SağlıkMüstahzarlar

Ilaç "Pentas": kullanımı analoglar ve yorumlara talimatlar

"Pentas" reçeteli ilaçların bir doz? Kullanım talimatları ve aşağıda açıklanan ilacın yorum. Ayrıca malzemeler makalesinde uyuşturucu ve onun özelliklerinin sunumu şekilleri hakkında bilgi sağlar.

bileşim, şekil ilaç

salma kabul ilaçların çeşitli formları vardır. Biz şimdi onları sunuyoruz.

Hazırlama "pentasil" - Tabletler (500 mg, 100 mg), uzun etki. Bir grimsi belirti, hem de her iki tarafta Valium, konik ve levhalar ile açık kahverengi doğru yuvarlak şekil, çok sayıda yamalar beyazdır.

Bu ilaç aktif eleman mesalazin olup. Ayrıca söz etkin terkip maddeleri, povidon, etilselüloz, magnezyum stearat, talk ve mikrokristalin selüloz formundadır.

makalede sunulan bir fotoğraf hangi ilacın "Pentas" (tabletler), satışında mukavvalar içinde olan blister ambalajlar içinde teslim edilir.

Aynı zamanda, söz konusu ilaç, fitiller, sürekli salimli granüller ve rektal süspansiyon şeklinde satın alınabilir unutulmamalıdır.

Farmakoloji tıp

"Pentas" tedavisi nedir? Kullanım talimatları antienflamatuar aksiyon ve kullanılan bu ajan ülseratif kolit ve tedavi etmek belirtiyor Crohn hastalığı.

İlacın anti-inflamatuar özellikleri yalnızca yerel kullanım için tecelli. Bu eylem, lökotrienler ve prostaglandinler sentezi, hem de lipoksigenaz etkinliğinin engellenmesi (nötrofil) neden olur. Bundan başka, alet lenfositleri tarafından imünoglobülinin salgılanmasını geciktirmek ve degranülasyonu ve nötrofil migrasyonunun fagositoz inhibe edebilmektedir.

Özellikle mide-bağırsak maddeleri

yukarıda belirtildiği bileşim olan ilaç "pentasil" (Tablet) sergiler, bazı kok ve Escherichia coli karşı antibakteriyel aktivite belirgin. Ayrıca, serbest radikal (oksijen) ve onları yok aktif maddeyi bağlama yeteneğine bağlı olarak bir antioksidan etkisi vardır.

Bu aracın doğru kullanımı büyük ölçüde ıleitis (uzun hastalık süresi ile birlikte) olan kişiler de dahil olmak üzere, Crohn hastalığında nüks riskini azaltır.

sağlık tesisleri çalışma prensibi

Nasıl ilaç "Pentas"? Uygulamaya Talimatlar ilacın tedavi edici etkisi bağırsak mukoza ile topikal mesalazin temas ettikten sonra hemen olduğunu ileri sürer.

Oral tablet alındıktan sonra hemen anlamına ayrı formlar ve sürekli aktif madde serbest olarak hareket mikrogranüller parçalanan - mesalazin. Bu, tüm pH değerlerinde rektumun için 12- arasında bir cazibe ilacı sağlamaktadır.

Farmakokinetik araçları

Nasıl ilaç "Pentas" hazmetme? parçalanmış tabletlerin 12 mikrozerrelerine ilk 60 dakika içinde duodenum ulaşır raporların kullanımı için talimatlar.

ince bağırsakta ilacın abzorbe dozajın yaklaşık% 30-50. plazma proteinleri ile iletişim mesalazin% 43 ve N-asetil-beş-aminosalisilik - 73-85%.

Mezalazin ve türevlerinin BBB nüfuz etmezler. Yüksek doz (günde yaklaşık 1500 mg) kullanılarak zaman toplu ilaç özellikleri, sadece kendini göstermektedir.

Asetilasyonu meselazin bağırsak mukozasında ve karaciğerde maruz kalmaktadır. Bu madde, idrar, meme sütü ve dışkı elde edilir.

ilaçların kullanımı için endikasyonlar

Bazı durumlarda, ilaç "Pentas" (tabletler) endike olabilir? Misafir uzmanlar ilacın iyi zaman yapıldığını söylemek:

 • ülseratif kolit;
 • Crohn hastalığı.

İlacın kullanımını Yasakladı

Ne altında koşullar böyle "Pentas" gibi bir araç kullanamıyorum? Talimatlar (tabletler ve ilaçların diğer formları aynı kontrendikasyonlar) diyor aşağıdaki yasaklar:

 • hemorajik diyatezi;
 • kan hastalıkları;
 • laktasyon;
 • sistem ülser Sindirim;
 • Gebeliğin son 2-5 hafta;
 • glükoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği;
 • iki yaşı;
 • Şiddetli böbrek yetmezliği;
 • maddeler Maddeler karşı aşırı duyarlılık;
 • Şiddetli karaciğer yetmezliği.

Özel bakım hamileliğin ilk üç ayında kullanılan ilaç, hem de karaciğer ve böbrek yetmezliği düşünülmelidir.

İlaç "Pentas": kullanım talimatları

ilacın dozaj formunun seçilmesi ana patolojik süreç lokalizasyonu, hem de bağırsak lezyonları uzunluğuna bağlıdır.

Fitiller "pentasil" ve süspansiyon hastalığı (proctosigmoiditis) distal formları uygulanmıştır. Aynı zamanda üç mum 500 mg gününde kullandı.

Nasıl "Pentas" (tabletler) ağızdan ilaç yazma? Kullanım talimatları ilacın bu türü sadece hastalığın yaygın formları için tavsiye edilir belirtiyor. Crohn hastalığında relaps önlenmesi için ilaç, günde dört kez (1 g mesalazin) uygulanır. UC tekrarının önlenmesi ile ilgili olarak, bu durumda, madde, günde üç kez 500 mg reçete edilir.

Tedavinin hastalık elbette bir alevlenme anda 8-12 hafta sürmelidir. Aynı zamanda, her gün (günde üç kez) ilacın 400-800 mg almalıdır.

şiddetli hastalık 3-4 g günlük dozaj arttırabilir

"Pentasil" Tabletler tercihen bir yemekten sonra direkt olarak alınmalıdır, sıvı normal su sıkılmış.

-Karakteriyle Eylemler

Bazı durumlarda, söz konusu ilaç aşağıdaki yan etkiler ise:

 • stomatit, uzuvları, ağız kuruluğu, baş dönmesi, mide bulantısı, depresif ruh hali titreme;
 • iştah, duygu çarpıntı, mide yanması, fiziksel aktivite sırasında nefes darlığı, kusma kaybı;
 • hematüri, ishal sendromu, taşikardi, hepatit, göğüs ağrısı;
 • Karaciğer enzimleri, kan basınç dalgalanmalarını, pankreatit, polinöropati artırılması;
 • kristalüri, kulak çınlaması, proteinüri (protein salınımı), migren baş ağrısı;
 • oligüri, lökopeni, anuria (idrar yokluğu), trombositopeni, oluşum nefrotik sendrom ;
 • Hipoprotrombinemi, agranülositoz, eozinofili, anemi.

Da, hasta bu ilacın alımı gözlenebilir olduğu belirtilmelidir: olisgospermiya, alopesi, ışığa, ekstremitede zayıflık, lupus-benzeri sendrom, gözyaşı sıvısı, indirgenmiş üretimini parotit.

ilaçların aşırı doz

araçlarla Aşırı doz fırsatlar vücutta artan uyku hali, mide bulantısı, karın ağrısı, kusma ve halsizlik egzersiz. Bu belirtiler istemi gastrik lavaj yanısıra laksatif ilaçlar ve posindromnoy tedavisinin randevu gerektirir ortadan kaldırmak için.

ilaç etkileşimleri

ilaç "pentasil" siyanokobalamin emilme hızını yavaşlatmak edebilmektedir. Mesalazin da (tübüler sekresyon blokerleri dahil) ürikosurik maddeler etkinliğini arttırır.

Ayrıca, aktif ilaç artırdığını ulzerogennosti glukokortikosteroidler rifampisin etkisini azaltır ve metotreksat toksisitesi Sülfonilüre türevlerinin, spironolakton, furosemid ve sülfonamidler ile hipoglisemik etki gösterir artırır dikkat edilmelidir.

özel bilgiler

mesalazinin tek doz kabul azından aşağıdaki ile veya buna çok yakın gelecekte birlikte alınması tavsiye edilir. Bir kaç doz eksikti, hemen doktorunuza danışmalısınız. Kendi üzerine tedaviyi durdurmak için yasaktır.

Bazen hastalarda raporlama ajanların arka plan sarı-turuncu renk tonunda idrar lekesi ve kontakt lensler gözlemledi.

mesalazinin tedavisinde hastanın böbrek sistemin çalışması boyunca sabit tıbbi gözetim gerektirir. Ayrıca, hastanın idrar ve kan analizi (tedavinin seyri boyunca, yanı sıra tamamlanmasından sonra) düzenli olmalıdır.

Bu ilacı alan hastalarda advers etkilerin oluşma olasılığı "yavaş asetilatörün" olanlar arttırılır.

Aktif madde hazırlama "Penta" intolerans akut sendromunun gelişmesi ile hemen devrik.

Benzer ilaçlar ve tüketici yorumları

Eğer ilaç yerine kabul edilebilir ne biliyor musunuz? Bu konuda size katılıyor doktora bildirmelidir. Genel bir kural olarak, bu aracın analogları ile aşağıdaki ilaçları içermektedir: "Mesakol", "Salozinal" "Salofalk", "Mezavant", "mesalazin" "Asacol".

kişiler bu araç hakkında ne diyorsun, tüketiciler? cevaplarının göre, ilaç herhangi bir eczaneden satın alınabilir son derece etkili bir ilaç olmasıdır. Hastalar meselazin çok iyi manifestolar kendisi tedavisinde değil aynı zamanda Crohn hastalığı ve önlenmesinde sadece olduğunu iddia ülseratif kolit.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.