Gıda ve içecekIçkiler

En pahalı şampanya. yüksek fiyatların rekabette kim kazanacak?

tatil sembolü - Sıradan bir adam için, onlar, ortalama, şampanya söylüyorlar. Yeni Yıl, düğün veya yıldönümü nadiren bu altın, bir gazlı içecek olmadan. gerçek bilenler ve gurmeler dikkate köpüklü şarap lüks yaşam temel özelliklerinden biri. Nasıl dünyanın en pahalı şampanya mal olabilecek mi? kesin rakamlar anlamaya çalışalım, ancak bunun için, bize bazı gerçekleri hatırlayalım.

Åland'daki Bu yaz alışılmadık müzayede düzenlendi. Birçok bunun içinde bulunan bir şampanya şişesi ile başladı Baltık Denizi birkaç yıl önce enkazı batık gemi arasında. Dört bira şişeleri ve yüz kırk beş Juglar şampanya markası: "kısır döngü" İsveçli dalgıçlar oldukça zengindi. tüketimi için uygun olmayan 79 şişe vardı. iyi "Champagne Charlie" olarak bilinen Marka La Veuve Clicquot Ponsardin Heidseick erken on dokuzuncu yüzyılda varlığı sona erdi. Her şişe organizatörleri maliyeti 100 bin dolar olarak tahmin. Toplam kalan bu şişelerin onbir ve dinlenme bir yıl önce açık artırmaya satıldı.

Ancak, bu işlem tarihindeki en pahalı şampanya değil. 1907 yılında Piper Heidsieck üretiminin Şişe 275.000 dolardan alıcı buldu.

Fransız marka Louis Vyutton Rus modacılar daha iyi deri aksesuar üretiminde tanınır. O döndü Ancak, marka Louis Vuitton bu sınırlı değildir. 2008 yılında Hong Kong müzayedede bu marka altında piyasaya, şampanya satıldı. vintage şişe tasarımı çalışmalarında İçecek 21.000 dolar alıcı mal oldu. Yıl şampanya Yayın - 1928 inci.

o Yaşları birkaç yüz yıl birkaç düzine gelen aralıkları, koleksiyoncular herhangi bir para ödemek istediğiniz içecekler, gelince Tabii, sadece kendi şarap koleksiyonu "mucizevi iksiri" bir şişe alır. Ama pahalı şampanya ille nadir değildir, çıkıyor. Cristall veya Dom Perignon, nihayet Armand de Brignac unutmayın. Ancak, bu sınır değildir. fiyat rekor bir düzine şişe toplama setinde 2009 yılında en pahalı şampanya yayımlanan Pernod Ricard tarafından kırıldı. Her biri yaklaşık 4166 avro. Koleksiyon Champagne Perrier-Jouet sınırlı sayıdaki yayınladı. ABD, Japonya, İngiltere, Rusya ve Fransa'da planlanan köpüklü sat.
Pernod Ricard İçecek "en pahalı şampanya" unvanı eklendi ve benzeri ürünlerin listesinden yer gurur aldı.

Şimdi geri klasikleri gidin. kendi ürünlerinin maliyetinin avuç içinde Uzun süredir Dom Perignon tuttu. En iyi hasat zamanı hasat üzüm elit çeşitlerinden üretilen tüm zamanlarda, bu şampanya, en zarif ve aristokrat olarak kabul edilir. Yeni Yıl ihale üzerinde Dom Perignon en pahalı şampanya üç litre hacimde bir şişe 40 bin dolarlık bir fiyata satıldı.

Şampanya Cristal Brut Yeni 1990 sorunu - 17625 dolara York müzayede Sotheby gitti, "çekiç". Şarap, seçkin bir altı litrelik şişelerde şişe, Fransa'da altın varak ile süslenmiş etiketleri üretilmiştir. Ambalaj maliyetleri önemli ölçüde içki fiyatını arttığı unutulmamalıdır. Ancak, Cristal tasarımı dayanır tek üretici değildir. Ne değildi şişeleri ile dekore şampanya bugün. Derste elmas, değerli metaller, kristal pahalı notlardır.

Ilginç bir gerçek - hatta derin ekonomik kriz zamanlarında, zengin alıcılar artık pahalı, enfes şaraplar ilgileniyor. Görünüşe göre, bir şişe şampanya için en yüksek fiyatı henüz adlandırılır ve rekabet üreticileri arasında devam edilmemiştir. uzun bir cam köpüklü kabarcıklar yaşam cereyan etmesi bir sembolü olmaya devam ederken, bu içecek için talep düşmeyecek. Eh, biz sadece onların kapsamının genişliğini hayret edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.