Spor ve SağlıkEkipman

Bisiklet tekerleği - en önemli parçalarından biridir

Bisiklet tekerleği - En önemli bisiklet parçalarından biridir. tam yük varsayar ile gibi, çerçeve daha az önemlidir.

Ayrıca, tekerlek kendisi oldukça küçük ağırlığında olduğuna dikkat ve bisikletçi kilogram onlarca ağırlığında olabilir edin. Bu nedenle, bisiklet tasarım artmış bir stabiliteye sahip olmalıdır.

Buna ek olarak, bisiklet tekerleği farklı yönlere yönlendirilmiş ve yol çeşitli bozuklukların neden olduğu şok yüklere dayanabilir olmalıdır. Bu parçanın çağdaş gelişmelere sayesinde çok güçlü ve hafif hale gelmiştir operasyon sırasında farklı ve güvenilirliği.

Modern bir bisiklet tekerleği tasarımı, pek yirmi veya otuz yıl önce olanlar ile karşılaştırıldığında, temel yapısı itibariyle değişti. Tipik olarak, konuşmacı, jant, merkezi ve lastiğin odasını içerir. Modern bisiklet oluşturmak için kullanılır Tüm çekişli, kendi özellikleri vardır. Bunlardan en önemlilerinden biri olan ve olmaya devam tekerlek boyutu (lastik ve jant). Örneğin, yol bisikletleri büyük tekerlekleri var. Sonuçta bisikletçiler karayolu üzerinde yüksek hızlara geliştirmek gerekir ve ürün bu tür bisiklet bu onlara yardımcı olur. Ayrıca, büyük tekerlekleri yüksek engellerin aşılmasında faydalı olabilir. Ama aynı zamanda, küçük bütün yapı daha kompakt olmasını sağlayacaktır. düzensiz yollar aşılır iken küçük çaplı jantlar gücü artmıştır.

Yüksek kaliteli bisiklet tekerleği, daha doğrusu Tüm boyutlar, onun jant tüm tanınan uluslararası standartları karşılar. Onlar boyutunu değil, aynı zamanda onlara vyschityvaniya sırasını sadece belirler. Bu durumda, örneğin, dikme ağız çapı boyutu kapağın olması gereken bir yerde meydana gelir. Ölçümler milimetre veya inç olarak gerçekleştirilmiştir. Boyutlar Modern bisiklet tekerleği yirmi 20-8 inç değişebilir sahipti. ortaya çıkan kent modellerinin küçük karakteristik. En büyük - Yol ve yol bisiklet için. Bizimle en popüler ürün - dağ bisikleti - tekerlekler genellikle yirmi altı santim.

Ayrıca, önemli bir bileşeni bir lastik tekerlek olduğunu. Şimdi piyasada benzer kauçuk ürünleri büyük sayı. hariç aralarındaki temel fark, tabii ki, kalitesi - bu sırt ve lastiğin fiziksel boyutu. Tüm boyutlar, uluslararası standartları karşılamak için var. Buna ek olarak, aynı zamanda tüm kamera üreticileri takip etmek zorunda.

Bu şaşırtıcı değildir büyüklüğü nedeniyle - çok önemli bir parametre. O yolda tüm bisikletin davranışlarına bağlı ilk etapta onlardan olduğunu. Onları konfor değil aynı zamanda bağlı olacaktır dan dolayı nedenle, belirli bir araç seçerek, tekerleklere yakın ilgi, daha da önemlisi - Güvenliğiniz. Buna ek olarak, iyi seçilmiş ayarları hoş bir eğlence haline binmek çevirmek için yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.