyoruz ve onun başarıları ve övünen hiç yoktu.

Hangi yönleri Derzhavina işçilik "Confessions" yansıyan

Derzhavin Tanrı'dan hediye edilmiştir. gazel krallar Committing, o çünkü kendi kişisel faiz veya kazanç yapmadım ama onlardan inandı ve zamanda onlar tabii ki, mükemmellik yüksekliği vardı ve düşünce çünkü sadece, onları ibadet olamazdı. Ama o övgü sadece egemenlerin gazel, aynı zamanda büyük bir generallerini seslendirdi. Derzhavin soyundan geleceğine inanıyordu.

"Itiraf" o durumda boşuna ve gereksiz harcanan çok zaman, onların şiirlerini adamış lüks sosyal etkinliklere ve kadınları sevdiğini, onun eksiklikleri hakkında diyor.

Derzhavin Gavriil Romanovich

Herkes gibi, Derzhavin hayatımın ve inişli çıkışlı oldu. o zaman vicdanına göre hareket ettiğini olarak onu da geçer suçu değildi inanmaktadır çünkü açıkça o bütün güçlü ve zayıf yönler ile, utanılacak bir şey olmadığını belirtti, o kınama korkmuyor. o inşa etmedi kendini Münafıklar, fiyaka yapmak yoktur ve felsefe yoktur. Belirli bir aşamada, yine de idealist dünya görüşü, ama hayat Ancak yakında düzeltmeler yaptı ve bir süre sonra dünya daha farklı olduğunu fark etti. Genellikle insanlar mükemmellik için kendi yetenek ve bağlılık için değerli ve toplum, parlak ve mali güvenlikte durum için değildir.

Sonuç

Kendisi hakkında, o parlak değildir ve her zaman aklında olan Allah'a tarafından söyledi. Derzhavin bir monarşist ve Avrupa devrimci freethinking zenginleşti her zaman bu görüşlere ve sadece bir defada uyulması.

O da büyük bir vatanseverlik ve Rus askerlerinin kahramanlığı her zaman Rus devletinin tarihinin anısına ölümsüzleşmiş gerektiğini yazdı. Son olarak, teması o zenginliği ve havalı hor ifade ve elleri gücü ve parayı konsantre edilmiş olanlar gıpta etmediğini" itirafı "el becerileri Derzhavina yansıyan söylemeliyim ne". Onun yüksek pozisyon kendi bencil amaçları için kullanılan soylular zaman o da sessiz kalamazdı.

bu sadece bir rağbet ve saygı mahkeme haline değil, aynı zamanda büyük bir siyasi kariyer yapmak başarmış olarak, bu konuda çok şanslı kendisi Derzhavin. o başkalarının bile düşünmeye korkuyorlardı ne yüksek sesle kadar ifade olmasının nedeni bu aslında.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.