Sanat ve EğlenceLiteratür

Kahraman hikaye adı "Çocukluk Yıl Bagrov torunu" Aksakov

çocukluk hikayeleri, otobiyografik olduğunu - kalem Aksakov oluşturulan hikaye "Çocukluk Yıl Bagrov torunu", (50'li yıllarda) 19. yüzyıl oluşumu üzerinde büyük etkisi olan bir ürün, ulusal literatüre yeni bir türüdür. Biz kısaca bu hikaye tarihini açıklar.

yaratılış Tarihçesi

1854 yılında 26 Ağustos Sergey T. sevdiği torunu "Orman Ayı", bir sonraki doğum günü "güzel kelebekler hakkında" ona "Bahar Mladen hakkında" söylenecek bir kitap göndermek söylüyor ve bu kitabın o kız Olga bütün gün okuyacaktır.

İki yıl sonra, torunu doğum tebrik, yazar vaat çalışma planlanmış ve eğer hatta bir yıl sonra tanrı verecek şekilde, o kadar çıktı söylediği. Aksakov fikri oldukça büyüdü, ve sonuç olarak onun çocukluk, geçmişin insan kaderlerinin yıllar anlatan bir metin var.

Sen kahraman hikaye adı nedir, sorabilir "Çocukluk yaşında Bagrov torunu?". Bu sorunun cevabı makalemize adamıştır. Seni ondan da onun karakterini, kişilik dönüşümü ana karakter isim, ama nasıl sadece öğrenecektir. Size sırayla her şeyi anlatacağım.

Tarih Sergei

kahraman hikayesi "Çocukluk Yıl Bagrov torunu" ismi - Sergei. Bu çocuğun öyküsü onun gözünden ve bir çocuğun deneyimleri ile doldurulan dünyayı vardır. S. T. Aksakovu ürün Bagrov torunu anlatıcı ve ana karakter hem çünkü hayatı, yetişkin bilmek genç kahraman prizmasından dünya onun belirli algısını iletmek için harika başardı. O sadece çocukluğunu hatırlıyorum, ama aynı zamanda zaman içinde birbirleri ile ilişkilendirilmesi, duyum Sergei erkek ve yetişkin üretilmeye çalışılmaktadır vermedi. , Arkası dönük çocuk deneyimlerden geçerek sanki, ama aynı zamanda romanın Yazar Geçmiş yıllarda yaşam deneyimi yükseklikten çok takdir eder.

Aksakov ilk ana karakter seyahat olarak Rus edebiyatında zaman ve şekilde yolda Serezhu Bagrova üzerinde eşlik önemli uzay deneyimlerini adamış çocuğun akıl yürütme, sundu. kahramanı "atalarının mirası" Crimson ailesini oluşturan çeşitli köylerde yanı sıra, Ufa geçirdiği çocukluğunu hatırlatır.

Çocuğun özelliklerine: "Parashin giden yol"

"Yol Parashin için" yazar hikaye "Çocukluk yaşında Bagrov torunu" adı aşağıdaki karakter özellikleri verir. "Kim bu Sergei nedir?" - Sen sor. Cevap. Bu önceden bütün yol ilginç olan, meraklı, sorgulayıcı olan küçük bir çocuk. her şey çocukla ilk defa olmuyor, çünkü o bile gördükleri karşısında şok, sürpriz, şaşkın hissediyor. oğlan neşe ve zevk hisseder ve bu durum yolda başta belirlenir hale gelir. İlk turda, önümüzde çok yeni şeyi ve tüm lezzetleri, sürprizlerle kavrayışına açık bir kahramandır. heyecanlı deneyimine ek olarak, o başka düşünceler olduğunu. hikaye "Çocukluk Yıl Bagrov torunu" umudu sadece kahraman geleceğe bakan bir yol ne iyi.

"Scarlet Kış yol": Ana karakterin açıklaması

Başka şekilde, yazar başlıklı bölümde bir çocuk tasvir "Kış yol Scarlet". Sonbahar ve kış iki seyahat arasında yapılmaktadır. geçen süre üzgün ve neşeli hem çeşitli etkinlikler ile doluydu. Amacı - ölüyor büyükbabasını ziyaret etmek ve bu gerçeği çok üzücü kahraman olduğunu. Ayrıca yine gün hayatta üzücü anılar ebeveynleri olmadan kız kardeşi ile kıpkırmızı geçirdi. onun algı merakı, sürpriz, sürpriz kayboldu gelen, ancak önseziler iman ortaya çıkması temelini oluşturur kaygı ve korku vardı şu şekildedir: bu yolculuğun Sergei kahraman tanımlanabilir. Bu gezgin - yoldan yorgun, sinirli, öfkeli, çevredeki nesnelerin ve olayların onun tahriş tepkisini yatırım yapmaktadır.

Sergei ilk gezi seyahat etmek istedim ve ikincisinde o bitkin ve çaresiz, kabartma ve sevincin sonu aynı anda hissetti şekilde hissetti.

Sergei iç dünyasının genel özellikleri

Aksakov o ilk duyumları gelen, deneyimli ve farklı insan duyguları bir bütün dizi ile biten Ya onun çocukluk oldu tam doğruluğu ile anlattı. Hatta kahraman hikayesi "Çocukluk Yıl Bagrov torunu" adını yazar böylece otobiyografik eserler vurgulayan kendi aldı. Metinde rağmen, tabii ki, aynı zamanda bir kurgu var. Böylece, kahraman hikayesi "Çocukluk Yıl Bagrov torunu" ismi eserin yazarının adı değiştiği gibi, sadece yarı-otobiyografik olarak düşünülmelidir.

Çocuk yazarın iç dünya büyük ilgi gösteriyor. O büyük bir dikkat ile en küçük dahil oğlan manevi hareketler gelişmeleri izliyor. Zihinsel olgunluk yaşı gelse, onların düşüncelerini ve duygularını analiz etmek ana karaktere alışkanlık edindi. O gösterim tarafından yalnızca yaşamaz. Bunlar ilgili şartlar ve yorumlanması arayan ve onun anısına bu gösterimleri kurar bir çocuğun analizinin tabidir. Biraz Sergei başarısız olduğunda, Bagrov kurtarmaya gelir olgunlaşmış anımsıyor. Böylece, ürünün boyunca iki farklı sesler duyuyorum.

Çocuğun kimliğinin gelişimi

Dış dünya ile ilgili bilgiler arttıkça, derinleştirme. Bu çocuklar giderek pratik gelişme arzusu ziyaret gerçeğine yol açar. İşçi ihtiyacı onu uyandırır. Sergei alanındaki çalışmalarının takılar hayran başlar, ama aynı zamanda o bildirimler ve ne korkunç ağır bazen hafta içi serfleri vardır. Onlar başkalarının yapamad olarak büyümüş kahramanı sadece merhamet değil, ama kutsallığı ve işin önemine görüşüne göre belirtilmiştir, yani çok daha çevik ve zengin insanların becerikli çiftçiler olduğunu.

Sergei, uyumsuzluk mevcut dış dünyayı yaşandığı kendi kusurları anlamak için geliyor. oğlan kritik bir tutum uyanır. Zihninde "net sessizlik" çıkış görevler, şüpheler ile değiştirilir.

çalışmalarında anlatı okula Sergei kabul arifesinde sona erer. Çocukluk bitti. yüksek kalite ve sürekli değişen ruh ve duygu ve olaylı dünya ile kişiyi büyüyen kocasının görüntü, - işin temel ruhudur.

Şimdi kahraman hikayesi "Çocukluk Yıl Bagrov torunu" ve onun kişiliğinin özellikleri adını biliyoruz. Bu çalışma çok ilginç. Biz orijinal olarak okumak için ve bu çocukla daha yakından tanımak öneriyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.