KanunDevlet ve hukuk

Müşterek sorumluluk

Müteselsil sorumluluk (Medeni Kanun, md. 322) durumunda bu sözleşme ile sağlanan veya yükümlülük bölünmez nesnenin altında yasal olarak kurulmuştur. Ayrıca, katılımcıların çok sayıda bağlantı halinde meydana gelir. Birkaç borçluların müteselsil sorumluluk yasalar tarafından sağlanan sürece, bu tür olarak kabul edilir. Medenî Kanun yükümlülükler ortaklaşa katılımcılar başvurabilir söz Altında limited şirketleri. garantör ortak sorumluluk ve sözleşme kapsamında borçlu da vardır, yeniden yapılanma sürecinde durumunda yasal temsilcilerine oluşturulan şirketin tescilinden önce oluşmuş yükümlülüklerine uygun olarak JSC kurucuları, yasal halefi belirlemek mümkün değildir. Buna ek olarak, ortaklaşa bazı diğer durumlarda olduğu gibi, kişinin zarar görmesini neden olmuş kişiler için de geçerlidir.

Müteselsil sorumluluk borç veren ayrı ayrı yükümlülükleri veya tüm borçluların yerine getirilmesini veya her talep etme hakkı verir. Bu durumda, o tam olarak tüm borç geçmesi gerekebilir veya bunun bir parçası.

alacaklı Tanışın borçluların birinin şartlarını almadıysa, o diğer üyelere bir iddia yapabilirsiniz. Böylece borçlu şartlar tamamen karşılanmadığında ana kadar devam etmek zorunda. Borç veren iddialarda prosedürünü kurar.

müşterek sorumluluk borçluların biri yapılırsa, diğer üyelerle yükümlülüğü tamamen kaldırılır. Bir alacaklının iddiasını gerçekleştirilen kişi, bir dönüş açmaya hakkı vardır (rücu) iddiasını payını düşülerek eşit parçaya diğer borçluya. Bu durumda, geriye kalan kişilerin sorumluluğundadır dayanışma ve eşitlik olmadığı kabul edilecektir.

borçluların bir payı (örneğin, iflas nedeniyle) üzerinde düşen ödemezse, bu yükümlülüğünü gerçekleştirilen birini içeren kalan katılımcılar arasında eşit olarak bölünmelidir.

mecbur birinden yukarıda bahsedilen durak ve birkaç yükümlülük mahsubu dosyalama karşı iddiaların hükümler.

zararlardan Sorumluluk sadece Causer için geçerlidir. Sigorta sürecinde sigortacı belli yükümlülükleri yerine getirmektedir. Bu durumda, aynı zamanda zararlardan sorumlu geçerli değildir. Sigorta (her ikisi de birlikte ve ayrı ayrı) zarar kişilerin kabul edilmez. Bu bağlamda, değil müştereken ve bunun için müteselsilen sorumlu olacaklardır. Onlar da sigorta kapsamında onlar tüzel kişiler gerekli değildir, sigorta ödemeleri uygulanması için sorumluluk kabul etmiyoruz. müşterek ve müteselsil sorumluluk GC birlikte kaydedilmesi durumunda anılacaktır. Ve hatta bu durumda, kanun yok varsayar hasarları, ve sigorta geri ödeme.

En genel tüm formları müteselsil sorumluluk yaptırıldığı kabul "pasif sorumluluk". Birkaç borçlularının arasında oluşur. Bu durumda, çeşitli formlarda bir özel güvenlik. Aslında bu onların taleplerini karşılamaktan alacaklının şansını artırmak anlamına gelir. Bu esas olarak tam olarak borç ödeme gerektiren ederken, borçluların herhangi birine başvurabilirler olmasından kaynaklanmaktadır.

Pasif yükümlülükler sözleşme şeklinde yapılan anlaşma temelinde ortaya çıkabilir.

dayanışmacı kefil farklı tiplerin hukuk gerçekleşecek. ticari ilişkiler genellikle tasarı kapsamında yükümlülükleri var kullanılmasında, aynı zamanda sözde "bölünmez yükümlülük." var

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.