Haber ve ToplumÇevre

Moskova metro istasyonu "Nekrasovka". Moskova Metrosu'nun Kozhukhovskaya hattı

Moskova olan yoğun bir biçimde metropol, büyüyen alanında radikal çözümler gerektirir taşıma lojistiği. Bu amaçla geliştirilmiş ve uygulamaya yönelik bir stratejik plan operasyonda yeni parça fazla 155 kilometre ve 75 istasyon 2020 yılına kadar tanıtılacak sayede Moskova Metrosunun gelişme.

Bu durumda, sadece mevcut hatlarında yeni durak inşaatını öngörmektedir. Tasarım ve ulaşım erişimi artırmak için tasarlanmış bütün şube, özellikle yüksek hızlı, sermayenin uzak alanları başlatmak için planlanmış.

Harita üzerinde yeni bir renk

Bu nesnelerin son durağıdır Kozhukhovskaya metro hattı istasyonu "Nekrasovka" arasında. Metro haritasında Bu dal pembe çekilir. SAD Sead arasında ve şehir merkezine daha rahat bir hareketli sağlayarak, Nizhny Novgorod, Ryazan, Kosino-Ukhtomsky alanları ve Kuzminok ve Vykhino-Zhulebino yeraltı ulaşım mahalleleri birleştirmek Hizmete verdikten sonra zaten varolan çizgi boşaltma paralel.

Proje Menekşe Metro hatları ve Kalinin ile organik değişmesini öngörmektedir. Sonra devreye, bunun nedeni Moskova ve bölgenin fazla sekiz yüz bin sakinleri için ulaşım güvenliğini sağlama olanağını şu anda inşa en önemli olacaktır.

Yeni - iyi unutulmuş strarye

Proje Kozhukhovsky hattı ne zaman akorları merak yüksek hızlı sisteminden 1985 kökenlidir. çizgi bağlamak için öncelik ve Khimki Lyubertsy olarak görüldü, ancak ülkedeki kriz projenin reddi neden ve uzun süre bu konuda unutmak gelmiştir. belirgin yetersizlik ortasında sıfır yeni yüzyılın ortalarında daha önce düzenlenen fikrine mevcut ve açıkçası aşırı Menekşe Metro Hattı metrostroiteli yeni bölgelerini bağlamak için tekrar geri geldi ve Moskova metro "Nekrasovka" yeni bir statüde varlığını hakkına sahiptir. Ancak, eski proje ek olarak inşa etmek kararıyla yardımcı hurdaya edildi zaten daha önce dikilmiş ve aktif da alanlar Lyubertsy, Kozhukhovo gelişmekte.

çizgi geçecek Nerede?

Moskova şehrinin şehir planlama-kara Komisyonu tarafından onaylanan zaman, 13 Eylül 2012 Verilen proje başlatın. metro hattı istasyonu "Nekrasovka" - "Aviamotor" Ryazan ile yüksek hızlı demiryolu "Moskova-Kazan" ve MOR istasyonunun amaçlanan inşaat çizgiyi, Ryazan Caddesi, Fergana sokak döşenecek.

çıkması Kozhukhovsky şube mimar ve şehir hükümetin iddialı planlarının gerçekleştirilmesine yönelik Big Moskova kavramı aracılığıyla çalışmak zorundadır. metro istasyonu "Nekrasovka" öncelikle ulaşım sorunları engellenmiş tek aglomerasyonların içine sermaye ve bölgenin entegrasyonu hedefleyen Moskova Moskova dışında Güneydoğu Bölgesinde yer alan harita üzerinde - "pembe" çizginin merkezinden En Uzak.

kendi içinde son yıllarda kitle havalandırma Lyubertsiy yeni arazilerin sermaye konut mahalleleri inşa ediliyor belirtilen alana yakınlığı bahsediyor "Luberetskiy alanı", - eski proje adı "Nekrasovka".

o, "Nekrasovka" nedir?

sokaklar Dostluk helikopterin yakınlaşma sitesinde bölgesinin kuzey tarafında planlanan istasyonların yerleşim, tasarlarken. Daha sonra 2011 yılı sonunda, metro istasyonu "Nekrasovka" konum biraz değişti. Şimdi ul kesiştiği doğu tarafında tanımlanır. Şefaat ve Avenue Savunucuları Moskova (Komsomol).

sığ olarak tasarlanan Şema Moskova metro istasyonu "Nekrasovka" olarak, çift Açıklık, sütun, yaklaşık 11 metre eninde platformun boyutu. istasyon, iki lobisinin ergonomisini geliştirin. gidecek güneydoğu yolcu akışı sayesinde yeraltı geçit sokak Şefaat altında, kuzeybatı geçerli eylem getirecek ve Moskova savunucuları ve aynı şefaat yakınsak izahname altında geçişin her iki tarafındaki merdivenler ile donatılmış.

Doğrudan 2012 yılında tamamlanmıştır verdiği projenin yaratılmasına, "Mosinzhproekt" gerçekleştirildi. Onun gelişme Vigdorov AL, birlikte onlarla proje Ostrovskiy A. B. baş mühendis baş mimarı katıldı mimari tasarım istasyonu Karetnikovym S. V. liderliğindeki yazarlar grubu çalıştı

üslup "Nekrasovka" metro istasyonu için ivme, açılış tarihi artık 2017 aktarıldığında o bulunduğu bölgenin tarihi olarak görev yaptı. Bir süre önce, o dışarı açıkça dezavantajlı edildi. Sonra düzenlenmiş ve yeşil alan haline aktif yüceltici başladı. Bu düşünceyle, mimarlar, doğal malzemeler ve renkler kullanarak, doğaya yakın istasyonun içini kişiselleştirmek ekoloji ve suyun saflığına geri dönmek için çalıştı.

"Nekrasovka": Nereye gidiyorsun?

2018 olarak, onun son hali Kozhukhovskaya metro hattı satın alacak. "Nekrasovka", güney-doğudan Moskova'ya açılması, önemli olacaktır, Ryazan izahname ile bağladı. Yakındaki toplu konut ve banliyölerde ilgi olarak etrafında onu büyük bir ulaşım kavşak göbeği ve aktif şehir ve bölgesel otobüs seferleri yaratmak için planlanmış. Aynı zamanda büyük bir çok düzeyli yolunu kesmek park inşaatı planlanmaktadır.
Toplamda ait Kozhukhovsky dalı (ifade edilmiş bir pembe renkli), içinde katkı için "Nekrasovka" inşa yedi istasyon. Bunlar:

  1. Aviamotor (Kalinin'in şube değiş tokuş);
  2. "Nijniy Novgorod sokak";
  3. "Oka Sokak";
  4. "Fergana sokak";
  5. "Koshino" (Tagansko Krasnopresnenskoj-yazı üzerine yansıtılan istasyonu "Lermontovsky prospektüs" geçiş);
  6. "Saltykovskaya sokak";
  7. "Koshino-Ukhtomskaya" (Moskova tarafında - sokaklara ve Lyuberetskaya içinde Kraskovskaya Luhmanovskaya - Gogol 8 Mart).

inşaat

Kozhukhovsky metro hattı istasyonu döşeme sürecinde "Nekrasovka" ilk nesnelerden biri oldu. Medenî Kanun "SK MOST" "Bamtonelstroy" onun yapımını emanet. istasyon için sitenin inşaatı 26 Kasım'da, 2012 yılında başladı. İlk kazık temel tam üç ay içinde toprağa ayarlayın. Ardından istasyon kablo hatları besleyen açıklandı.

Aralık 2016 atandı tüm "pembe" dalında devreye başlangıç planına göre. Gelecekte, ekonomik durum değişiklikleri ile, zamanlama ayarlamalar bir dizi uğramıştır. Şimdi odak (Mor Metro hattı ile birlikte) kompleks değişimi inşaatı ile "Kosino" den "Nekrasovka" nin mesafe tamamlanmasından üzerindedir.

Moskova metro inşaatında Yenilikçi çözümler

Rusya'da ilk kez Kozhukhovskaya hattı iyi "İspanyol" teknolojisi üzerine inşa ediliyor. All onun 16.8 kilometrelik tren irade go biri çift yollu tünel ile çapı yaklaşık 10 metre mesafede olan kazandırır hem zaman ve para (en fazla yüzde 30 daha ucuz olduğunu miktarı kadar 80 milyar ruble).

Buna ek olarak, yangında bir su kütlesinin yaratılması ( "ıslak sis" etkisi) içeren modern istasyon ince yangın söndürme sistemi donatmak planlanmaktadır. Temelde yeni tasarımı, operasyon sırasında tasarrufunda üstünlük sağlıyor bir havalandırma sistemine sahiptir.

yolcu güvenliği platformu ayırma sürgülü kapılar ve trenler gelen cam duvara bağlı artacaktır. İniş sırasında fiziksel engelli vatandaşlar iki asansörler almak mümkün olacaktır. Tahmini ridership "Nekrasovka" istasyon kadar 190.000 kişi günde olacak.

Metro istasyonu "Nekrasovka", en geç 2017 den atanan Kozhukhovsky şube açılan bir kapı olarak, pratikte, Moskova ve Moskova bölgesinde sakinleri sağlayacak olan açılış tarihi, metro inşaatında yenilikçi çözümler değerlendirmek, hem de önemli ölçüde onların konforunu ve güvenliğini şaşırttı misafirleri için sermaye kullanılabilirliğini arttırmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.