Sanat ve EğlenceLiteratür

Yury Mukhin biyografisi ve en iyi kitapların bir listesini

Dnepropetrovsk Ukrayna da Mart 1949'da yirmi ikinci önemli doğan kamu figürü Rusya'da, yazar, gazeteci, politikacı Yury Mukhin. toplum ve siyasi konularda tarihi üzerine çok tartışılan kitap ve belgesel yazarı olarak, Rusya'da ve yabancı ülkelerde hem takipçileri ve bir yeri vardır.

yeniden yapılanma

90'ların ortalarından için 80'lerin yılında ilk çalıştı yardımcısı genel müdürü kendisine bir yetenekli mucit, müceddid ve iyi organize üretimini gösterdi Ermakovskom Ferroalloy Plant, üzerinde. Yury Mukhin uygulanan buluşlar fazla otuz rozet "SSCB Inventor" ile ödüllendirilmiştir, bilimsel makalelerini yayınladı. Üretimin organizatörleri arasında kabul edilir "Delokratiey" denilen O'nun temelde yeni yönetim kavramı, çok umut verici ve umut vericidir.

Ve 1995 yılında, bitki Japon sanayiciler satılmıştır. Yuri Mukhin yeni öncülüğünde, tabii ki, zakonfliktoval ve o gazetenin "Düello" kurucusu olmuş ve (2009 yılında yasaklandı) gazetesi ortadan kalktığı ana kadar bunun normal bir yazarı Rus başkentine taşınmıştır. Ondan sonra da baş editörü olarak çalıştı "bariyer için!" Gazete (Ayrıca yasaklandı). 2010 yılından sonra gazete "adlarıyla." Yayınladı

dergi "Yedi mühürler" ve Yuri Mukhin bir tanıma ve baskı olarak yazar sağlamak okurlarını istedi yazar gazetesi "Yarın", içinde sayısız makaleler. Ama bir dizi savaş hakkında kitaplar kendisi tarafından kurulan yayınevi de "Eksmo", destekçileri ve görür ve eserlerinden Yury Mukhin gösterileri dünyanın rakipler aynı ilgi görmektedir. Biyografi onu zengin.

lider

toplumsal hareket, 2010 yılında ülkemizde yasaklandı - O, "Halk Will Ordusu" kurucusu ve başkanıydı. Organizasyon çağrısına Başkan ve insanlara yetkililerin doğrudan sorumluluğundadır olduklarını faaliyetleri Federal Meclis, doğrudan sorumluluğu olarak tescil edilmiştir yasaların yürürlüğe girmesi, destekler.

Bu mantıklı olurdu, ama herkes düşündü. Rusya Federasyonu, "Halk Will Ordusu" Ulusal Meclisi'ne devredilen kuruluşun temsilcileri (yıl 2010) aşırılıkçı olarak tanınan ve yasaklandı rağmen. (Sorumlu bir makam için) referandum, "ÇAĞRI" tutmak için girişim grubu - Sonraki Muhin Yuriy Ignatevich başka topluluğa yöneldi. Sonuç olarak, 29 Temmuz 2015 itibariyle o gözaltına alındı. O AVN aktivitelerini sürdürme suçlandı.

savunma oyuncusu

Yury Mukhin savunan, mahkemede Evgeniya Yakovlevicha Dzhugashvili olduğu şerefini ve haysiyetini Iosifa Vissarionovicha Stalina, yerli dede Eugene. Ve o değersiz böyle önemli bir kişi için seçim o kadar kolay değil Evgeni. Dzhugashvili - tarihsel ve askeri bilimler adayı, profesör. Sovyet Ordusunun Emekli albay. Yirmi beş yıl o savaş ve askeri sanat tarihinin Voroshilov Askeri Akademisi'nde öğretilen ve aynı zamanda SP ile çalıştı Korolev, Baykonur onları çalıştırmak, füzeleri ve onların taşıyıcıları meşgul oldu.

Yazar Yuri Mukhin - yüksek eğitimli tarihçi değil, aynı zamanda yetenekli bir "syskar" diye bir sürü kanıt bulunamadı sadece. Örneğin, Joseph Stalin felç olmayan yardım öldü ve Lavrenty Beria sadece herhangi deneme veya soruşturma beklemeden vurdu. Yazılarında, yazarı Nikity Hruschova komplo ve ona en yakın kişilerden kaynaklandığını belirtiyor.

adalet

Kitabın Yuriy Muhin tarafından "Stalin ve Beria Cinayet" bu durumda "kazmak" Tüm ayrıntılı bir açıklaması olarak: Sözde kişilik kültü kendi çıkarına bir bürokratik elit yarattı ve aslında bütün kült zihin olarak, bu arada, onur, liderin otoritesi gerçekleşti ve özen; Bu baskı değil ölümünden sonra Stalin isnat edilir ölçüde olsa da, meydana yaptı ve bunların peşinde kesinlikle haklı olduğunu.

18 Haziran'da - - Mukhin tamamen Nazi saldırısı öncesi hazırlanan Sovyet kuvvetlerinin emri Stalin oldukça zaman verdiğini söyledi ama generallerini sabote etti. Dahası, tarihçi Yuri Mukhin Stalin güçten kaldırılmasıyla komünist parti hazırlanıyordu kanıt bulunamadı böyle vospitatelskimi fonksiyonları ile manevi olan Order gibi sosyal organizasyonun bir tür çevirmek istedi.

suçlamalar

medya, Yuri Mukhin aracılığıyla aşırı temyiz ile halkın önüne sırasında, bir Moskova mahkemesi Ignatievich Savyolovsky ilçe suçlu buldu. Suç iki yıl hapis ve baş editör olarak çalışan bir yasak cezası Ceza Kanununun 280 bölüm 2 sağlar. ceza keyfi atanan. Bu "Düello" ve gazetede çalışmak "bariyer için!" (2009). Gazeteler bazı kitaplarını olarak, örneğin, güç için bir kez yeniden basıldı shestisotstranichny "tuğla" "den daha hücumu, yasaklı aşırılıkçı malzemelerin federal listesine dahil, yasaklandı."

Aynı suçundan (birlikte meslektaşları ile) velayet Muhin Yuriy Ignatevich önünde - AVN girişim gruplarının şeklinde grubunun faaliyetlerinin devamı şimdiki Anayasa ve yeni kanunun kabulü yapılacak değişikliklerle ilgili referandum düzenlemek için, "sorumlu bir hükümet için." olarak anılacaktır Müfettişler amaç suç olduğuna inanıyoruz: ülkedeki siyasi durumu sallanan istikrarsızlık ve yasadışı yollarla iktidar değişikliğine yol açabilir. Şimdiye kadar, mahkeme gider. Yury Mukhin (onun fotoğrafları makalesinde mevcuttur) cezaevinde şu anda.

ana fikirler

tarihsel ve felsefi ve sosyal hem - Muhin Yuriy Ignatevich eserlerinde birçok ortak pozisyonunu eleştirdi. Çoğu zaman, oldukça sık komplo teorileri kavramını dahil bazı sosyal eşitsizliklere ideolojik reaksiyonu gibi görünüyor.

Örneğin, "Delokratiya" - bürokrasiye karşı. Muhin Yuriy Ignatevich icracı kaptanları olmamalı emin yalnızca bir tüketici düzgün çalışmalarını değerlendirecek. Bu ilkeden hareketle, yerleşik sözleşme yöntemi - Yetki devredilen zaman bir seçenektir. Moskova'da 1995 yılında yayımlanan "folium'dan": "Her biri için özet insanları yönetmek için Bilim" kitabında Mukhina içinde - bu daha fazla bilgi için.

Savaş ve Polonyalılar üzerinde

Yury Mukhin Polonya politikasına ödenen çok dikkat - hem geçmişte hem. Onun İkinci Dünya Savaşı'nın başında esas suçlularından biri olarak gördüğü ülke: Polonya hükümetler için fetih karşıtı Rus politikası ve geleneksel ve Birleşik Krallık'ta instigated anda, bir katalitik rol oynamıştır.

Yuriy Muhin da Katyn'de Polonyalı mahkumların Naziler tarafından 1941 yılında öldürüldü inanmaktadır. Ve o tutarlı eserinde bunu kanıtlıyor vardı "Katyn Dedektif." Ayrıca diğer birçok çürüten Mukhin Anavatan Savaşı ilk yarısında seyri hakkında nispeten köklü yanlış görüşler yapılır.

İletişim ve çerçeveler

kırk bir yaşında yazında Kızıl Ordu'nun büyük kayıplara yapılmıştır çünkü hangi ana sorunlardan biri, kötü bir bağlantıdır. Yani Mukhin (Wehrmacht bu açıdan güçlüydü) diyor. Ve savaştan önce ordu personelinin eğitimi de önemli ölçüde birincil lezyon sayısını etkilemiştir ve savaşın sonuna kadar kayıpları arttı ki, zayıftı.

Hoş Gönderen: Goebbels ve Alman pilotlar başarıyla zaferler çoğu sahte aslar, pilotlarımız kat daha iyi idi. Tüm bunlar ve Mukhin kitap yazdı çok daha "savaş öyleyiz."

En iyi kitap ve film Yuriya Muhina

1. Ed. 2014 "Mağdur blitzkrieg" - Bu müthiş bir strateji üzerinde büyüleyici araştırmanın 320 sayfa. "Blitzkrieg" uygulaması kökten revize etmiştir. Yury Mukhin fenomenler zaferler elitin saldırgan orduları ve alçaklık veya korkaklık zorlamayın açıklar ve açıkça askeri zayıf ülke idi.

Örneğin, Polonya ordusu vardı, Wehrmacht'a aşağı değildir ve savaşın iki hafta içinde "birleşti". Zayıf Danimarka bir gün sürdü - neden? Bir kitap, düşman büyük ülkenin yarısını yakalamış nedenleri üzerinde özellikle bölümleri okumadan ilginç ve acı için. Nasıl tekrarlanan değildi kırk birinci yıla, hareket etmek? Yury Mukhin cevabı biliyorum.

2. Ed. ve 1812 yılının ilk ve ikinci - - Büyük Savaş yerli savaşlar Rusya 352 sayfa -: 2013 "Kutuzov dan Zhukov'un General'in mafyası". Bu kitaplar Yuriya Muhina, komple gerçeğin dışlama ve tarihsel mitlerin inkar gelen en tartışmalı ve bazen "patavatsız" olarak kabul edilir. sansür için saygı dokunulmazlar psevdogeroi maruz olmadan, rahatsız sorulara yanıtlar sağlar.

Kim Bagration bir ordu öldürme, Borodino saldırı altında birliklerimizi Çerçeveli? Neden, "amca söyle" gereksiz yere Fransız Moskova geçti? Kim Napolyon Rus esaretinden kaçtı ki sorumlu olduğu? Ne Kutuzov ve Zhukov'un arasındaki yaygındır? Nasıl mafya generalleri, yedek saf propaganda hikayesini ortaya çıkarmak için? Zhukov Yelnia - başarısızlık veya başarı? Ama Berezina üzerinde Kutuzov?

3. filmi "Katyn Villainy" 2005 3 serisi. Çok güçlü bir iş. hiçbir tartışma yoktur karşısına gerçeklerle. Film bariz dikkat çekmek için kuruldu tarihin çarpıtılması. Kızıl Ordu ilerliyor. 1943. Hitler'in Avrupa'da desteğine ihtiyacı vardı ve bunun için öfke gereklidir. Dolayısıyla sırası: sonra barış Polonyalı subaylar Almanlar tarafından vuruldu asla bulunamadı 1941 mezarlarını, kazıp, ve Smolensk NKVD suikastçı geri 1940 yılında onlar emriyle imha ettiğini herkese duyurmak "Yahudilerin Moskova."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.