BilgisayarlarEkipman

Gamepad ve joystick - bir ve aynıdır?

bilgisayar oyunlarının kapsamı her geçen gün büyüyor. Piyasadaki ziyaret ve herkes olmak hayali yerlerin fantezi dünyaları atılmak için izin daha yeni ve zorlu projeler vardır. tamlık dalışlar için bazı video oyunları özel bir denetleyicisi gerektirdiğini - joystick. Bu, tüm dinamiklerini hissetmek ve yeni duygular ulaşmasını sağlar. Ama herkes belirli kontrolleri anlayan ve sık sık karıştırmayın.

Joystick veya gamepad

Bu cihazlar tamamen farklı bir yapıya ve amacı olmasına rağmen joystick çok sık bir gamepad ile karıştırılmaktadır. Gamepad - kilit uzaktan kumanda. Manipülasyon oyun karakterleri düğmesine basarak, özel bir "sopa" döndürmek ve hatta manipülatör konumunu değiştirmek. sunulan ekipman tüm modern video oyun konsolları kullanılan ve çok yönlüdür - Eğer oyunların herhangi zevk verir.

Buna karşılık, joystick - oyun cihazı içine girdi bilgilere bir cihaz. İki tarifi kalem bir salıncak olduğunu. Modern savaş uçağı bir direksiyonun Çok hatırlatan, bu nedenle, uçuş simülatörü oynardım. Normalde proje onsuz çalışmaz tadını çıkarın.

ana farklılıklar

gamepad ve joystick arasındaki temel fark görünüşte - onlar her ayırt edebilir. Ayrıca, daha büyük bir ikinci manipülatör özel bağlantı elemanları ile sabittir (üst tabla, düz zemin) için bir sabit destek gerektirir. Oyun konsolları aynı ellerde yerleştirilir.

İkinci fark kontrol yöntem de bulunmaktadır. video oyun nesnesine yalnızca bir eli gerektirir joystick veren bir eylem gerçekleştirir. Bu çok uygundur ve genellikle ek kontrolörleri ile birlikte kullanılır: pedal, vites topuzu.

Bir gamepad ile oynamak için illa iki eli gerektirir: biri bir hareket ve diğer kurşun - inceleme ve ana karakterin diğer eylemleri. titreşim meydana gibi belirli bir oyun etkinlikleri başarı - Bu aygıt geribildirim aynı işlevi yerine getirir.

Bir diğer önemli fark kontrolörleri bu tür altındadır projelerin türüdür. Gamepad herhangi bir oyun için kullanılabilir, ancak joystickler özel simülatör kontrol uzay, denizaltılar ve uçaklar için tasarlanmış.

karışıklık nedenleri

NES - cihazlar arasında Confusion Nintendo'nun oyun konsolu ortaya çıkması sırasında meydana geldi. Joystick - gamepad - - "ilkel" bilgisayar oyunlarında kullanılan bir ana kol, ve Japon şirketi kontrolör tamamen yeni bir tür tanıttı ve onları sevdirmek için başarmıştır. Ama sonra oyuncular "joystick" aramak için bütün alışık idi.

İkinci neden oyun konsolu bulunan karışıklık düğmeler. Daha önce, incelenmek üzere kaydetti ve birden fazla yönde döndürmek kullanılan sopalarla hareketlerini kontrol gibi. onun yazı tipinde By onlar "direksiyonları" uçak joystick anımsatmaktadır. Yakında ve geldi denilen ve birlikte onları ve denetleyici ile edebilirsiniz.

Bugünün oyunları için Kontrolörler

XBOX 360, PS3 ve diğer temsilciler - Şimdi piyasada gelişmiş cihazlar PC ve konsollar için joystick olarak bulunabilir. kişisel bilgisayarlar için en yaygın cihaz - onlar en otomobiller için uygun evrensel bir USB konektörü var ve kabul edilebilir bir fiyat var.

Modern oyun konsollarına joystick fiyatı, bir önceki temsilcilerinden çok daha fazladır, ancak kullanıcı tarafından herhangi bir ek manipülasyon gerektirmez: Sürücü kurulum, konfigürasyon, tuş atama. Dahası, joystick Xbox 360 da kişisel bilgisayarlar için uygundur.

Ne kalmak?

kendileri için bir kontrolör seçerken, bu ünite ile oynayabileceği oyunların sayısını belirlemek. Game işkence ve savaş oyunları, atıcılar içinde onlarla oynamak özellikle güzel en modern oyunlar, zevk ancak amaçlayan bazı zorluklar olacaktır izin verir.

En azından bilgisayarda, bir pilot çocukluk hayalini gerçekleştirmek ve olmak istiyorsanız, o zaman seçiminiz açık - joystick seçin. PS3, Xbox ve PC oyunları bir ejderha binmek sağlayacaktır. Daha iyi diğer projeler için daha geleneksel manipülatörler sınırlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.