FormasyonÜniversiteler ve Üniversiteler

Modern eğitim teknolojileri: özellikler

Yenilikçi eğitim teknolojileri modern Rus realitesinin çok popüler bir klişesidir. Mevcut eğitim kurumlarının mutlak çoğunluğunun uygulanmasında, bu okulun, elbette, ilgi ve bilgi öğreniminde benzersiz sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak en iyi, en gelişmiş öğretim yöntemlerini kullandığı fikri takıntılı. Bu ifadeler ve gösterişli cümlecikleri, günümüzde her zamankinden daha popüler ve kelimenin tam anlamıyla bir kalite kriteri haline geldi ve aynı zamanda bir reklam işareti Kendi yaratıcıları için.

Yenilikçi öğrenmenin özü

Aynı zamanda, modern eğitim teknolojileri, çoğu zaman yenilikleri yalnızca teknolojik araçların cazibe derecesine indirgendiğinde hatalı davranıyor. Elbette, günümüzde çeşitli test programları ve bilgisayar sunuları son derece önemlidir. Ancak yenilikçi eğitim teknolojilerinin, öğrencilerin pratik becerilerini, bilgisini ve zihinsel yeteneklerini maksimum düzeyde etkili bir şekilde geliştirmeyi amaçlayan bazı pedagojik yöntemleri içeren yazarların programlarının en katı ve kesin setleri olduğunu unutmamalıyız. Basit bir örnek olarak, ilköğretim çağı ve anaokul çağındaki çocukların hazırlanmasında ve öğretilmesinde sıklıkla bulunan oyun öğelerini getirebilirsiniz. Bu tür eğitim teknolojileri, Çocukların coşkusunun onlara faaliyetlerde bulunma ve materyalin daha iyi ezberlenmesine katkıda bulunma arzusunu aşılayacağı düşüncesi. Buna ek olarak, sayısız modern dil okullarının reklam broşürlerinde, öğretim yöntemlerinin sürekli uygulama üzerine inşa edildiğini ve gündelik durumların modelini oluşturduğunu gösteren ifadeleri sıklıkla fark edebilirsiniz.

Pedagojik okullar ve eğitim yenilikleri

Bu arada, bu tür pedagojik fikirler son yirmi yılda hiç de yenilik değil. Bunlar, erken pedagojik okulların oluşma döneminde bile ortaya çıktı; bunlar, birikmiş tecrübeyi sistemleştirdiklerinde. Okulda yenilikçi eğitim teknolojileri Makarenko, Sukhomlinsky ve diğer iyi bilinen öğretmenler tarafından uygulanmıştır. Örneğin, birtakım Sovyet öğretmenleri, tarihin kendine güvenen bir ruh haline sahip olmadığı ve başarısız olaylardan bahsetmenin bir anlamı olmadığı ilkesi ile kendi görüş ayrılığını ilan ettiler. Tersine, öğrencileri okul çocuklarının eğitiminde kullanışlı olduğu fikrini önerdiler çünkü öğrenciyi sadece soyut bir şekilde düşünmeye değil, aynı zamanda durumu önceden tahmin etmeye zorluyor, Olayları analiz et. Ve en önemlisi, öğretmen çocukla aynı konumdadır - yalnızca mevcut olmayan tek gerçek cevabı bilmemektedir.

Yenilikçi öğrenme teknolojilerinin önemli özelliği

Bununla birlikte, yenilikçi eğitim teknolojilerinin, bireysel öğrenci gruplarında veya belirli disiplinlerde başarılı olmalarına rağmen, daima kütle eğitimine ihtiyaç duyulmadığı ve aktarılamayacağı unutulmamalıdır. Her şeyden önce, başlangıçta belirli kategorilere yöneltildiğinden, çoğunlukla kendi yaratıcısının doğrudan katılıma ve liderliğine ihtiyaç duyarlar. Başarılı bir sonuç için anahtar, yeniliklerin geleneksel sistemin spektrumuna yerel olarak sunulmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.