Sanat ve EğlenceLiteratür

"Eski Genius": okuyucunun günlüğünden için özet

Bazı çalışmalar Nikolaya Semonovicha Leskova okula gidiyor. İyi bir işareti almak için, hikaye, ana karakterler bilmemiz gerekir. Ardından öğrenci okuyucunun günlüğüne ve hikaye keşfetmek için zaman geldiğinde iyi yanıt verebilir temelinde doldurmak için "Eski dahi." bunda Özet yardımcı olur.

yazılı yanıt yapısı

Genellikle okuyucu günlük dört ana grafik oluşur. İlk - Ürünün adıdır. Onun öğrenci olarak şunları yazdı: "Eski deha." okuyucunun günlüğü için Özet küçük tutulmalıdır. Dördüncü sütunda yazılır.

İkinci olarak yazar gösterir. Burada - Nikolay Semonovich Leskov. Öğretmen hayatının birkaç yıl yazmak için istenirse, tarihleri 1832-1895 girin. Eğer hikaye yazmak bir yıl koymak istiyorsanız, bu 1864 olduğunu yazın.

Üçüncü sütun kahraman ürün ayrılmıştır. Onlar hikaye okumak biliyorum "Eski dahi." Konusu - grafiğin kütle, yani biraz daha hikaye tefsir geçin.

"Göze batan durum"

çalışması beş bölümden ayrılmıştır. Hikayenin başında yazar "skandal duruma" St. Petersburg geldi yaşlı kadına, okuyucuyu tanıttı - bu onun kelime. Ne bırakmak yaşlı kadını yapılmış onların ocak ve ev ve yola? Sorun. yaşlı kadının evin ödemek için bir şey oldu atılmıştır. O çocuk torunu ve bir hastanın kızı ile yaşadı. Onlar evini soymuş sonra yaşadıkları hiçbir yerde olurdu, çünkü aile basitçe kaybolur.

Yaşlı kadın evini koydu vermedi Neden, hikaye yazılır "Eski dahi." Özet da bu gerçeği anlatmak. Yaşlı kadın çok iyiydi çünkü böylece gerçekleşir. O bir kredi için sordum adam için üzüldü. O parasını harcadı ve şimdi de yaşlı kadın yaşadığı St. Petersburg, yaşamış alanından ulaşılabilir ilgisi yoktur. Bu şık züppe o şekilde memleketine almak için gereken söyledim, sonra o para verecekti.

borçlu

inanılan yaşlı kadın, yanında o zamanlar adamın annesi biliyordu. para bu tür bunu yapmadı, bu yüzden banka kefalet evde para aldı.

Ama adam, St. Petersburg, suda battı hem ulaşmış olması. Onun borcunu ödenmemesi halinde ve o bu kadını yazmaya başladı mektupta, cevap vermedi şey değildir. İlk başta o sadece biraz zamanı geldiğinde ima etti ve ödemek zorunda. Ardından, karamsar sessizlik züppe, gereklidir talebin, ama o cevap vermedi.

Yaşlı kadın toplayıp gitmek zorunda kaldı bu yüzden. Sonuçta, yakında ev, o parayı aldı güvenliğini satmak konusunda uyardı. Hikayenin "Eski deha" Özeti sonraki noktaya taşır.

şehirde

Petersburg gelmeden, yaşlı bir kadının mahkemeye başvurmuştur. O davayı kazandı iyi bir avukatım var. Karar borçlu parayı geri ödemek zorundadır belirten geçirildi. Ama iyi haber sona erdi.

o kadını ele Nerede olursa olsun, borçlu nerede oturduğunu bilmediğini söylüyor. O karısının nerede evini bildiğini söyledi. O eşi orada yaşayabileceğini cevap verdi, fakat evde züppe görünmüyor.

Yaşlı kadın para iadesi sonra, o bir ya da üç bin ruble vererek onlara teşekkür edecektir yetkilileri ima etmişti, ama yine de yardım etmeyi kabul etmedi. Onlar bu züppe patronları saygı, bu yüzden onunla hiç kimse yer almayacak söyledi.

Üzüntü kadın boyalı eserler yüzleri anlatıcı, anlatmış "Eski deha." Çok kısa bir özeti bu bölüm hakkında söyleyecektir.

Bir kadın bir çıkış yolu arar

Yaşlı kadın, görünüşe göre, tempolu ve pes alışık değildi. O hasta bir kızı ve torunu vardı bağımlılığı olan güç verdi. Geri akrabalarına para almak sokakta değildi gerekliydi.

Tayini yılbaşından sonra, evine gecikme değildi, satılacak olduğu evden ona haber verdi. Buna ek olarak, yaşlı bir kadın yanlışlıkla bu dandy araya geldi ve ertesi gün sonsuza yurtdışında hizmet veren zengin bir kadındı öğrendik. Bu durumda, o hiç görevlerine dönmüşlerdir olmazdı.

Sonraki olaylar anlatıcı ağzından iletilir. Bu yüzden yaşlı kadın Ivan Ivanovich olarak tanıttı bir kişiye ulaştığını öğreniyoruz. Bu onun ödülün ve 300 Ivan ile geldi programı, doğrudan operatöre verilmelidir - 200 - Onun 500 ruble yardım sözü verdi.

Bir süredir yaşlı kadın düşündüm, ama sonra başka yolu öyle değil karar verdi. O kayıp 150 ruble istemek için, anlatıcı geldi. Bu sımsıcak kişi olduğu ortaya çıktı. Bir kadın denildiğinde ya bu parayı olacak, ona verdik.

Ivan Planı - Eski deha

anlatıcı ödünç 150 ruble alarak, kadın Ivan bekliyordu tayin yere gitti. O kabul etti söyledim. O küçükse o yanıtladı. Birçok kişi yüzünü bildiği gibi, bir sanatçı olmak mümkün olmayacaktır. Bu amaçla bir "Sırp srazhatelya" bulmak gereklidir. O zamandan beri Türk-Sırp savaşında savaşmış olanları aradı.

böyle bir adam bulmak mümkün değil bir kere - Seyahat etmeyi vardı, ama arama başarısız oldu. Şimdi üç asil komplocular ayrıntıları bir restoranda oturan ve tartıştılar. Eski askeri o 300 ruble konusunda anlaşma sağlandığını söyledi, bu görüşmeler sona erdi.

Borçlu ile Tren ertesi gün görev yaptı. gece geçirdikten sonra üç istasyona gitti. İşte korkusuyla yaşlı kadın kabul edilmesi, sessizce borçlu erkekleri işaret etti. O çay içti ve tren kalkış için bekledi.

Ivan ve kadın güvenli bir mesafeden daha fazla eylem için çelik saatini sakladı. Sırp savaşçı üç kez züppe geçti ve ardından sıkıntı (bir skandal kışkırtmak için) o kadar ona bakıyordu ona neden sordu? bir kavga Askerler borçlu çarptı sonra gürültü polisi geldi.

O belgeleri göstermek için erkekleri istedi. tanıdık bir isim, borç miktarı belirtilmiş sipariş teslim züppe kağıt, koruyucusu görmek. yurtdışına çıkışına izin verilmesi için, bir erkek ilgiyle borcunu ödedi ve her şey iyi karar verildi. Yaşlı kadın 150 ruble anlatıcı verdi.

Pozitif uç küçük hikayemin Üzerine "Eski dahi." Özet "Brifli" bu farklıdır. resimli yeniden uyarlanan Eğer öğretmenin ek sorulara cevap yardımcı ve mükemmel bir skor elde edecektir hikayenin daha önemli ayrıntı bulacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.